Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juli 2010 #1 Skrevet 15. juli 2010 Har en 2 uker gammel tatovering som for øyeblikket holder på å "falle av". Jeg har helt siden jeg tok den enten gått i shorts/skjørt, eller en stor "kosebukse" som jeg som regel har brettet opp buksebeinet på. Men i morgen skal jeg på en utekonsert og det er meldt dårlig vær. Og da kan jeg ikke gå i shorts.. Og jeg nekter å bruke kosebokse.. Men kan jeg bruke en stram olabukse? Alle buksene mine er tettsittende, så hvis ikke må jeg kjøpe meg en ny.. ( http://g-images.amazon.com/images/G/01/Shopbop/media/images/products/jbran/jbran1001812894/jbran1001812894_347x683f.jpg) Slike er de, bare at de er veldig stramme, og kommer garantert til å bli dratt nærat tatoveringen.. (tatoveringen er på leggen)
Puzifina Skrevet 16. juli 2010 #2 Skrevet 16. juli 2010 Har en 2 uker gammel tatovering som for øyeblikket holder på å "falle av". Jeg har helt siden jeg tok den enten gått i shorts/skjørt, eller en stor "kosebukse" som jeg som regel har brettet opp buksebeinet på. Men i morgen skal jeg på en utekonsert og det er meldt dårlig vær. Og da kan jeg ikke gå i shorts.. Og jeg nekter å bruke kosebokse.. Men kan jeg bruke en stram olabukse? Alle buksene mine er tettsittende, så hvis ikke må jeg kjøpe meg en ny.. ( http://g-images.amazon.com/images/G/01/Shopbop/media/images/products/jbran/jbran1001812894/jbran1001812894_347x683f.jpg) Slike er de, bare at de er veldig stramme, og kommer garantert til å bli dratt nærat tatoveringen.. (tatoveringen er på leggen) Jeg tror absolutt ikke at det gjør noe at du går med stramm bukse, når tatoveringen er 2 uker gammel har den stort sett grodd å det er ingen fare. så lenge du ikke får vondt syns det er ubehagelig å gå med noe stramt over tatoveringen så er det bare å gjør det.Har selv 4 stk og har aldri hatt problemer med dette. Kos deg på konsert
Gjest AnonymBruker Skrevet 16. juli 2010 #3 Skrevet 16. juli 2010 Grodd har den jo ikke, eller den er i det stadie hvor den er veldig veldig stygg og det faller av "blekk"-biter osv. Og man sier jo at man ikke skal pelle og ta av rua selv ogsånt, men er redd for at buksen kanskje gjør at den detter av?
Wonders Skrevet 16. juli 2010 #4 Skrevet 16. juli 2010 I dont see why not. Ta plast over om du er redd for noe friksjon. :gjeiper:
DesertRose Skrevet 16. juli 2010 #5 Skrevet 16. juli 2010 Kommer den stramme buksen i kontakt med tatoveringen? Da bør du unngå det.. Skorpen faller gjerne da av før den er klar og da mister man farge i tatoveringen og får lyse merker... Under plast kan det bli fuktig og vått og skorpe da bli bløtt og løsner...Oppbløtet overflødig farge kan og smitte av på klær... Har du tatt den et skikkelig sted så har de som oftest gratis påfyll....... Men følger man ikke etterbehandling slik man skal/blitt informert om så kan de si nei.
Gjest Gjest_Michelet Skrevet 16. juli 2010 #6 Skrevet 16. juli 2010 Ville unngått bukse som strammer på tatoveringen fram til den er helt grodd
Neala Skrevet 16. juli 2010 #8 Skrevet 16. juli 2010 (endret) Ups, dobbelpost. Endret 16. juli 2010 av GUNS
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå