Gjest AnonymBruker Skrevet 21. juli 2010 #1 Skrevet 21. juli 2010 Står å tenker på hvor jeg helst ville tilbringe ett år i Singapore eller Shanghai. Hva ville dere? Kan Singapore på en rar måte sammenlignes med Dubai? For Dubai likte jeg veldig godt! Jeg har både vært i Hong Kong og Beijing. Elsker kulturen og deres historie men er usikker på språk barriere og alt er litt mer ustrukturert enn Singapore.
Monarabb Skrevet 22. juli 2010 #2 Skrevet 22. juli 2010 Jeg har ikke vært i Singapore, ennå.. (Skal dit om en uke!) Men jeg var i Shanghai i fjor hos en venninne som studerte der i ett år. Og hun storkoste seg! De ble en ordentlig sammensveisa gjeng som fant på mye morsomt sammen. Som vestlig i Shanghai kan du unne deg "luksus" som fancy nattklubber, middag på flotte restauranter og en ordentlig do. Jeg hadde det helt fantastisk den uken jeg var i Shanghai og hadde det vært jeg som skulle valgt ville jeg nok reist til Kina. Da få du oppleve en syk kulturforskjell, lære et annet språk og får en opplevelse for livet.
Banan Skrevet 1. august 2010 #3 Skrevet 1. august 2010 Har noen slektninger som nettopp har bodd i Shanghai et år. De likte seg veldig godt der nede, etter hva jeg har fått inntrykk av. Skulle virkelig likt å bli kjent med helt andre kulturer og ny ting jeg også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå