Gjest AnonymBruker Skrevet 5. juli 2010 #1 Skrevet 5. juli 2010 Jeg har lenge slitt med sultfølelse, blir sulten sånn en time halvannen etter et måltid. Har spist lite og ofte, f.eks. et par knekkebrød med cottage cheese og en frukt er ett måltid. Det er veldig vanskelig å ikke overspise når man går konstant sulten samtidig som man spiser "hele tiden", bare trigger apetitten nærmest. Men i dag lagde jeg meg omelett av 3 egg til frokost, med en liten dæsj melk og noen osteskiver, og det holdt meg søren meg mett i 4,5 timer! :D
Wonders Skrevet 5. juli 2010 #2 Skrevet 5. juli 2010 good 4 u Selv er jeg glad i Bjørns Havregryn om morgenen. Varm eller kald. Deilig omelett tar ikke lange tiden å lage.
Sequax Skrevet 5. juli 2010 #3 Skrevet 5. juli 2010 Jeg har lenge slitt med sultfølelse, blir sulten sånn en time halvannen etter et måltid. Har spist lite og ofte, f.eks. et par knekkebrød med cottage cheese og en frukt er ett måltid. Det er veldig vanskelig å ikke overspise når man går konstant sulten samtidig som man spiser "hele tiden", bare trigger apetitten nærmest. Men i dag lagde jeg meg omelett av 3 egg til frokost, med en liten dæsj melk og noen osteskiver, og det holdt meg søren meg mett i 4,5 timer! :D Ja, egg er helt genialt! God næring i maten, samt mye proteiner holder sulten borte lenger!
Gjest AnonymBruker Skrevet 5. juli 2010 #4 Skrevet 5. juli 2010 Rå grønnsaker til hvert måltid er også bra for mettheten. Det er faktisk ikke så dumt med de "fem" om dagen. Tre grønnsaksporsjoner og to frukt. Det funker for meg å ha fire små måltider, OG tre mellommåltider. Høres mye ut, men når porsjonene er passe små, blir dette akkurat passe for min del.
Gjest AnonymBruker Skrevet 5. juli 2010 #5 Skrevet 5. juli 2010 Nå har jeg akkurat spist marinert kyllingfilet med stekte grønnsaker (champinjong, gul paprika og sukkererter - stekt i kokosolje) og noen jordbær til dessert Jeg tror herved jeg sier farvel til mitt gamle kosthold - dette er nok mye bedre for meg TS
Gjest WendyClear Skrevet 5. juli 2010 #6 Skrevet 5. juli 2010 linker til en sak i KK som kanskje kan være relevant http://www.kk.no/843373/kjeder-du-deg-tjukk
Stellia Skrevet 9. juli 2010 #7 Skrevet 9. juli 2010 Det er nok på grunn av reduksjonen av karbohydrater som gjør deg mett lengre.
tålla Skrevet 9. juli 2010 #8 Skrevet 9. juli 2010 Jeg har lenge slitt med sultfølelse, blir sulten sånn en time halvannen etter et måltid. Har spist lite og ofte, f.eks. et par knekkebrød med cottage cheese og en frukt er ett måltid. Det er veldig vanskelig å ikke overspise når man går konstant sulten samtidig som man spiser "hele tiden", bare trigger apetitten nærmest. Men i dag lagde jeg meg omelett av 3 egg til frokost, med en liten dæsj melk og noen osteskiver, og det holdt meg søren meg mett i 4,5 timer! :D Hei Ut i fra det du skriver så antar jeg at du ønsker en vektreduksjon. I så fall er det viktig at du gir kroppen påfyll hver 3-4 time, etter denne tiden er forbrenningen lik 0. Start alltid måltidet med 1/2 liter vann. Lykke til med sultfølelsen:-)
Stellia Skrevet 9. juli 2010 #9 Skrevet 9. juli 2010 viktig at du gir kroppen påfyll hver 3-4 time, etter denne tiden er forbrenningen lik 0. Tull. Hadde forbrenningen vært lik 0 hadde mennesket vært dødt.
Gjest Niema Skrevet 10. juli 2010 #10 Skrevet 10. juli 2010 Hei Ut i fra det du skriver så antar jeg at du ønsker en vektreduksjon. I så fall er det viktig at du gir kroppen påfyll hver 3-4 time, etter denne tiden er forbrenningen lik 0. Start alltid måltidet med 1/2 liter vann. Lykke til med sultfølelsen:-) Slenger meg på at dette er tull. Det at man må spise ofte for å "holde forbrenningen i gang" er bare en seiglivet myte.
void Skrevet 10. juli 2010 #11 Skrevet 10. juli 2010 Altfor mange har hengt seg opp i det å spise små og hyppige måltider. Dett er ikke bestandig den rette måten å slanke seg på. Man skulle jo tro da at dersom man spiste 12 måltider om dagen blir forbrenningen så høy at man blir slank av å spise. http://www.slank.no/artikler/maaltidsfrekvens.html Det å ha hyppigere måltidsfrekvens er egentlig en anbefaling for folk med dårlig impulskontroll og disiplin til å takle sultfølelsen slik at man ikke gikk på en smell og overspiste, gjerne i form av kaloririke matvaner. Man skal heller lære seg å takle sultfølelsen samtidig med å spise sunne matvarer helst med proteinrikt innhold. På den måten kan man gå litt lenger uten mat uten å tære på muskelmasse (proteinrik mat gir jevn tilførsel av aminosyrer i flere timer). Hyppig inntak av mat gir jo konstant næring (energi) som kroppen bruker. Men hva da med den lagrede næringen (energien) i form av fett man har på kroppen? Kroppen er en energibesparende organisme og vil heller ta energi flytende rundt i kroppen enn å spalte f.eks fett fra fettlagre.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå