Gjest AnonymBruker Skrevet 26. juni 2010 #1 Skrevet 26. juni 2010 Jeg vil ikke bare bli sammen med noen for å bli sammen med noen, jeg blir ikke interessert før det er noe der, jeg vil møte en som det sier PANG med, kjærlighet ved første blikk, at jeg aldri kan få nok av han, at jeg gleder meg til hver gang jeg skal se han. Drømmer om han, og tenker på han når jeg har tid. Det må være noe der, en god kjemi, en gnist eller noe. Jeg kjente det en gang for mange år siden, og jeg kjente det igjen for 1,5 år siden. Er fremdeles forelsket, men kan ikke få han siden han er opptatt. Det gjør så vondt ... Håper bare jeg kan oppleve det igjen med en ny. Inntil da forblir jeg singel, og plutselig sier det vel PANG igjen ... Er det flere som opplever dette? At man blir forelsket ved første øyekast? Eller blir dere forelsket over tid?
Gjest wild bird Skrevet 26. juni 2010 #2 Skrevet 26. juni 2010 Jeg har aldri blitt forelsket bare ved å se på en mann, betatt ja, men blir ikke forelsket i noen jeg ikke kjenner. For meg er forelskelse noe som vokser fram etter hvert som jeg blir kjent med mannen.
Gjest AnonymBruker Skrevet 26. juni 2010 #3 Skrevet 26. juni 2010 Jeg har aldri blitt forelsket bare ved å se på en mann, betatt ja, men blir ikke forelsket i noen jeg ikke kjenner. For meg er forelskelse noe som vokser fram etter hvert som jeg blir kjent med mannen. Det at jeg ble forelsket ved første øyekast har bare skjedd meg to ganger, og det var kanskje ikke forelskelse engang, bare at jeg var veldig betatt? Jeg har aldri vært interessert i å bli kjent med noen, fordi jeg ikke har møtt noen som jeg kunne tenke meg å bli kjent med, med unntak av de to jeg har vært forelsket i ... Jeg skulle ønske noen kunne forklare meg dette ..
Becka Skrevet 26. juni 2010 #4 Skrevet 26. juni 2010 Ja jeg har i allefall trodd jeg har vært forelsket. Mer enn bare et øyekast da. Men jeg har ikke måtte ha snakket noe med ham. Man er bare så utrolig betatt, at det gjør nesten vondt. Det skal sies at det er sjeldent det skjer nå. Faktisk kan jeg ikke husker når sist jeg opplevde det. Og det har vel med at jeg nå er 26 år. Jeg kan se mange flott fyrer, men jeg må mer enn å bare se, jeg må snakke med og gjerne bli litt kjent. Så sånn er det.
Steinar40 Skrevet 27. juni 2010 #5 Skrevet 27. juni 2010 Det at jeg ble forelsket ved første øyekast har bare skjedd meg to ganger, og det var kanskje ikke forelskelse engang, bare at jeg var veldig betatt? Jeg har aldri vært interessert i å bli kjent med noen, fordi jeg ikke har møtt noen som jeg kunne tenke meg å bli kjent med, med unntak av de to jeg har vært forelsket i ... Jeg skulle ønske noen kunne forklare meg dette .. Forelskelse er ikke fornuftig, og da spesielt ikke i puberteten. Her kan du sikkert finne ut mye av det du lurer på: http://no.wikipedia.org/wiki/Forelskelse
Gjest wild bird Skrevet 27. juni 2010 #6 Skrevet 27. juni 2010 Det at jeg ble forelsket ved første øyekast har bare skjedd meg to ganger, og det var kanskje ikke forelskelse engang, bare at jeg var veldig betatt? Jeg har aldri vært interessert i å bli kjent med noen, fordi jeg ikke har møtt noen som jeg kunne tenke meg å bli kjent med, med unntak av de to jeg har vært forelsket i ... Jeg skulle ønske noen kunne forklare meg dette .. Hva legger du i å være forelsket da? For meg pleier gangen i det hele å være sånn: betatt, forelsket, glad i, elsker.
Wildlily Skrevet 28. juni 2010 #7 Skrevet 28. juni 2010 Jeg er superglad i vennene mine.. Og får jeg den samme glad i følelsen for den jeg bor med så er det bare å hive ham ut.. Da er man bare venner.. For meg så går det betatt- mister interessen betatt-forelskelse- mister interessen. Har enda ikke kommet til betatt-forelskelse-elsker delen.. Lov å håpe på denne gangen.
Gjest AnonymBruker Skrevet 29. juni 2010 #8 Skrevet 29. juni 2010 Jeg ble hodestups forelsket for noen år siden, uten å kjenne denne personen. Kan ikke skjønne hva som skjedde med hverken hode eller kontroll av kropp, snakk om å føle seg "klumsete og dum". Jeg vet ikke om han var opptatt jeg antar det, han oppdaget det, jeg syns det var pyton og stakk min vei. Jeg tenker ennå på det, var det den "store kjærligheten" eller var det bare jeg som hadde en dårlig dag og mistet kontrollen.. Jeg vil for all del ikke ha denne følelsen igjen for det var altfor sterkt. Tror jeg heller vil satse på litt mer lunken bli glad i følelse som er litt mer "beina på jorda". Dessuten hvis det er bare "den ene" som faller så blir det bare feil likevel.
Gjest Tidssone Skrevet 30. juni 2010 #11 Skrevet 30. juni 2010 Når det bruser og kiler alle steder ved første blikk, pleier jeg å putte det i begjærkategorien og ikke forelskelseskategorien.
Gjest Tidssone Skrevet 30. juni 2010 #12 Skrevet 30. juni 2010 Men det kommer muligens av at jeg tiltrekkes av utseendet til en person, men forelsker meg i personligheten.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå