Gjest SmurfeLurfen Skrevet 1. juni 2010 #1 Skrevet 1. juni 2010 Hei! Da har sommeren kommet her nord også =D Blir så glad og får lyst til å trene når kveldssola skinner! Jeg synes sykling er en passelig sommersport for meg. Idag var jeg endelig på min første tur! Herlig Men lurer på hvor mye jeg må sykle for å få bort noen kilo på og rundt livet? Til vanlig trener jeg bare 1 gang i uka, i gymmen på skolen. Har et variert kosthold og er egentlig passelig tykk/tynn etter min mening (Glad er jeg for at jeg synes det). Men tenkte å få bort litt fett rundt livet før sommeren. Men hvor mye må jeg trene for å merke noe? Blir sykling på landevei da. Er ikke så glad i tunge oppoverbakker og blodslit, men heller et jevnt tempo. Vil det hjelpe bare jeg begynner å bevege meg mer i det hele tatt, eller må jeg til med hardtrening? Takker for tips og ønsker alle en fin sommer
Gjest AnonymBruker Skrevet 1. juni 2010 #2 Skrevet 1. juni 2010 Helt umulig å svare på selvsagt. Slikt er jo utrolig individuelt, og avhenger av alt fra mengde muskelmasse til hvor mange og hva slags kalorier du får i deg, gener, osv osv. Men generelt kan man si at å trene én gang i uken er for lite, uansett om målet er bedre helse eller lavere vekt. Så sykle i vei du. (Og ja, man må regne med å faktisk anstrenge seg dersom man skal få noe utbytte av treningen ).
Gjest SmurfeLurfen Skrevet 1. juni 2010 #3 Skrevet 1. juni 2010 Ja, det er kanskje ikke så lett å vite. Men da skal jeg sykle i vei
Gjest AnonymBruker Skrevet 1. juni 2010 #4 Skrevet 1. juni 2010 Er du aktiv ellers? Går du mye? Til fra skole, jobb, aktiviteter osv? Jeg synes bare gym alene er for lite hvis du ikke går til og fra steder som er en viss avstand unna. I så fall ville jeg syklet en time om dagen (ikke hardsykling, men et jevnt tempo). Hvis du allerede er 'hverdagsaktiv' ville jeg syklet en time kanskje tre ganger i uka, men helst lagt inn noen bakker.
Gjest SmurfeLurfen Skrevet 2. juni 2010 #5 Skrevet 2. juni 2010 Bruker bilen til skolen (ca 1 mil). Hvis jeg skal i butikken så gjør jeg det på tur hjem når bilen er med. Blir litt gåing av og til, men ikke en halvtime i strekk hver dag altså Men skal hive meg rundt og takk for hjelp
Gjest AnonymBruker Skrevet 2. juni 2010 #6 Skrevet 2. juni 2010 Hvis du synes en halvtimes sammenhengende gange pr dag er mye, er det på høy tid å iverksette noen tiltak for helsen din... Man er ikke ung, frisk og slank resten av livet.
Gjest SmurfeLurfen Skrevet 3. juni 2010 #7 Skrevet 3. juni 2010 Hvis du synes en halvtimes sammenhengende gange pr dag er mye, er det på høy tid å iverksette noen tiltak for helsen din... Man er ikke ung, frisk og slank resten av livet. Skal spare hjertet til jeg blir gammel Ikke bruke opp alle slagene når man er ung Gidder ikke trene alvorlig før det blir nødvendig for utseende og helsen. Mye viktigere at man gjør det man vil og det som er morsomt
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. juni 2010 #8 Skrevet 3. juni 2010 Skal spare hjertet til jeg blir gammel Ikke bruke opp alle slagene når man er ung Gidder ikke trene alvorlig før det blir nødvendig for utseende og helsen. Mye viktigere at man gjør det man vil og det som er morsomt Man trener jo først og fremst for å forebygge da, slik at man holder seg ung og frisk lengre. Når man først har kommet i så dårlig form at fysiske plager gjør det nødvendig å trene for å fungere normalt, har jo skaden allerede skjedd, og veien tilbake til normal helse er gjerne lang... Hva hjertet angår, forstår du sikkert at det er helt avhengig av å holdes i form det også, som enhver annen muskel. Å sparte hjertet ved å ikke trene er mildt sagt en bjørnetjeneste ovenfor seg selv. Men jeg regner med at akkurat det var en spøk. Dine holdninger til helse er dessverre litt for typiske for unge, naive mennesker. Mange som deg vil nok angre bittert når det blir eldre.
Gjest Tigress Skrevet 4. juni 2010 #9 Skrevet 4. juni 2010 Bruker bilen til skolen (ca 1 mil). Hvis jeg skal i butikken så gjør jeg det på tur hjem når bilen er med. Blir litt gåing av og til, men ikke en halvtime i strekk hver dag altså Men skal hive meg rundt og takk for hjelp Kan du ikkje sykle til skulen? Skulle gje deg om lag ein times trim kvar dag, og det må vere fint?
Gjest SmurfeLurfen Skrevet 4. juni 2010 #10 Skrevet 4. juni 2010 Kan du ikkje sykle til skulen? Skulle gje deg om lag ein times trim kvar dag, og det må vere fint? Har syklet en gang til skolen, tok 1 og en halv time! =D Sykt lang oppoverbakke. Det med å spare var litt en spøk, bruker det bare som unnskyldning for meg selv Det er nok helt riktig at å forebygge er bedre enn å behandle når skaden allerede er skjedd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå