Gjest Gudinna Skrevet 26. juni 2010 #1 Skrevet 26. juni 2010 Er det noen som har noen tips til hvordan jeg kan få fjerna vannfast mascara? Jeg har en mascara som sitter så ALTFOR godt, får den ikke av selv om jeg har sminkefjernings-servietter som liksom skal fjerne vannfast mascara. Noen som har noe tips? Helst noe billig, hvis det finnes
Skravla Skrevet 26. juni 2010 #2 Skrevet 26. juni 2010 Jeg bruker vanligvis to-fase fra Loreal. 50 kr ca på Lindex.
Perelandra Skrevet 26. juni 2010 #3 Skrevet 26. juni 2010 Jeg fjerner vannfast mascara med druekjerneolje, eller eventuelt andre matoljer som ikke lukter for sterkt. Vil ikke anbefale extra virgin olivenolje Det høres sikkert sært ut, men det fungerer som bare det. Billig er det også! (Nå får jeg vel alle hudpleieeksperter på nakken)
Gjest Gudinna Skrevet 26. juni 2010 #4 Skrevet 26. juni 2010 Jeg prøvde faktisk å fjerne med olivenolje, men det funka ikke i det hele tatt! Ble så skuffa, for alle sier at det funker som bare det!
Anjah Skrevet 26. juni 2010 #5 Skrevet 26. juni 2010 Jeg bruker vanligvis to-fase fra Loreal. 50 kr ca på Lindex. Denne bruker jeg også. Fungerer som bare rakker'n når jeg har på vannfast i allefall! Og det beste er at den ikke svir. -På meg i allefall Ellers har det faktisk hendt at jeg har gnidd øynene med vaselin og tørket av med bomull og vann når jeg ikke har noe annet. Det fungerer likevel best til vanlig maskara, da.
Gjest Gudinna Skrevet 26. juni 2010 #6 Skrevet 26. juni 2010 Denne bruker jeg også. Fungerer som bare rakker'n når jeg har på vannfast i allefall! Og det beste er at den ikke svir. -På meg i allefall Ellers har det faktisk hendt at jeg har gnidd øynene med vaselin og tørket av med bomull og vann når jeg ikke har noe annet. Det fungerer likevel best til vanlig maskara, da. Den fikk jeg lyst å prøve. Er det den blå som man må riste på siden den skiller seg i flaska? (Tenkte bare det var den siden den hette to-fase)
Perelandra Skrevet 26. juni 2010 #8 Skrevet 26. juni 2010 Jeg prøvde faktisk å fjerne med olivenolje, men det funka ikke i det hele tatt! Ble så skuffa, for alle sier at det funker som bare det! Hvilken mascara bruker du? Det er kanskje forskjell fra merke til merke hva som fungere best. Vanligvis bruker jeg Max Factor Masterpiece, men det har fungert bra å fjerne med olje på andre merker også.
Tuzo Skrevet 26. juni 2010 #9 Skrevet 26. juni 2010 Noen sier at veldig varmt vann er løsningen ? Har ikke prøvd selv ..
Gjest Gudinna Skrevet 26. juni 2010 #10 Skrevet 26. juni 2010 Jeg bruker covergirl lashblast, den vannfaste typen. Den og Diorshow Iconic sitter faktisk litt for bra... Ja, jeg prøvde nemlig med varmt vann først, for det har funket tidligere. Men det funka ikke på denne gitt.. Så det funker sikkert med olje også på de fleste andre vannfaste mascaraer:) Nå har jeg akkuratt kommet hjem fra butikken, kjøpte meg den lorealsaken. Gleder meg til å prøve den i kveld!! Egentlig kjøper jeg lite sånne billigprodukter, men jeg tenker at det må da være bedre å få fjerna den uten noe slit, istedet for å gnukke og gni og dra på det sensitive øyeområdet i laaang tid:)
Skravla Skrevet 26. juni 2010 #11 Skrevet 26. juni 2010 Jeg har forsøkt både dyre og billige sminkefjernere, men Loreal sin er best for meg og mine øyne.
Gjest Katee Skrevet 26. juni 2010 #12 Skrevet 26. juni 2010 Jeg har forsøkt både dyre og billige sminkefjernere, men Loreal sin er best for meg og mine øyne. Signerer denne! Eneste som funker for meg og min sarte hud H&M har salg på denne nå. Tror den koster 44,- nå (59,- før)
Gjest Gudinna Skrevet 26. juni 2010 #13 Skrevet 26. juni 2010 På Spar kosta den 45 tror jeg det var.. Jeg blåser i om øynesminkefjerner er billig eller dyr, så lenge den FUNKER! Det viktigste er jo at den fjerner sminken på en mest mulig effektiv og skånsom måte. Jeg skal oppdatere dere om hva jeg synes når jeg har prøvd den i kveld
Gjest TanjaS Skrevet 26. juni 2010 #14 Skrevet 26. juni 2010 Denne fra Yves Rocher brukte jeg før (da jeg brukte vannfast maskara). Jeg syns den var bedre enn L'Oréal sin (pluss at Yves Rocher skal være dyrevennlige).
Gjest Gudinna Skrevet 26. juni 2010 #15 Skrevet 26. juni 2010 Da har jeg nettopp fjerna mascaraen og jeg er superfornøyd Den føltes utrolig skånsom ut, svei ikke i det hele tatt (noe det alltid gjør uansett pris..) Pluss at mascaraen FORVANT! Deilig.. :D Tusen takk for tipset, denne skal jeg anbefale videre!
Gjest Eurodice Skrevet 28. juni 2010 #16 Skrevet 28. juni 2010 Jeg bruker Simple eye make-up remover og er svært fornøyd med den. Husker ikke prisen akkurat, men den er ikke dyr. Jeg kjøper den på Vita, men den fås sikkert andre steder også.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå