meli-melo Skrevet 19. juni 2010 #1 Skrevet 19. juni 2010 En av mine gode venninner gifter seg i Nederland, med en hollender, da. Lurer på om noen har erfaringer fra bryllup derfra? Hva er det vanlig å gi i bryllupsgave? Er det noe spesielt de setter pris på? Bryllupet er i august, så jeg må begynne å forberede meg:)
Rampolina Skrevet 20. juni 2010 #2 Skrevet 20. juni 2010 En gravert ostehøvel i sølv? Det er jo urorskt hvertfall.. *tenke*
kissmequick Skrevet 20. juni 2010 #3 Skrevet 20. juni 2010 Har ikke noen gode forslag desverre, men i nederland bruker de ostehøvler, og de er relativt overbevist om at det er en egen oppfinnelse, du finner masse ostehøvler med vindmøller på etc.. Det de ikke har er fjell! Men det er kanskje ikke en gaveide:) Jeg vet ikke jeg.. skal sniffe litt rundt for deg:)
Gjest AnonymBruker Skrevet 20. juni 2010 #5 Skrevet 20. juni 2010 Må det være noe norges-relatert da, hvis det er til en god venninne? Er det ikke lurest å bare kjøpe samme type gave som til en hvilken som helst venninne? Særlig hvis hun er norsk..
lilleGrethe Skrevet 20. juni 2010 #6 Skrevet 20. juni 2010 Jeg skal gifte meg med en Nederlender, så kan sikkert gi noen tips. Til det første spørsmålet; Ja, det er vanlig å gi gave til bryllup der også. Angående ostehøvlene, så vet de absolutt hva det er, men jeg tror nok ikke som kissmequick, at de tror de har funnet den opp selv. Men bare det i gave, ville nok vært litt stusslig. Når det kommer til akkurat hva de setter pris på, vil jeg si at nederlendere er ganske like nordmenn på mange punkter. Kulturelt føler jeg meg ihvertfall veldig hjemme når jeg er i Nederland. Geografisk sett så har de riktignok ikke fjell og fjorder, og mye av Nederland er tett befolket (det er jo derfor de kommer til norske kommuner som andre folk flytter fra). Hvis du har mulighet til å ta det med deg, ville jeg kjøpt noe norsk eller skandinavisk design.
Gjest AnonymBruker Skrevet 20. juni 2010 #7 Skrevet 20. juni 2010 Stemmer i med lillegrethes siste forslag.Skal også gifte meg med en nederlender i nederland og ostehøvel? Aldri hørt om at det er noe stas. De er ganske like oss nordmenn på de fleste områder =)
Pingting Skrevet 20. juni 2010 #8 Skrevet 20. juni 2010 Jeg ville ikke kjøpt noe urtype-norsk som en tradisjonell ostehøvel eller lignende, det blir litt harry synes jeg. Ville nok heller kjøpt noe stilig, god norsk design - enten det er brukskunst, kjøkkenutstyr (inkludert ostehøvler), servise eller lignende. Det er jo morsomt å gi noe norsk i gave, men det må jo ikke komme fra en turistsjappe eller Husfliden for det! Du kan jo sjekke ut NorwayDesigns for eksempel. Om paret er matinteressert kan jo også en pakke med norsk mat være morsomt; god spekemat, lokale oster, lefser/flatbrød fra gårdsbakerier, syltetøy, saft og så videre. Noe utradisjonelt kanskje, men morsomt om det passer til paret!
Gjest brutal_mann Skrevet 20. juni 2010 #9 Skrevet 20. juni 2010 Har ikke dette brudeparet en ønskeliste? :klø: Og har de ikke en øsnkelsite så hadde jeg gitt penger.
iNord Skrevet 20. juni 2010 #10 Skrevet 20. juni 2010 ville fulgt ønskelsiten jeg! evt kjøpe noe norsk el skandinavisk design,som rørospledd(jeg elsker det ene de har som er ubehandlet,tror det er tornerose det heter,det er ikke sånn fluffy som alle de andre),den nydelige vasken fra wik&walsøes alveporselen,
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå