tinywiny Skrevet 14. juni 2010 #1 Skrevet 14. juni 2010 Jeg spilte en veldig morsom kabal for mange år siden som jeg har glemt! Håper det er noen der ute som kan hjelpe! Man hadde 1 kortstokk. Husker at målet var å få alle kortene til å ende opp i en bunke. Tror man startet med å legge ut 6 kort med bildet opp av gangen(men er ikke sikker) Men så var det noe med at noen kunne legges oppå noen bakover i raden, men man kunne ikke hoppe over mer enn 2 kort av gangen Så hvis man feks. hadde lagt ut: Kløver konge - Kløver Dame - Hjerter Ess - Ruter 4 - Spar 6 - Hjerter Konge Da kunne ikke hjerter konge legges oppå ruter fire, og kløver dame kunne ikke legges oppå kløver konge, fordi de lå rett ved siden av hverandre, man måtte hoppe 2 bakover. Aahhh, dette er veldig forvirrende, men regner med og håper at de som kan den skjønner hva jeg mener! Håper på hjelp!!
LilleBille Skrevet 14. juni 2010 #2 Skrevet 14. juni 2010 Jeg legger en som kan ligne. Alle kortene skal ende i en bunke, og man legger ut ett og ett kort og flytter etterhvert. Du kan flytte kort til venstre enten på kortet ved siden av - eller hoppe over to. Kortene som flyttes kan enten følge farge (hjerter på hjerter) eller verdi (dame på dame).
rainbow_dash Skrevet 14. juni 2010 #3 Skrevet 14. juni 2010 Accordion Jeg tror det er en verson av accordion du vil fram til. Bare at her blir alle kortene lagt ut med en gang. Men med vanlige kort legger man jo ut så mange kort man vil. Jeg har iallefall spilt med at man legger ut kort når man vil, kabalen er vanskelig nok som det er
tinywiny Skrevet 15. juni 2010 Forfatter #4 Skrevet 15. juni 2010 Jeg legger en som kan ligne. Alle kortene skal ende i en bunke, og man legger ut ett og ett kort og flytter etterhvert. Du kan flytte kort til venstre enten på kortet ved siden av - eller hoppe over to. Kortene som flyttes kan enten følge farge (hjerter på hjerter) eller verdi (dame på dame). HURRA!!! Jeg tror det må være den!!! YAY!! Tusen takk =)
tineline Skrevet 16. juni 2010 #5 Skrevet 16. juni 2010 HURRA!!! Jeg tror det må være den!!! YAY!! Tusen takk =) Ja, jeg legger en maken, den er kjempevanskelig og veldig morsom. På 10 år har den gått opp én gang, men jeg fortsetter å håpe.
Jan H Skrevet 22. april 2016 #6 Skrevet 22. april 2016 På Kabal24.no ligger der regler til ca 900 forskjellige kabaler - med alt fra 1 til 4 kortstokker.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå