Gjest forvirret Skrevet 18. juni 2010 #1 Skrevet 18. juni 2010 Jeg tror jeg er forelsket i to menn samtidig, og det river i meg... I begynnelsen av dette året møtte jeg en mann som i mine øyne har alt jeg kan be om.. Han er stabil, har orden på livet siott, god økonomi, er omsorgsfull, morsom, snill og har en flott og god familie. Han er tålmodig og holder ut med alle mine tullete innfall til tider:p Jeg er blitt veldig veldig glad i han (vil kanskje dra den så langt osm å si at jeg elsker han) og jeg ingen tvil om jeg kan ha en framtid med han. Men, rundt samme tiden så møtte jeg en som går på samme skole som meg (voksen opplæring). Han har en historie, og det vises at han har levd. Men jeg har aldri opplevd at noen får hjertet mitt til å dunke så fort, jeg blir varm i hele kroppen av han, og bare han gir meg en klem skjelver jeg i knærne. Vi har en helt fabelaktig kjemi, snakker lett sammen, og ler hele tiden. Jeg klarte å holde meg unna lenge, men for en mnd siden endte jeg opp hjemme hos han. Han vet jeg er i et forhold, men ønsker så gjerne at jeg skal satse på han. Han jeg er sammen med, han nettopp spurt meg om jeg kan tenke meg å flytte inn hos han til høsten... JEG VET IKKE HVA JEG SKAL GJØRE!? Noen råd?
Gjest flisa Skrevet 18. juni 2010 #2 Skrevet 18. juni 2010 Ja man kan elske to. Vet ikke om jeg ville satset på noen av dem, av den enkle grunn at du alltid vil forbinde den ene med den andre, om du forstår hva jeg mener. Men det kan være det er andre kloke hoder her som har andre gode råd, jeg sier ut i fra egen erfaring.
Gjest AnonymBruker Skrevet 18. juni 2010 #3 Skrevet 18. juni 2010 Jeg tror du kan være forelsket i to samtidig, men jeg tror ikke du kan virkelig elske to på en gang..
undrerseg Skrevet 18. juni 2010 #4 Skrevet 18. juni 2010 Heisann Jeg forstår veldig "dilemmaet" du er i.. Jeg vil si at ja, det går ann å forelske seg i to personer.. Jeg møtte en fyr som jeg var på gang med en good stund, klarte ikke å få han ut av hodet og tenkte at denne gutten hadde jeg så absolutt en fremtid med. Senere på året møtte jeg en annen gutt. Kjemien var der med en gang og for hver gang jeg var med han, ble jeg mer og mer forelsket. Så kom jeg til det punkten jeg var nødt til å ta et valg. Synes ikke det var riktig å drive på med begge to. Det var forferdlig vanskelig fordi begge guttene fikk hjertet mitt til å dunke ekstra mye. Etter MYE tenking frem og tilbake måtte jeg ta det endelige valget. Jeg valgte gutt nummer 2 og jeg er så utrolig glad for jeg valg han! Det som gjorde jeg valgte han var at jeg "fulgte hjertet mitt" (Klisje-aktig å si) men jeg kjente virkelig etter på de følelsene jeg hadde når jeg var med han og de var sterkere enn med gutt nummer1. Lykke til:)
tøydokka Skrevet 18. juni 2010 #5 Skrevet 18. juni 2010 Jo, det tror jeg man kan. Problemet er bare at samfunnet vårt ikke er innrettet slik at polygami er særlig akseptert. Men om man ser til andre steder i verden ser man jo at det går an å ha både flere koner og flere menn..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå