Tulipa Skrevet 13. juli 2010 #1 Skrevet 13. juli 2010 Noen som har tips om et fint dikt som handler noe om livet eller noe som passer til en dåp.
Lvly Skrevet 13. juli 2010 #2 Skrevet 13. juli 2010 Søk på google Finner mye på engelsk vet jeg i alle fall.
Tulipa Skrevet 13. juli 2010 Forfatter #3 Skrevet 13. juli 2010 Har søkt masse etter norske dikt men ikke funnet ett som passer. Ja kenskje jeg skal prøve engelsk selvom norsk er å foretrekke.
fruBeist Skrevet 13. juli 2010 #4 Skrevet 13. juli 2010 Om du finner noe på engelsk, så kan du kanskje prøve deg på en fri gjendiktning på norsk?
Gjest Applecore Skrevet 14. juli 2010 #5 Skrevet 14. juli 2010 Jeg har rotet bort boka mi, så finner ikke noe konkret akkurat nå, men anbefaler Inger Hagerup sine dikt på det sterkeste! Hun har skrevet utrolig mye fint!
Lvly Skrevet 14. juli 2010 #6 Skrevet 14. juli 2010 Finner du ikke noe på nett kan du høre med biblioteket/bokforhandlere om de har noen diktbøker, og spør spesielt etter den sjangeren du vil ha. Kanskje de har noe å anbefale i tillegg?
Gjest AnonymBruker Skrevet 14. juli 2010 #7 Skrevet 14. juli 2010 Spørs litt hvor religiøst du vil ha det. Jeg synes dåpssalmen "Det skjer et under i verden" er helt nydelig, så jeg siterer av og til de to-tre første versene av det. Ellers har Inger Hagerup og André Bjerke mye fint. Også er jeg veldig glad i dette av Olav H. Hauge, men vet ikke om det egentlig passer. Det er den draumen Det er den draumen me ber på at noko vedunderleg skal skje, at det må skje - at tidi skal opna seg, at hjarta skal opna seg, at dører skal opna seg, at berget skal opna seg, at kjeldor skal springa - at draumen skal opna seg, at me ei morgonstund skal glida inn på ein våg me ikkje har visst um.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå