Lipstick Skrevet 20. juni 2010 #1 Skrevet 20. juni 2010 Jeg har så lyst å reise i ferien min, men har noen få hindre... 1. Jeg har ingen å reise med. 2. Jeg har ikke så veldig god råd. MEN, jeg har så sinnsykt lyst til å dra avgårde et eller annet sted når jeg får ferie om 5 uker, nesten hvor som helst, og vurderer å dra et sted alene hvis jeg ikke finner noen å reise med like før. Har du erfaring med å reise alene? Hvordan har det gått? Altså, og så er det hvor jeg skal dra da..,jeg har jo vært i London et par ganger, eeeelsker byen og har ingenting i mot å dra hit igjen. Har også forelsket meg i Paris - vil absolutt se Paris flere ganger også, men det er jo ok å oppleve mer av verden enn bare byer jeg allerede har sett. Har derimot aldri vært i Roma før, og kunne virkelig tenke meg det. Har heller aldri vært i Amsterdam, Berlin, Venezia, Barcelona, Madrid... er i grunn mange steder jeg aldri har satt mine føtter på. Tips til fine steder i Europa? Jeg er en storbyjente. Hvis jeg skal reise alene, blir det nok å bo på et billig hostell, greit å komme i kontakt med andre reisende også på den måten, for jeg er ganske sosial av meg, og hadde ikke orket å være helt alene hele tiden på en utenlandstur. Dette ble sikkert litt rotete, for jeg er så utrolig forvirret selv over hvilket sprell jeg skal finne på i sommer, siden nesten ingen har ferie på samme tid som meg selv av mine venner, og de som har det, har andre planer... Håper på å få høre fra dere som har erfaring med å farte rundt alene i den store verden, og gjerne få tips om en bra by dere anbefaler andre å se. Er forresten 25 år. På forhånd takk
Suru83 Skrevet 21. juni 2010 #2 Skrevet 21. juni 2010 Jeg har reist alene til Amsterdam, og jeg kan absolutt anbefale en tur dit! Byen er utrolig sjarmerende, og nederlendere er utrolig hyggelige, så du vil garantert ikke ha problemer med å komme i kontakt med folk der! Berlin og Barcelona er spennende og populære byer, så jeg tror ikke du vil ha problemer med å komme i kontakt med andre unge folk på herberger der heller. Madrid er vakker og absolutt verd et besøk, men det kan muligens bli litt vel hett å traske rundt der i juli. Roma og Venezia vil jeg fraråde deg å reise til i juli, fordi det er altfor mange turister der om sommeren (du blir bare gående rundt i kø overalt). Du bør heller dra dit tidlig om våren eller sent om høsten.
Lipstick Skrevet 21. juni 2010 Forfatter #3 Skrevet 21. juni 2010 Okei, Amsterdam er jo definitivt en by jeg vil se før jeg runder 60... Kanskje, kanskje... Du ga meg noe å tygge på der!! Har faktisk sett meg ut et hostel også, Flying Pig Downdown, merkelig, morsomt navn på et sikkert like morsomt hostell. Eneste jeg er litt grådig. Vil se mer enn Amsterdam i sommer. Berlin i samme slengen? København, mens jeg er i ''området''.. hm.. Det kan bli litt dyrt da, og jeg vil som sagt gjøre det billigst mulig. Går vel noen tusenlapper uansett når en skal fra ett land til ett annet, kanskje interrail faktisk hadde vært noe. Ser for meg at det er litt køer i Roma, ja... Men tanken frister litt likevel Tusen takk for svar, Suri83
Gjest Elijah Skrevet 21. juni 2010 #4 Skrevet 21. juni 2010 Spennende tråd. Jeg vurderer også en tur alene i sommer. Barcelona frister
Gjest AnonymBruker Skrevet 21. juni 2010 #5 Skrevet 21. juni 2010 Jeg har vært i Canada alene, kjempegøy Var ute ett par kvelder og fant en kjekk gutt som jeg ble bedre kjent med. Han tok meg med rundt omkring og vi hadde det veldig koselig mens jeg var der. Alenetur kan absolutt anbefales.
Suru83 Skrevet 22. juni 2010 #6 Skrevet 22. juni 2010 Okei, Amsterdam er jo definitivt en by jeg vil se før jeg runder 60... Kanskje, kanskje... Du ga meg noe å tygge på der!! Har faktisk sett meg ut et hostel også, Flying Pig Downdown, merkelig, morsomt navn på et sikkert like morsomt hostell. Eneste jeg er litt grådig. Vil se mer enn Amsterdam i sommer. Berlin i samme slengen? København, mens jeg er i ''området''.. hm.. Det kan bli litt dyrt da, og jeg vil som sagt gjøre det billigst mulig. Går vel noen tusenlapper uansett når en skal fra ett land til ett annet, kanskje interrail faktisk hadde vært noe. Ser for meg at det er litt køer i Roma, ja... Men tanken frister litt likevel Tusen takk for svar, Suri83 Bare hyggelig! Ja, da er kanskje interrail tingen. Da kan du jo legge opp reisen som du vil underveis også, det er en stor fordel! Skjønner at Roma frister! Det er en by en absolutt burde se, etter min mening er den Europas vakreste by. Så lenge du holder ut varmen og ikke blir gal av lange køer og masse turister (sånn som jeg blir, eheh), bør du absolutt ta deg en tur!
Gjest AnonymBruker Skrevet 22. juni 2010 #7 Skrevet 22. juni 2010 Hvis du vil på tur rundt i Europa, og se mest mulig så kan Kilroy Travels (Contiki) være tingen. De tilbyr gruppeturer med folk fra hele verden. Skal på en slik tur selv i sommer og gleder meg til å oppleve nye mennesker og steder i Europa. Blandt annet Roma, Venezia og Amsterdam.
Lipstick Skrevet 28. juni 2010 Forfatter #8 Skrevet 28. juni 2010 Det er jo også et alternativ, ja Takk for tipset!! Men nå ser det ut som jeg får noen å reise med første ferieuken min, til fabelaktige Roma. Så får se om vi holder ut varmen, køene og høye priser. Jeg gleder meg likevel!! Er bare så sinnsykt dyrt å fly.. hvorsomhelst, i høgsesongen. Verste er at jeg kunne fått det til halve prisen et par uker etter... Men DA må jeg reise alene. Og det vil jeg jo heeelst unngå... Skal nok få det fint!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå