Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juli 2010 #1 Skrevet 15. juli 2010 Vi har akkurat flyttet inn i ny leilighet (jippi!) og er kjempefornøyde. Nå er det imidlertid en god del innredning som gjenstår, og enkelte ting sliter jeg litt med. Ved siden av siste kjøkkenskap til venstre er det et tomrom på ca. 45 centimeter før kjøleskapet kommer (og 70 centimeter høyt, men det er ikke nødvendig å fylle opp helt i høyden). Under dette tomrommet er det flislagt slik som under kjøkkenskapene, slik at det egentlig ser ut som om det mangler et skap akkurat der. Jeg lurer derfor på om vi skal henge opp noen hyller (eller gjøre noe annet stilig), men på IKEA finner jeg bare hyller som er 70-80 centimeter brede. Noen som vet om et sted som har litt flere forskjellige typer hyller og med riktig bredde? Eller er det noe annet fint jeg kan ha på denne veggen?
Gjest lavendulae Skrevet 15. juli 2010 #2 Skrevet 15. juli 2010 Hva med hyller i glass? En glassmester skjærer ut i den størrelsen du vil ha.
Gjest AnonymBruker Skrevet 15. juli 2010 #3 Skrevet 15. juli 2010 Det er litt vanskelig å foreslå noe når jeg ikke vet hvordan kjøkkenet er, men denne hylla http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/10094244 er lett å tilpasse. Vi har selv delt den i to slik at vi har fått to hyller som bare er halvparten så høye. Det er heller ikke noe problem å sage litt på hver side om den er for bred. Husk malerkrepp for å beskytte treet mens dere sager, og så er det en fordel å forsegle endene litt med klarlakk, særlig om det er fare for at det kan bli litt fukt. Ikea har også noen hyller med hylleknekter som monteres på sidene. De kan tilpasses i alle lengder. Dere kan også se om dere finner et trancherbord som dere kan sette der og så eventuelt skyve rundt om dere har bruk for det. Eller hva med ei bokhylle for kokebøker? Tenk også litt alternativt. Dette veggskapet beregnet på bad er f.eks akkurat 45 cm bredt: http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/90141185 Kanskje finner dere noe som passer om dere ser etter arbeidsplassmøbler eller baderomsmøbler.
Gjest Nanette Skrevet 15. juli 2010 #4 Skrevet 15. juli 2010 Skeidar har smalere hyller, jeg har en på 60 cm og det var visst smalere også. Black Design har hyller i alle størrelser, i sort. Ellers er kanskje den hylla i eik noe? http://www.bokkilden.no/SamboWeb/servlet/VisBildeServlet?bildeId=334381 (fås kjøpt i bokklubben)
Tuline Skrevet 17. juli 2010 #5 Skrevet 17. juli 2010 Evt. kan dere kanskje kjøpe magnetisk maling, og male den slik at dere kan bruke den som en slags tavle..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå