fionel Skrevet 19. juli 2010 #1 Skrevet 19. juli 2010 Jeg har tenkt til å holde en "babyshower" for svigerinna mi, har riktignok ikke kjent henne lenger en 3 kvart år. Hun har termin i oktober og jeg vet ærlig talt ikke hva jeg skal gjøre.. Jeg er selv bare 21 og har aldri vært på en babyshower før, så kan ikke så mye om det annet en det vi ser på filmer. Jeg har nettopp fått en liste med mailer ( og facebook navn) av broren min av de nærmeste vennene hennes. Jeg er litt redd for at de skal føle at jeg stepper inn på deres terretorium, spessielt søsteren hennes. Noen som har noe gode tips, råd ?og som kan gi meg litt ideer for å gjøre denne dagen spessiel for henne ? og når er det vanlig å holde dette, ihenhold til terminen.
fionel Skrevet 20. juli 2010 Forfatter #2 Skrevet 20. juli 2010 Ingen som har noe å komme med her altså ? :klø:
Meadow Skrevet 21. juli 2010 #3 Skrevet 21. juli 2010 Få med deg søstern hennes på laget da vel, så kan dere arrangere det sammen
Gjest AnonymBruker Skrevet 21. juli 2010 #4 Skrevet 21. juli 2010 Er det nødvendig å importere enda flere amerikanske (u)skikker?
Titti72 Skrevet 21. juli 2010 #5 Skrevet 21. juli 2010 Er det vanlig i deres vennekrets å holde Babyshower? Det er det ikke i min, og hadde jeg blitt bedt til en, hadde jeg tenkt "Stakkars, de har ikke råd til å ha baby". Skal man virkelig gi gave på babyshower, på barselbesøk etter fødselen(noe som er vanlig i Norge), og i dåpen 3 mnd. senere? Har ikke foreldrene selv lyst til å kjøpe inn til sin baby? Jeg "slapp" gudskjelov å få får mye, så jeg selv kunne glede meg over handling og planlegning før fødselen, etter eget ønske/smak.
sofie777 Skrevet 21. juli 2010 #6 Skrevet 21. juli 2010 Jeg har vært i et par babyshower siden jeg har amerikanere i min omgangskrets. Det har alltid vært moro. Det har vært helt enkelt, lett mat og én kake (mest fordi hun vi har vært hos elsker å lage kake). Vi har hatt forskjellige leker som alle har vært med på og som er morsomme å se på: - Bland (lukkede!) sikkerhetsnåler (gjerne av forskjellig størrelse) i en bolle med ukokt ris. Personen får bind for øynene og skal da finne så mange sikk.nåler som mulig på ett minutt. Det er vanskeligere enn det høres ut som. - En skål med bomullsdotter settes på personens hode og h*n får en skje og skal prøve å ta så mange dotter som mulig ned i en skål på fanget, igjen med bind for øynene. Heller ikke dette er lett, men det skaper mye moro. - En lek for mannfolka: Alle får en ballong som de plasserer under genseren, så skal de prøve å knyte opp skoene uten at ballongen sprekker. (For å prøve ut litt hvordan det er å være gravid) - Ellers er det den "vanlige" "prøv å gjette smaken på barnematen"-leken. Husk mange plast-teskjeer til denne. Det holder i grunnen med 2-3 leker. Det blir mye snakking og så tar gaveåpning med mye "oooh" og "aaah" en del av tiden.
fionel Skrevet 21. juli 2010 Forfatter #7 Skrevet 21. juli 2010 Takker for svar, nå fikk jeg litt flere tips her Dette har ikke noe med rå å få en unge eller ikke, dette har noe med å ha det litt morsomt før den "stressende" tiden begynner. Og jeg vet hun selv ønskeer seg en babyshower men ikke har tid eller fantasi til å arrangere en.... Så det så ! :gjeiper:
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå