Gjest Gjest Skrevet 4. juni 2010 #1 Skrevet 4. juni 2010 typen min var på et arrangement og i dag viste han meg bildene og vi så gjennom dem sammen. så dukker det opp et bilde av en jente (var tydelig at han bare hadde tatt bilde av henne på avstand og hun var nok ikke klar over at hun ble observert/tatt bilde av) og når vi ser det sier han noe slikt som: "hun var så sykt pen". der og da sa jeg ingenting men jeg ble ganske lei meg.. følte selvtilliten sank med mange hakk.. greit nok at han synes en jente er pen, men hvorfor ta bilde av henne og i tillegg fortelle meg at hun var så pen?? er ikke slikt en vil høre fra kjæresten.. jeg kommer nok til å ta dette opp med han men synes dere jeg overreagerer? hvordan hadde dere reagert dersom det hadde vært dere?
Gjest Syringa_Lilac Skrevet 4. juni 2010 #2 Skrevet 4. juni 2010 Hadde gitt han ein klask i bakhodet og bedt han slette bildet og vokse opp litt.
Tuline Skrevet 4. juni 2010 #3 Skrevet 4. juni 2010 Jeg hadde nok reagert akkurat på samme måte som deg, tror jeg. Hadde nok blitt ganske paff, ikke klart å si noe/kommet på noe å si der å da, men det ville nok garantert gnaget litt i etterkant. Syns det er bra du tenker å ta det opp med han, dumt å gå å tenke på sånt. Trolig var det bare noe han sa, uten at det var særlig gjennomtenkt eller noen mening bak. Så jeg vil i alle fall anbefale deg å legge det frem litt forsiktig og ikke på en anklagende måte, slik at han føler han må forsvare seg. Da blir det bare et mye større problem enn det i utgangspunktet er.
Gjest AnonymBruker Skrevet 4. juni 2010 #4 Skrevet 4. juni 2010 Enten er han barnslig tankeløs og litt uten antenner, eller så driter han rett og slett i følelsene dine. Jeg hadde blitt forbanna uansett, og reagert med å konfrontere ham med oppførselen sin og forklart ham at slikt er sårende og respektløst. Hadde det etter en grundig samtale om emnet allikevel skjedd en gang til, hadde jeg tatt igjen med samme mynt.
Gjest Gjest Skrevet 4. juni 2010 #5 Skrevet 4. juni 2010 jeg skjønner deg godt ts at du reagerer slikt! jeg har et lignende "problem": jeg mener ikke å kuppe tråden her men jeg bare lurer på hva dere hadde synes dersom typen deres (stadig vekk) kommenterer damer på tv feks som han synes er fine? slikt som: "oj hun var flott!" og samtidig sitter med øynene klistret til skjermen.. bare jeg som synes slikt er litt respektløst og sårende?
Havbris Skrevet 4. juni 2010 #6 Skrevet 4. juni 2010 Jeg synes ikke det er respektløst. Han ser noe vakkert, og kommenterer at det er vakkert. Det har ingenting med deg å gjøre.
Ladylucky Skrevet 4. juni 2010 #7 Skrevet 4. juni 2010 Hadde gitt han ein klask i bakhodet og bedt han slette bildet og vokse opp litt. ENIG!!
undrerseg Skrevet 4. juni 2010 #8 Skrevet 4. juni 2010 Helt enig med en klask i bakhodet altså! Og så hadde jeg nok spurt han, hva som var meningen med å ta det bilde for å så vise det til deg og si at hun var pen? Sosiale anntenner på han? Neppe..
Raviella Skrevet 4. juni 2010 #9 Skrevet 4. juni 2010 Kjæresten din slutter ikke å syns at damer er pene selv om han er sammen med deg. han blir ikke blind av den grunn. At han sier det til deg når han synes en dame er fin, kan bety at han føler seg så trygg på deg at han tør å si sånne ting og er ærlig mot deg. hadde det vært bedre hvis han begynte å dikte opp en rar grunn til at han tok bildet? Eller om han sitter ved siden av deg i sofaen og bare tenker for seg selv at damene på tv er såååå fine? Vær glad han tør å si det til deg, og prøv å delta i det neste gang, du har vel øyne du også, si hva du synes om dem.. Og prøv et triks; si til han om en eller annen dame derer ser at du synes hun er kjempefin, skryt skikkelig av henne...Jeg skal garantere at han ikke er helt enig.. Sånn er de bare de rare gutta..
Gjest AnonymBruker Skrevet 4. juni 2010 #10 Skrevet 4. juni 2010 Kjæresten din slutter ikke å syns at damer er pene selv om han er sammen med deg. han blir ikke blind av den grunn. At han sier det til deg når han synes en dame er fin, kan bety at han føler seg så trygg på deg at han tør å si sånne ting og er ærlig mot deg. hadde det vært bedre hvis han begynte å dikte opp en rar grunn til at han tok bildet? Eller om han sitter ved siden av deg i sofaen og bare tenker for seg selv at damene på tv er såååå fine? Vær glad han tør å si det til deg, og prøv å delta i det neste gang, du har vel øyne du også, si hva du synes om dem.. Og prøv et triks; si til han om en eller annen dame derer ser at du synes hun er kjempefin, skryt skikkelig av henne...Jeg skal garantere at han ikke er helt enig.. Sånn er de bare de rare gutta.. Det beste hadde kanskje vært om gutten vokste opp tilstrekkelig til at pene damer sluttet å være SÅ spennende at han måtte ta bilder av fremmede jenter i smug? Voksne mennesker oppfører seg vitterlig ikke slik (verken med tanke på bildeknipsing eller påfølgende kommentar til sin kjære).
Raviella Skrevet 4. juni 2010 #11 Skrevet 4. juni 2010 Mener du at voksne menn slutter å se på fine damer?? Dummeste jeg har hørt! At han tar bilder av henner er vel ikke så farlig, er det så stor forskjell fra å laste ned fine bilder av damer på nettet? Om det er ok at han sier til kjæresten at han synes andre damer er fine må være opp til hver enkelte. Hvis det oppleves som sårende bør kjæresten kanskje få vite det, men å slå han i hodet og kjefte vil kun føre til at han slutter å si det, men IKKE at han slutter å tenke det. Så det spørs jo hva man vil oppnå da..
Gjest Anjelika Skrevet 4. juni 2010 #12 Skrevet 4. juni 2010 Jeg skjønner faktisk at du kan ha kjent et stikk, noen ting er det helt greit å holde kjeft om. Og på hvilken måte skulle det være interessant for deg å vite at han synes ei dame på festen var sykt pen uansett? Likevel så synes jeg det er fint når man kan kommentere slikt uten at den andre skal kjenne seg såret av det. Selv om man er forelska så ser man jo at andre er pene, og noen ganger så sier man det fordi det er relevant i en samtale eller for et poeng eller noe. Men han trenger ikke fortelle om alle han har sett som er sykt pene uten at poenget var noe annet enn nettopp det. Og han bør helst legge til "men ikke penere enn deg, kjære" hver gang, hehe
Gjest AnonymBruker Skrevet 5. juni 2010 #13 Skrevet 5. juni 2010 Både jeg og mannen syntes at andre mennesker er vakkrkre. Noen ganger diskuterer vi sammen vakre damer, og jeg kan inrømme til ham hvilke mannlige skuespillere jeg mener er pene feks. Men det er aldri slik at hverken jeg elle han legger ut om de andre vakre menneskene rundt oss. Selvsagt ser vi, men hva er poenget med å påpeke det? Jeg påpeker heller ikke til venner hvem jeg syntes er pen eller ikke, fordi det ikke er relevant. Hvorfor skal det da være relevant å fortelle mannen min i detalj om de pene menneskene rundt meg? Jeg ønsker jo ikke å gjøre ham usikker, når jeg vet at det ikke er en grunn til at han skulle være usikker, så da lar jeg som regel være. (som sakt utenom når vi begge sitter og diskuterer eks skuespillere etc. hvor det er greit at begge er åpne, men likievel bruker han ord som hun var pen og ikke sabla sexy etc noe jeg setter pris på. Jeg lever heller lykkelig "uvitende" enn å måtte forholde meg til det hele tiden)
Gjest Gjest Skrevet 5. juni 2010 #14 Skrevet 5. juni 2010 Å se på andre damer er helt ok, jeg er ikke blind for sexy menn i bar overkropp jeg heller. Og vet at DET nok stikker litt for kjæresten som har en liten pondus og ikke tåler sol. Men å ta bilder på det viset av en intetanende dame, det er creepy og stalkeraktig. Og så smøre det i trynet på kjæresten på det viset.. hadde medført øyeblikkelig eksplosjon her i gården. Han kan ikke ha "alle hestene hjemme" som de sier i Sverige... Eneste unnskyldning må være at han evnt er 17 år...
Gjest AnonymBruker Skrevet 5. juni 2010 #15 Skrevet 5. juni 2010 Jeg ser heller ikke poenget med å sitte og fortelle dama at 'wow,se så pen hun er' eller noe i den duren. Vet jo om jeg er sammen med noen så ser de på andre og jeg ser også på andre,men hvorfor må jeg få vite om det.Om det var i forbindelse med i diskusjon som noen andre her sa så er det greit. Vet om folk som sitter og kommenterer det hver gang de ser noen de syns er pene,noe jeg syns er litt unødvendig egentlig. Det der med bildet syns jeg var unødvendig og barnslig.Hadde også blitt irritert.
Gjest LonelyAngel Skrevet 5. juni 2010 #16 Skrevet 5. juni 2010 Huff.... Han har nok sittet å sett på henne hele den kvelden ja. Hvordan så hun ut da? Var hu helt det mottsatte av deg, eller nokså lik? Jeg hadde blitt skikkelig fornærmet, og tatt igjen me samme mynt
Gjest najki Skrevet 5. juni 2010 #17 Skrevet 5. juni 2010 jeg skjønner deg godt ts at du reagerer slikt! jeg har et lignende "problem": jeg mener ikke å kuppe tråden her men jeg bare lurer på hva dere hadde synes dersom typen deres (stadig vekk) kommenterer damer på tv feks som han synes er fine? slikt som: "oj hun var flott!" og samtidig sitter med øynene klistret til skjermen.. bare jeg som synes slikt er litt respektløst og sårende? Hehe, her er det jeg som kommenterer pene damer på tv. Altså, ikke hele tiden, men er det ei som er smashing (jeg er fortsatt hetro...) så er det ikke noe galt i å kommentere det. Jeg er trygg på min kjære og vet at han elsker meg. Det er noe i det med at man kan godt kikke på menyen ute så lenge man kommer hjem og spiser. Men joda, jeg skal være enig i at alt med måte også gjelder, hadde vel ikke blitt overbegeistra om han hadde snakka om ei dame i time inn og time ut. Han har nok uansett mer enn nok sosial iq til at vi unngår det
Gjest AnonymBruker Skrevet 5. juni 2010 #18 Skrevet 5. juni 2010 En ting er at han synst en dame er syktpen, men respektløs og si det til deg på den måten. Høres litt lite moden ut han typen din.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå