K.A. Skrevet 30. juni 2010 #1 Skrevet 30. juni 2010 (endret) Fra http://forum.kvinneguiden.no/?showtopic=496560 Dette emnet kunne med fordel ha blitt flyttet istedenfor regelrett stengt, men det får nå så være. Altså: Tror det har blitt forklart 100 ganger. Folk vil ikke at noen skal kunne sammle de forskjellige postene og danne seg ett bilde av personen. Ja, nettopp, og det er jo derfor det er feigt. Man tør ikke det de aller fleste andre tør, nemlig å stå for egne meninger. Endret 30. juni 2010 av K.A.
Fluffe Skrevet 30. juni 2010 #2 Skrevet 30. juni 2010 Dette emnet kunne med fordel ha blitt flyttet istedenfor regelrett stengt, men det får nå så være. Altså: Ja, nettopp, og det er jo derfor det er feigt. Man tør ikke det de aller fleste andre tør, nemlig å stå for egne meninger. Man er feig forde man ikke vil bli kjent igjen av evt folk som man kjenner er på forumet? Det som er normal informasjon for dere kan være sensitiv informasjon for andre vet du.
K.A. Skrevet 30. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 30. juni 2010 Man er feig forde man ikke vil bli kjent igjen av evt folk som man kjenner er på forumet? Det som er normal informasjon for dere kan være sensitiv informasjon for andre vet du. Hva i alle dager var det som var så sensitivt med de anonyme postene i den andre tråden? Og i de tilfellene man bruker anonym-funskjonen til å poste fornærmelser, hva slags sensitiv informasjon ligger det i posten da?
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #4 Skrevet 30. juni 2010 Nei, nå må dere gi dere. Ja, hvis jeg er feig fordi jeg vil være anonym, ja da får jeg bare være feig. Jeg lurer på hva folk her blir å klage på om anonymbruker og gjestefunksjonen ble fjernet? For når man klager og irriterer seg over så lite, så finner man nok fort en ny ting.
K.A. Skrevet 30. juni 2010 Forfatter #5 Skrevet 30. juni 2010 (endret) Nei, nå må dere gi dere. Ja, hvis jeg er feig fordi jeg vil være anonym, ja da får jeg bare være feig. Jeg lurer på hva folk her blir å klage på om anonymbruker og gjestefunksjonen ble fjernet? For når man klager og irriterer seg over så lite, så finner man nok fort en ny ting. Nå når du er her, bruker som poster anonymt, kan du kanskje svare på hvorfor du ikke vil vedkjennes nicket ditt på en post, ja, slik som denne? Dette er et ærlig spørsmål. Endret 30. juni 2010 av K.A.
Fluffe Skrevet 30. juni 2010 #6 Skrevet 30. juni 2010 Jeg tror ikke de vil prøve å forstå en gang jeg. er grense hvor mange ganger jeg gidder å gjenta meg
K.A. Skrevet 30. juni 2010 Forfatter #7 Skrevet 30. juni 2010 Jeg tror ikke de vil prøve å forstå en gang jeg. er grense hvor mange ganger jeg gidder å gjenta meg Du har jo ikke gitt noen svar! Du har jo bare sagt det som allerede er åpenbart, at de poster anonymt fordi de ikke vil linkes med postene sine. Og så noe vagt om noe som skulle være sensitiv informasjon. Og jeg har bedt deg utdype. Dette er unnvikelse fra din side, men du bruker da ihvertfall nicket ditt. For bedre å kommunisere det jeg spurte om kan jeg da kanskje spørre deg: hvorfor postet ikke du anonymt? Hvorfor poster ikke jeg anonymt? Poster, lik dine og mine her, er det folk som av en eller annen grunn poster anonymt. Hvorfor det? Kan du gi meg en annen grunn enn at de ikke tør stå for egne meninger? Og er ikke det et klassisk eksempel på feighet? Merk at i forrige tråd forsvarte jeg bruken av anonym-funksjonen dersom det var personlige eller sensitiv informasjon inne i bildet. Men det er det altså ikke i disse tilfellene, uansett hvordan du vrir og vender på det.
Fluffe Skrevet 30. juni 2010 #8 Skrevet 30. juni 2010 Du har jo ikke gitt noen svar! Du har jo bare sagt det som allerede er åpenbart, at de poster anonymt fordi de ikke vil linkes med postene sine. Og så noe vagt om noe som skulle være sensitiv informasjon. Og jeg har bedt deg utdype. Dette er unnvikelse fra din side, men du bruker da ihvertfall nicket ditt. For bedre å kommunisere det jeg spurte om kan jeg da kanskje spørre deg: hvorfor postet ikke du anonymt? Hvorfor poster ikke jeg anonymt? Poster, lik dine og mine her, er det folk som av en eller annen grunn poster anonymt. Hvorfor det? Kan du gi meg en annen grunn enn at de ikke tør stå for egne meninger? Og er ikke det et klassisk eksempel på feighet? Merk at i forrige tråd forsvarte jeg bruken av anonym-funksjonen dersom det var personlige eller sensitiv informasjon inne i bildet. Men det er det altså ikke i disse tilfellene, uansett hvordan du vrir og vender på det. Forde ingen kan kjenne meg igjen med å bare skrive dette.Andre føler kanskje at de kan bli kjent igjen og da trykker anonymisering knappen Bryr meg strengt talt ikke om man kaller seg kåre eller anonymbruker jeg.Det er dems sitt valg. Jeg gidder ikke å sitte å irritere meg over alt folk gjør
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #9 Skrevet 30. juni 2010 Nå når du er her, bruker som poster anonymt, kan du kanskje svare på hvorfor du ikke vil vedkjennes nicket ditt på en post, ja, slik som denne? Dette er et ærlig spørsmål. Fordi jeg liker å være usynlig. Jeg vil ikke at noe skal kunne kobles til et nick. Jeg vil ikke alltid være meg selv og diverse. Hva er så galt i det? Det er jo nermest det samme alle andre sier også. I tilegg er det en vane. Jeg føler meg naken om jeg står frem med nick, selv på et så uskyldig innlegg som dette, eller et innlegg der jeg hadde kommet med oppskriften på en tidsmaskin som faktisk virker eller en kopimaskin som kan kopiere alt, som din nye tv.
K.A. Skrevet 30. juni 2010 Forfatter #10 Skrevet 30. juni 2010 Fordi jeg liker å være usynlig. Jeg vil ikke at noe skal kunne kobles til et nick. Jeg vil ikke alltid være meg selv og diverse. Men hva er det du risikerer ved å bruke nicket? I hvilke tilfeller bruker du faktisk nicket, om du ikke gjør det i tråder som denne engang? Hva er så galt i det? Det er jo nermest det samme alle andre sier også. I utgangspunktet er det ikke noe galt i det. Det blir imidlertid fort uoversiktlig når forskjellige personer poster anonymt i samme tråd. "Men i sted sa du jo..." "Nei nei, det var en annen bruker, det." Verst blir det jo når man bruker anonymiteten til å slenge dritt. Nei, det skjer ikke så ofte, og jeg anklager ikke deg for det, men noen gjør det. Og dette er ihvertfall ikke det funksjonen ble skapt for. Videre gjør denne funksjonen det enklere for folk å stalke andre, noe plageånder føler seg friere til å gjøre når de kan gjøre det anonymt. Og det er egentlig det jeg kritiserer: misbruk av anonym-funksjonen med den hensikt å lage kvalm. I tilegg er det en vane. Jeg føler meg naken om jeg står frem med nick, selv på et så uskyldig innlegg som dette, eller et innlegg der jeg hadde kommet med oppskriften på en tidsmaskin som faktisk virker eller en kopimaskin som kan kopiere alt, som din nye tv. Hmm. Kan se for meg at det lett kan bli en vane, ja. Jeg vil ikke si det er en særlig sunn vane, for i virkeligheten kan man jo ikke skjule seg på samme vis. Men det er nå min mening, og den siden av saken. Takk for ærlig svar!
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #11 Skrevet 30. juni 2010 Men hva er det du risikerer ved å bruke nicket? I hvilke tilfeller bruker du faktisk Jeg risikerer å bli gjenkjent, altså med nick. Jeg registrerte jeg for lenge lenge siden for å ha muligheten til å lage avstemninger, men lot det være for likte ikke å stå der "naken". Har vel brukt mitt egentlig nick kanskje 3-4 ganger og det var før anonym tok meg med storm. Jeg har egentlig ikke noe spesielt godt svar på å være anonym, så det blir på den barnslige måten, "fordi jeg vil".
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #12 Skrevet 30. juni 2010 Jeg liker å være AB rett og slett fordi jeg er redd for kritikk. På forum er jeg som jeg er ute, jeg passer på at jeg ikke krysser linjer og oppfører meg "udannet".
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #13 Skrevet 30. juni 2010 Er også rett for kritikk. Nå er jo dette forumet bevoktet, men har sett en del på youtube og andre internasjonale forum at det skal ikke mye til for å få "juling" og har sett andre forum der selv moderatorene oppfører seg som en diktator og sparker brukerene rundt. Også er det lettere å trekke seg fra en debatt. Også slipper folk å få noe inntrykk av meg og kan kun dømme meg for meninger jeg har der og da og ikke alt jeg har skrevet.
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #14 Skrevet 30. juni 2010 Jeg poster alltid som anonym bruker fordi jeg liker å kunne starte hver diskusjon med "blanke ark" slik at ingen i en diskusjon husker hva jeg har svart i en annen diskusjon og ender opp med å bedømme meg på et vis ut i fra det. Jeg er feks sterkt feminist, men det er ikke alltid jeg ønsker at det skal bringes inn i en helt annen diskusjon så om jeg da er anonym er det ingen som kan bedømme svaret mitt ut i fra "å ja, stemmer... det er hun der feministen det". Dette er bare et eksempel, jeg kunne sikkert funnet andre også. Jeg var lenge registrert burker her inne, og skrev nøyaktig det samme da som jeg gjør nå som AB. Forskjellen var da at folk kjennte meg igjen og svarete på postene mine som om de kjennte meg, basert på hva jeg hadde skrevet tidliger. Det var alltid hyggelige tilbakemeldinger jeg fikk fordi jeg var en ordentlig bruker som alltid var konstruktiv i debatter. Likevel syntes jeg det var ubehagelig at ukjennte på nettet hadde en følelse av at de kjennte meg og at de leste, eller lov være å lese, et svar jeg hadde skrevet kun i kraft av at jeg er meg. Jeg liker ikke den kontaktformen med ukjennte på nett, for meg kjennes selv dette invaderende ut, selv om jeg enn bare svarer på om jeg liker fargen grønn eller hva jeg skal ha til middag. Jeg ønsker ikke å ha et "personlig" forhold til ukjennte på nett, men ønsker å diskutere med blanke ark i hver ny tråd jeg kommer inn i. Det har ikke med at jeg ikke kan stå for meningene mine, i og med at jeg var registrert her i mange år, og da alltid skrev med nick. For meg handler det om at jeg ønsker å distansere meg og ikke være en "profil" som folk kjenner igjen, fordi det for meg kjennes for personlig ut. Jeg har heller ikke FB-profil og jeg er alltid skjult på MSN av samme grunn. Jeg liker ikke å være tilgjengelig som en profil på nettet enkelt og greit. Jeg har sterke private grenser, men elsker å diskutere likevel. Derfor bruker jeg AB. Vi har alle våre egne grenser for hva vi anser som privat og ikke. Jeg er en perosn som anser hvilken farge jeg foretrekker å være privat, og derfor deler jeg ikke den informasjonen under nick. Jeg er privat av meg i mitt private også, og har vanskelig for å åpne meg opp for annet enn de aller nermeste, mine bekjennte vet svært lite om meg. Derfor blir det rart for meg at ukjennte på nett skal vite mer om meg (om enn det ikke er sensitiv informasjon) enn det bekjennte av meg vet, og dermed er jeg AB. Hvorfor ikke akseptere at folk har forskjelige grenser for hva de anser som personlig og ikke? Hmmm... dette blei et ganske langt svar, som de som er kritiske til AB kommer til å være kritiske til. Så lenge det er rom for at Ab skal brukes som en erstatning for gjesteposting kommer jeg til å fortsette å bruke denne funksjonen selv om noen mener det gjør meg feig. Jeg er her for å diskutere, ikke være en profil som folk husker igjen etter hvert. (Det kan også sies at jeg har et yrke som jeg ofte burker kunnskap fra når jeg svarer, og det ville blitt for stress å huske og bruke AB hver gang jeg uttalte meg på bakgrunn av fagkunnskapen min. Jeg ønsker ikke å bli stemplet som KG-legen/sykepleieren/advokaten/psykologen feks. Men denne grunnen er ikke hovedgrunnen til at jeg er AB, hovedgrunnen er den over)
livesen Skrevet 30. juni 2010 #15 Skrevet 30. juni 2010 Jeg er så frekk at jeg regner med at de fleste som poster anonymt gjør det for at de skal kunne komme med nye løgner i hver eneste tråd . uten å holde rede på hva de har jugd om før . Sånn tenker jeg om Anonym bruker . Det er ikke sikkert det er riktig , men jeg legger alltid mindre vekt på hva en Anonym bruker sier enn en som bruker nicket sitt .
Gjest Constanze Skrevet 30. juni 2010 #16 Skrevet 30. juni 2010 Min erfaring er ihvertfall at visse personer her inne krysser av for anonym for å slippe å stå for sine meninger. Også er det visst veldig beleilig når man svarer andre surt uten å ha lest hva vedkommende egentlig mener. Når jeg leser hva enkelte svarer meg i endel tråder så forstår jeg veldig godt at de holder seg anonyme, det kommer ut så mye useriøst at vedkommende aldri ville blitt tatt seriøst mer.
Gjest Blondie65 Skrevet 30. juni 2010 #17 Skrevet 30. juni 2010 Hva i alle dager var det som var så sensitivt med de anonyme postene i den andre tråden? Og i de tilfellene man bruker anonym-funskjonen til å poste fornærmelser, hva slags sensitiv informasjon ligger det i posten da? Man trenger ikke å bruke anonym for å slenge dritt. Og det som for deg kanksje ikke er sensitivt kan være det for meg. F.eks. kan det være at jeg har lyst å svare på et tema som passer bra å svare på fordi at jeg akkurat har skiftet johh. Da kan det være at jeg velger anonymt akkurat da fordi jeg ikke ønsker at alle skal vite at Blondie65 skiftet jobb i 2010 (jeg har ikke skiftet jobb, det var et eksempel). Mange sånne eksempel og informasjoner gir til slutt et helt bilde som gjør brukeren identifiserbar. Hvis man kommer fra en liten bygd kan det godt være at terskelen for slike identifiserende opplysninger er enda høyere. På Facebook har jeg mitt virkelige navn, der legger jeg ikke ut informasjon jeg ikke har lyst å dele med "verden" selv om jeg har satt privatinnstillingene. Jeg kan der altså ikke skrive om ting jeg ikke vil eks'en skal lese eller lignende. Det kan jeg her. Men skal jeg angi nøyaktige årstall eller nøyaktig hvor lenge vi var sammen ja så blir det anonym. Det handler altså ikke om at jeg kan stå for det jeg sier men at jeg ikke vil ha spesifikk informasjon knyttet til brukeren.
Gjest Blondie65 Skrevet 30. juni 2010 #18 Skrevet 30. juni 2010 Verst blir det jo når man bruker anonymiteten til å slenge dritt. Nei, det skjer ikke så ofte, og jeg anklager ikke deg for det, men noen gjør det. Og dette er ihvertfall ikke det funksjonen ble skapt for. Videre gjør denne funksjonen det enklere for folk å stalke andre, noe plageånder føler seg friere til å gjøre når de kan gjøre det anonymt. Og det er egentlig det jeg kritiserer: misbruk av anonym-funksjonen med den hensikt å lage kvalm. Funsjonen ble opprettet for å kunne sperre de som slenger dritt. Det kunne man ikke før.
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. juni 2010 #19 Skrevet 30. juni 2010 Noen ganger er jeg meg selv, og noen ganger er jeg anonym bruker. Jeg er en veldig sjenert person med mye angst... Det høres sikkert dumt ut for mange, men når jeg skriver her inne overvinner jeg angsten min, for hver gang jeg svarer i en tråd, så holder jeg på å svime av. <og når jeg skal se hva andre har svart meg, så tør jeg nesten ikke å se. Det positive er at jeg ikke er så redd for dette lenger Når jeg lager tråder for ting jeg lurer på, eller jeg svarer i andre tråder, så blir jeg så forferdelig redd. Jeg er redd for svaret jeg skal få, var det dumt det jeg skrev, er det noen som kommer til å slenge med leppa til meg? Men dette har jeg begynt å overvinne Om jeg skal spørre om personlige seksuelle problem eller veldig sensitiv informasjon, så vil jeg ikke at andre skal vite at det er meg som har disse problemene... Jeg har faktisk vært meg selv uten å bruke anonym bruker, men da er det på ting som jeg er sikker på og ikke redd for å svare på. Ikke alle anonyme brukere er som meg, da, men det er en grunn til alt. Nå trykker jeg på anonym bruker og deretter på post. :D
Gjest Blondie65 Skrevet 30. juni 2010 #20 Skrevet 30. juni 2010 Jeg er så frekk at jeg regner med at de fleste som poster anonymt gjør det for at de skal kunne komme med nye løgner i hver eneste tråd . uten å holde rede på hva de har jugd om før . Sånn tenker jeg om Anonym bruker . Det er ikke sikkert det er riktig , men jeg legger alltid mindre vekt på hva en Anonym bruker sier enn en som bruker nicket sitt . Sånn tenker ikke jeg. Jeg skriver - som nevnt før - av og til som AnonymBruker. For meg er det ikke nicket som avgjør om brukeren er interessant å lese men innholdet i innlegget skrevet. Enten det er Nick eller AB.
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå