Gjest AnonymBruker Skrevet 6. juni 2010 #1 Skrevet 6. juni 2010 hei, vi holder på å pusse opp, og jeg skal overraske samboeren med nymalt soverom når hun er tilbake fra jobbreise i neste uke. men vi kan jo ikke ha soverommet hvitt, det bør være noe varmt, men det bør ikke bli altfor sterkt heller, og 90-talls-stil med mønster, borde eller noe lignende kommer ikke på tale. hva er deres løsninger på "utfordringen"? tenkte å få opp strietapet, og så er det en del innebygde skap.
Gjest AnonymBruker Skrevet 6. juni 2010 #2 Skrevet 6. juni 2010 Usj, jeg personlig liker ikke strietapet. Det går ann å kjøpe ferdigmalte MDF plater i f.eks eggehvit eller skygge. Dersom du synes disse er litt "kalde" så gå for varme farger på gardiner og sengetøy.
Focklop Skrevet 6. juni 2010 #3 Skrevet 6. juni 2010 Hva med en rolig, varm brunfarge? Med mer grått i, enn rødt.. Cappuccino, for eks. Røde farger blir man ofte lei av.
Pjukset Skrevet 6. juni 2010 #4 Skrevet 6. juni 2010 Det er en farge som heter "Marrakesh" som er veldig fin, fin varm brun/beige farge uten å være for mørk eller lys. Fint også med en vegg som har en mørkere/lysere variant enn resten. Tilbehør og romstørrelse og møblement har mye å si for valg av farge. Hva slags type innredning har dere fra før, klesskap, nattbord, seng, o.l?
Gjest Mahareth Skrevet 6. juni 2010 #5 Skrevet 6. juni 2010 Jeg ville gått for caffe latte eller noe litt mørkere i brunt, eller en lys ferskenfarge. Ikke ta en farge med for mye rødt i, det kan virke forstyrrende på søvnen hos en del mennesker.
Gjest AnonymBruker Skrevet 7. juni 2010 #6 Skrevet 7. juni 2010 takk for svar! har brukt "marrakesh" på et gulv, og synes den blir altfor mørk og gråaktig på veggen. men tenkte også på noe i den duren, brunaktig farge. bare at jeg er redd for at det meste blir for mørkt...
Pjukset Skrevet 7. juni 2010 #7 Skrevet 7. juni 2010 Hva slags innredning har dere på møbler/skap? mye vinduer/lys? Stort/lite soverom? Jeg syns grønt kan være helt fantastisk, med overflod av grått, og i en lys nyanse. Dette er en veldig rolig og akkurat passe varm farge for soverom (soverom skal egentlig ha kalde farger), og den er akkurat like maskulin/feminin.
Gjest AnonymBruker Skrevet 7. juni 2010 #8 Skrevet 7. juni 2010 det kunne ha vært noe! møbler er en ikea-seng "mandal" i brun/svart, men det synes ikke under dynene... ellers er det to innebygde skap, et gedigent speil og et stort vindu, så det er egentlig ganske lyst. i alle fall nå da sola er oppe hele natten. jeg må uansett prøve å få tak i oppdaterte fargekataloger. har også tenkt litt mer på det med mdf-plater, kanskje det er en rask og enkel løsning. hvordan gjør man det rundt vinduet? ta av karmen, og spikre den på igjen utenom?
Margrethe86 Skrevet 11. juni 2010 #9 Skrevet 11. juni 2010 Kanskje litt sent ute med denne, men en farge som heter "nobile" (fås kjøpt bla hos kulør), er veldig fin. Mener jeg da:) Den er brun-beige, og tar seg veldig godt ut på vårt soverom iallefall:) Rolig, god farge som det meste av møbler passer inn med. Jeg elsker overmalbar strie, forresten! Så greit å kunne male over dersom man blir lei om noen år !
Tulle Skrevet 11. juni 2010 #10 Skrevet 11. juni 2010 Det finnes utrolig mange fine, varme farger som ikke er 90-talls Jeg er fan av mosegrønt, gjerne med endel grått i. Med andre ord veldig dus.. Sandfarvet er også fint, men også lillafarget med endel grått i, slik at det blir veldig dust.. Anbefaler deg å dra til en fargehandler. Der får du hjelp og fargeprøver.
Gjest AnonymBruker Skrevet 11. juni 2010 #11 Skrevet 11. juni 2010 Vi har mørk aubergine (LADY 3207) på veggen bak sengen og delikat (LADY 2499) (link) på resten av veggene. Føler dette er farger som ikke blir umoderne med det første, dessuten er jeg veldig glad i disse fargene. Ellers er karmene hvite, og gulvet mørkebrunt, spotter i tak, mørk aubergine-farge på gardinene også. Soverommet ser ut som en million dollar (synes jeg da:gjeiper: ) og det er veldig innbydende
Cata Skrevet 11. juni 2010 #12 Skrevet 11. juni 2010 Hm, mange forslag som går i brunt og beige her. For det første lurer jeg litt på hvorfor dere ikke kan ha hvitt soverom? Med varme nyanser i tekstiler og litt farge på lampeskjermer trenger det ikke bli kaldt. Selv sverger jeg til en lys gulfarge (ikke type påskekylling ) som klarer det kunststykket å være lun og varm på vinteren, mens den faktisk fremstår som kjølig på sommeren. Vet ikke helt hvordan det går til, men tror kanskje det skyldes at vinduet er nordvendt så lyset som kommer inn påvirker fargen på veggen om sommeren,mens det om vinteren stort sett påvirkes av lampelys.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå