Midnattsol Skrevet 27. september 2003 #1 Skrevet 27. september 2003 Jeg våknet i dag med murring på overleppa og skjønte at en forkjølelsesblemme var på tur. Jeg prøver nå å få den til å trekke seg tilbake før den bryter ut. Det vises enda ingenting, jeg bare kjenner den veldig godt. Jeg smører på med Zovirax. Skulle kjøpe en ny tube, men fant ut at jeg ikke har fått ny resept, derfor må jeg klare meg med det lille som er igjen. Leste litt her inne om mange gåde tips og kjerringråd pluss at jeg søkte litt på nettet. Der leste jeg om Grapefruktkjerne ekstrakt. Jeg kjøpte en liten flaske på helsekostbutikken. Skal jeg ta noen dråper i vann og smøre på, eller skal jeg bare smøre ufortynnet ekstrakt der det murrer? Har noen prøvd dette til herpes simplex eller til andre ting? Høres jo ut som et vidundermiddel. Håper virkelig det hjelper.
Gjest Adina Madeleine Skrevet 27. september 2003 #2 Skrevet 27. september 2003 En gang fikk jeg en flaske. Det sies jo at det skal hjelpe mot infeksjoner (også influensa, betennelser, etc.). Men FY FADER hvordan det smaker!!! :o :-? Jeg er jo vanligvis flink å presse ned hva det skal være, men det der.... Å.... Så jeg kan dessverre ikke svare om det virker... Adina M.
Linee Skrevet 28. september 2003 #3 Skrevet 28. september 2003 Du bør prøve å ta den ufortynnet først, svir det for mye, tar du bare å blander den med litt vann. Du bør ta deg en tur til helsekostbutikken og få med deg et hefte om grapef.ekstrakt, (gratis) Har du solhatt kan du også prøve dette i tilegg. jeg har alltid grapefruktkjerneekstrakt i skapet og bruker den flittig, man kan drikke den under en forkjølelse, men som sagt, prøv deg litt frem til du finner en dosering som passer for deg, jeg klarer å drikke 4-5 dråper om gangen blandet i et halvt glass juice, men ikke ta den på tom mage! Har du mye herpes, så finnes det kosttilskudd som stimulerer imunforsvaret, du kan ta forebyggende, spørr i helsekosten. dessuten er grapefruktkjerneekstrakt flott hvis du har vondt i halsen, drikk og gurgle! Lykke til! Ps smaker sikkli`æsj!
Midnattsol Skrevet 28. september 2003 Forfatter #4 Skrevet 28. september 2003 Hei igjen. Jeg smurte på ufortynnet, og det gikk bra. Svei ikke. Det dryppa litt ned på den friske underleppa, og etterhvert ble det vondt der. Det er over nå. Jeg brukte også masse Zovirax, og jeg har klart å berge leppa mi. *juble* Ser ut som at det trekker seg tilbake. Utbruddet gikk over i går kveld. Smører på Bacimysin nå. Vises omtrent ikke, så det ser ut som at det går bra. Uansett var jo denne ekstrakten kjempelur for flere ting. :D
xeyes Skrevet 29. september 2003 #5 Skrevet 29. september 2003 Et tips middis! Når du kjenner du begynner å bli forkjølet så burde du ta et eggeglass med 20-30 dråper Grapefruktkj. og litt appelsinjuice oppi, og skylle ned med enda mer juice.. (Smaken er skikkelig bitter så her må du svelge & skylle fort ) Gjør dette morgen og kveld til du føler deg bedre. Hjelper alltid på meg
Midnattsol Skrevet 29. september 2003 Forfatter #6 Skrevet 29. september 2003 Urgh..hørtes ikke godt ut, men det er verd et forsøk. Skal gjøre det om jeg kjenner en snikende forkjølelse. Takk for tips. (natterangler )
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå