annemette Skrevet 24. juni 2010 #1 Skrevet 24. juni 2010 Fikk brev i dag om at jeg ikke får skattepengene mine før til høsten! jeg hadde ingen forandringer å føre på, er ikke selvnæringsdrivende eller noe. Jeg har hatt fast jobb og som sagt ingen forandringer fra selvangivelsen fra 08. Så hvorfor må jeg vente helt til oktober? noen som vet om dette bare er tilfeldig? Er så utrolig kjipt, hadde beregnet å bruke de pengene på ferien min.
cogito Skrevet 24. juni 2010 #2 Skrevet 24. juni 2010 På Skatteetaten står dette: Skatteoppgjør til høsten: •Næringsdrivende •Selskap •Lønnstaker og pensjonist som er gift med næringsdrivende får skatteoppgjøret til høsten samtidig med ektefellen. •Lønnstakere og pensjonister som skattekontoret trenger mer tid til. Dette gjelder skattytere som f.eks. kan ha formue/inntekt i flere kommuner - mottatt etterbetalt pensjon - næringsvirksomhet/andel i deltakerlignet selskap - søkt om utsettelse med innlevering av selvangivelsen - opplysninger i merknader/vedlegg til selvangivelsen - differanse mellom opplysninger i selvangivelsen og innberettet beløp fra arbeidsgivere, banker mv. Høyrer du ikkje i ei av desse gruppene?
Gjest AnonymBruker Skrevet 24. juni 2010 #3 Skrevet 24. juni 2010 Er så utrolig kjipt, hadde beregnet å bruke de pengene på ferien min. Ikke bruk skatt som sparing hvis du trenger pengene på sommeren. Da setter du heller av pengene på en egen feriekonto.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå