Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere som har hatt fri bar i bryllupet deres, hvor mye kom bar regningen på?

Og legg gjerne til ca hvor mange gjester det var og om bryllupet var på hotell etc hvor man måtte kjøpe alkoholen eller om dere kjøpte det selv. :)

Videoannonse
Annonse
Gjest AnonymBruker
Skrevet

Vi holdt baren selv, og vi handlet inn alkohol for ca 20 000,-. 60 gjester. MAAAAASSE igjen.. ;)

Gjest AnonymBruker
Skrevet

Vi kan kjøpe inn alkohol selv. Regner med 200 kr pr pers i drikke (alkohol/alkoholfritt) hele dagen, inkludert fri bar.

Skrevet

Vi blir ca 80 gjester.

På all alkohol (inkl vin til maten) regner vi med ca 17 000,-. Da har vi kjøpt cognac og baileys på taxfree og spriten får vi gratis. Trekker vi fra vin til maten er vi nede i ca 11 000,-

Skrevet

Dette er et godt spørsmål :) Heldig dere som har kjøpt alkoholen selv, sparer vel ganske så mye på det. Her i gården har vi det på et hotell, så det blir ikke billig.

Vi må nesten se antall gjester som kommer, og se hva vi har råd til. Det blir ihvertfall 4 glass vin til selve middagen med forrett og dessert.

Vi tenker at vi muligens spanderer øl, vin og mineralvann etter middagen, og så får gjestene selv stå for spriten, men vi må rett og slett se nærmere på dette når tiden nærmer seg.

Koster ihvertfall 70-80kr per glass rød/hvitvin til middagen, kanskje noe billigere i baren.

Gjest AnonymBruker
Skrevet

Vi hadde fri bar på festen, og hadde vel handlet inn for ca 13.000, delvis fra Sverige, polet og tax free. Var ca 85 stk til kaffe og fest, hvorav 10 barn og kanskje 5 voksne som var edru.

Da kom drikk til middagen i tillegg, for det var på en restaurant.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...