chewbacca Skrevet 16. juli 2010 #1 Skrevet 16. juli 2010 Jeg er på leting på en ny foundation som varer hele dagen! Jeg har en kobinert hud og får veldig lett kviser. har også mye arr i ansiktet. Jeg har det problemet at foundation forsvinner i løpet av dagen, og det er flekker i ansiktet hvor det sitter igjen. Har skjekket litt på youtube og Dream Matte Mousse har fått mange gode reviews, er det noen som har prøvd den? Har dere prøvd non andre som dere er forelsket i? takk for alle svar!
Rumohra Skrevet 16. juli 2010 #2 Skrevet 16. juli 2010 Anbefaler absolutt ikke denne. Den er dårlig kvalitet, håpløs konsistens og blir utrolig "kakete" på og ser fake ut. Forbinder denne med oversminka fjortiser.. Jeg har også kombinert hud og bruker Chanels Mat Lumiére og er kjempefornøyd. Bruker Chanels matte pudder oppå, og resultatet holder hele dagen og ser ikke "svett" ut.
HedvigR Skrevet 16. juli 2010 #3 Skrevet 16. juli 2010 hmm..Den blir ikke kakete på meg, sitter derimot veldig bra og ser naturlig ut. Men så tar jeg på ganske så lite og da, det har sikkert litt med saken å gjøre. Hvis man har veldig problemhud og har mye man vil skjule vil jeg tro den ikke funker så bra til det, men jeg bruker bare litt for å få en jevnere farge og noen få røde områder, og det går bra til meg
chewbacca Skrevet 16. juli 2010 Forfatter #4 Skrevet 16. juli 2010 hvor mye måtte du betale for det da? Foundation blir jo ganske fort brukt opp, så vil ikke bruke så fryktelig mye
Eliine Skrevet 16. juli 2010 #5 Skrevet 16. juli 2010 Prøv GloMinerals sin "GloLoose base", den er dødsbra! Gir et dekkende, naturlig og jevnt resultat samtidig som den sitter lenge. Det skal kun bitteltt til for å dekke eventuelle urenheter/arr.Den finnes i mange ulike farge nyanser,så du finner garantert en som passer for deg! Den kan bla bestilles på blush.no Den er min favoritt og jeg er helt avhengig av den Anbefales på det sterkeste!
Annie19 Skrevet 16. juli 2010 #6 Skrevet 16. juli 2010 Anbefalar den ikkje. Vanskeleg å jobbe med, og eg får tørre parti i ansiktet når eg brukar den. Det har eg aldri ellers. Har høyrt andre sei det same. Men, har samtidig høyrt om mange som likar den òg. Du kan jo reise på hm, cubus eller noko sånt og prøve testaren for å finne ut om du likar den?
Rumohra Skrevet 16. juli 2010 #7 Skrevet 16. juli 2010 Chanel Mat Lumiére - 410,- Chanel Pudder (Har ikke navnet) - 2-300,- tror jeg. Verd det!
Gjest AnonymBruker Skrevet 16. juli 2010 #8 Skrevet 16. juli 2010 Mousse rougen liker jeg, men foundationen gir meg også tørre partier.
Skylines Skrevet 16. juli 2010 #9 Skrevet 16. juli 2010 Grusom! Tørr hud jeg da. Den kaker seg, og jeg får tørre flekker overalt.
Munchlax Skrevet 16. juli 2010 #10 Skrevet 16. juli 2010 Jeg sier som flere her. Den gir utrolig tørr hud!
Skylines Skrevet 16. juli 2010 #11 Skrevet 16. juli 2010 Grusom! Tørr hud jeg da. Den kaker seg, og jeg får tørre flekker overalt.
Gjest SmallTalk Skrevet 16. juli 2010 #12 Skrevet 16. juli 2010 Dersom du får kviser lett, så hold deg unna! Denne er kviseavlende så det holder. Kjøp noe som ikke tetter porene og som ikke er kvisefremmende.
Gjest T.k Skrevet 16. juli 2010 #13 Skrevet 16. juli 2010 Anbefaler IKKE! På meg ser ansiktet mitt helt flassete ut
mari4ever Skrevet 18. juli 2010 #14 Skrevet 18. juli 2010 Jeg er på leting på en ny foundation som varer hele dagen! Jeg har en kobinert hud og får veldig lett kviser. har også mye arr i ansiktet. Jeg har det problemet at foundation forsvinner i løpet av dagen, og det er flekker i ansiktet hvor det sitter igjen. Har skjekket litt på youtube og Dream Matte Mousse har fått mange gode reviews, er det noen som har prøvd den? Har dere prøvd non andre som dere er forelsket i? takk for alle svar! Everyday minerals sin pressed foundation er veldig god:) dekker godt og varer lenge. det er mineral sminke, så det er liten sjangs for å få kviseutrudd med denne, slik det er med vanlig foundation. Det er 100% mineraler, slik huden din får puste:) Ellers anbefaler jeg å legge litt ekstra penger til hudpleie, tilpasset din hudtype:)
Gjest Blondie65 Skrevet 18. juli 2010 #15 Skrevet 18. juli 2010 Jeg kan ikke bruke mineralsminke - da får jeg kakete hud. Jeg har delvis fet hud, og for meg fungerer Maybeline Dream Matte Mousse helt utmerket. Denne sitter på hele dagen. Det er en forutsetning for å få et pent resultat at man bruker svamp til å ta den på og at man har fuktighetskrem under. Jeg har ikke funnet noe som er i nærheten av like pen på som denne til min hud. "Fjortis" unngår man ved å bruke rett farge, det gjelder faktisk uansett hva slags foundation man bruker.
AnonymBruker Skrevet 21. desember 2020 #16 Skrevet 21. desember 2020 Noen med erfaringer fra den i dag? Regner med de har endret formelen noe siden 2010. Jeg har tørr hud. Anonymkode: a48a9...dd2
candykiss Skrevet 22. desember 2020 #17 Skrevet 22. desember 2020 Aner ikke om den har endret formelen siden den gang. Jeg var veldig fornøyd med den da jeg brukte den i mine yngre dager ivertfall å kjøpte den om og om igjen.
Roci Skrevet 22. desember 2020 #18 Skrevet 22. desember 2020 chewbacca skrev (På 16.7.2010 den 18.19): Jeg er på leting på en ny foundation som varer hele dagen! Jeg har en kobinert hud og får veldig lett kviser. har også mye arr i ansiktet. Jeg har det problemet at foundation forsvinner i løpet av dagen, og det er flekker i ansiktet hvor det sitter igjen. Har skjekket litt på youtube og Dream Matte Mousse har fått mange gode reviews, er det noen som har prøvd den? Har dere prøvd non andre som dere er forelsket i? takk for alle svar! Det er viktig at du sørger for at "underlaget" - dvs. huden din - er i så bra "stand" som mulig, ellers vil det være vanskelig å få foundation til å bli jevn og sitte hele dagen. God hudpleie er alfa og omega, og sminke skal alltid legges på nyrenset og godt fuktet hud. Du bør også bruke en primer beregnet på din hudtype, den jevner ut huden og gjør at foundation sitter bedre. Jeg har også kombinert hud, og liker denne veldig godt. Den inneholder niacinamid (vitamin B3) som er bra for uren hud. En god foundation for hud som lett får kviser, er denne: https://www.kicks.no/clinique/makeup/base/foundation/anti-blemish-liquid-makeup-cn-28-ivory?gclid=EAIaIQobChMI4tXijo_h7QIVDxd7Ch16BwzJEAQYASABEgLmOvD_BwE For å bedre holdbarheten på foundationen ytterligere, kan du avslutte med en fikserende spray, f.eks. denne.
AnonymBruker Skrevet 22. desember 2020 #19 Skrevet 22. desember 2020 En viktig ting er alderen din. Eldre hud kler ikke matt/tørr foundation. Er man over 35 bør man bruke en fetere foundation som ikke legger seg i linjer og porer. Anonymkode: f3882...5af 1
AnonymBruker Skrevet 22. desember 2020 #20 Skrevet 22. desember 2020 Roci skrev (1 time siden): Det er viktig at du sørger for at "underlaget" - dvs. huden din - er i så bra "stand" som mulig, ellers vil det være vanskelig å få foundation til å bli jevn og sitte hele dagen. God hudpleie er alfa og omega, og sminke skal alltid legges på nyrenset og godt fuktet hud. Du bør også bruke en primer beregnet på din hudtype, den jevner ut huden og gjør at foundation sitter bedre. Jeg har også kombinert hud, og liker denne veldig godt. Den inneholder niacinamid (vitamin B3) som er bra for uren hud. En god foundation for hud som lett får kviser, er denne: https://www.kicks.no/clinique/makeup/base/foundation/anti-blemish-liquid-makeup-cn-28-ivory?gclid=EAIaIQobChMI4tXijo_h7QIVDxd7Ch16BwzJEAQYASABEgLmOvD_BwE For å bedre holdbarheten på foundationen ytterligere, kan du avslutte med en fikserende spray, f.eks. denne. Takk. Ser settingsprayen inneholder mye alkohol denat, er det så bra til tørr hud da? Anonymkode: a48a9...dd2
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå