Xtra_lilje Skrevet 19. juli 2010 #1 Skrevet 19. juli 2010 Har bestilt/laget to fotobøker i forbindelse med to bursdager. Min samboer hentet dem for meg i helgen, så jeg fikk ikke sett gjennom dem selv ved henting. Har gått gjennom dem nå, og er ikke fornøyd. Teksten er stor og barnslig ut; egentlig ser alt stort og teit ut, bøkene så annerledes ut ved forhåndsvisning enn i fremkalt format. Kan jeg returnere disse?
Sugerøret Skrevet 19. juli 2010 #2 Skrevet 19. juli 2010 burde det ja,om varen ikke samsvarer med forventninger/bilder Angrefristloven
MissStiles Skrevet 19. juli 2010 #3 Skrevet 19. juli 2010 Bare ta dem med til fotobutikken og forklar at du ikke er fornøyd med hvordan resultatet av fotobøkene ble.
Gjest navnelapp Skrevet 19. juli 2010 #4 Skrevet 19. juli 2010 Angrefristlova gjeld ikkje ved kjøp i butikk. Var dette postordre som du henta i butikk? Sjekk kva du skreiv under på då du avslutta handelen med leverandøren.
Shade Skrevet 19. juli 2010 #5 Skrevet 19. juli 2010 Nja, siden varene er spesielt tilpasset kjøper og det eneste butikken kan gjøre med de er å hive de, tror jeg ikke du vil få byttet de med mindre det er helt klare feil på de. At teksten ser stor og barnslig ut er det ikke så mye å gjøre med, det er du som har valgt både skrifttypen og størrelsen. Jeg vet at det er vanskelig å få et ordentlig inntrykk av hvordan det vil se ut ferdig printet (jeg har blitt overrasket av det selv..) men det er ikke butikken sin feil.
Sugerøret Skrevet 19. juli 2010 #6 Skrevet 19. juli 2010 (endret) jeg leste feil gitt ,trodde du bestilte en bok som var ferdig ,IKKE spesiallaget til deg.Da gjelder det nok andre regler Ville kontaktet stedet og lagt frem problemet.Kansje dere kan finne en løsning? redusert pris eller noe? http://forbrukerportalen.no/Publikasjoner/1023824302.54/1024140584.0#bnaar_har_jeg_angrerett_ved_kjoep_av_varerbbr http://www.lovdata.no/all/hl-20001221-105.html Endret 19. juli 2010 av Kårky
Xtra_lilje Skrevet 19. juli 2010 Forfatter #7 Skrevet 19. juli 2010 I mailen jeg fikk om at bøkene var kommet, sto det at jeg kunne se gjennom bøkene før jeg bestemte meg. Nå hentet jeg dem ikke selv; og det angrer jeg på; da hadde jeg sett feilene med en gang. Produktet har vel blitt produsert i henhold til bestilling, men jeg syns heller ikke det er min feil at forhåndvisning ikke samsvarer med endelig produkt - det er veldig stor forskjell fra forhåndsvisning til det endelige resultatet. Noe avvik er forventet, men jeg syns det ble vel stor forskjell..
I.am.me Skrevet 19. juli 2010 #8 Skrevet 19. juli 2010 Hvis bedriften du bestilte disse fotobøkene hos, er en seriøs, ordentlig bedrift får du sikkert en ny fotobok dersom du ikke er fornøyd med resultatet. De vil jo gjerne opprettholde kundene sine, og regel èn er jo god service. Så du taper ingenting på i hvert fall prøve å spørre de om du kan få en ny fotobok. Det er bare å vær ydmyk og ikke kjeft på de, og innrøm at det kanskje var det du bestilte, men du likte ikke det endelige resultatet. Da tror jeg det skal gå bra
Jade Skrevet 21. juli 2010 #9 Skrevet 21. juli 2010 (endret) Hvis skriften er større og har en annen skrifttype/font enn du så på forhåndsvisningen, så har det jo skjedd en feil (programfeil). Da må de jo fikse programmet sitt, og du må få pengene tilbake. Du har jo ikke fått det du bestilte! Jo, forhåndsvisningen kan avvike fra boken, men det er jo kun fargene (pga at alle har forskjellige skjerminnstillinger) og ellers forskjell mellom skjerm og trykk. Dette har forresten ingenting med angrefristloven å gjøre. Dette er en reklamasjon. Og jeg er sikker på at du vil få pengene tilbake eller feilen rettet (om mulig) om du kontakter kundeservice! De fleste seriøse firmaer ønsker fornøyde kunder! Men, har du mulighet til å logge inn på kundekontoen din og se på forhåndsvisningen igjen, for å sammenligne med det ferdige resultatet? Endret 21. juli 2010 av Jade
Xtra_lilje Skrevet 26. juli 2010 Forfatter #10 Skrevet 26. juli 2010 Fikk svar fra leverandøren at de hadde 100% fornøyd garanti, så jeg kunne refundere bøkene uten problemer veldig bra service, så jeg kommer nok til å lage flere bøker hos dem.
Wildy Skrevet 26. juli 2010 #11 Skrevet 26. juli 2010 Det var jo kjempebra!Er det lov å spørre hvilket firma dette var? Har laget mange fotobøker selv, og de første gangene var litt sånn... eh... passe..... Man lærer så lenge man lever, og nå synes jeg at jeg har fått litt dreisen på det. For det er noe ganske annet når det kommer på papir enn på skjermen.
Xtra_lilje Skrevet 26. juli 2010 Forfatter #12 Skrevet 26. juli 2010 Det var Japan foto, brukte programmeet Cewe. Syns vel ikke cewe er så veldig bra program, mye dårlig funksjonalitet og begrensninger. Neste gang tror jeg heller jeg skal photoshoppe hver enkel side og legge inn hele sider.
Jade Skrevet 26. juli 2010 #13 Skrevet 26. juli 2010 Neste gang tror jeg heller jeg skal photoshoppe hver enkel side og legge inn hele sider. Det pleier jeg å gjøre Da er det lett å bytte leverandør også
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå