bobbi Skrevet 24. mai 2010 #1 Skrevet 24. mai 2010 Har hørt om folk som har tatt av seg masse ved å kun spise grønnsaker og trene....noen som har noen erfaringer med dette?
Fluffe Skrevet 24. mai 2010 #2 Skrevet 24. mai 2010 Hørtes usunt ut og urealistisk(langsiktig). Du skal tross alt leve etterpå uten å gå opp i vekt igjen
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. mai 2010 #3 Skrevet 25. mai 2010 Du kan gå ned ved å spise bare frukt, bare grønnsaker, bare fisk, bare kjøtt osv osv, men det er en ulempe ved dette. Det å gå ned i vekt bør ikke handle om slanking, men om å endre det som i utgangspunktet gjorde vektnedgangen nødvendig. De fleste legger på seg av livsstilen sin, derfor er det en livsstilsendring som må til for at vekten skal forsvinne - for godt! Spis variert, men litt mindre enn du trenger, hver dag, så skal du se at de overflødige kiloene forsvinner, sakte men sikkert, uten at du behøver å forsake så mye at du går lei.
¤flicka¤ Skrevet 25. mai 2010 #4 Skrevet 25. mai 2010 Det å gå ned i vekt bør ikke handle om slanking, men om å endre det som i utgangspunktet gjorde vektnedgangen nødvendig. De fleste legger på seg av livsstilen sin, derfor er det en livsstilsendring som må til for at vekten skal forsvinne - for godt! Bra sagt
bobbi Skrevet 25. mai 2010 Forfatter #5 Skrevet 25. mai 2010 Har jo endret livsstilen for lenge siden, og har gått ned masse allerede...trener fire ganger i uka, og spiser stort sett bare sunt. Nå synes jeg det tar for lang tid å få av det siste...og sommeren nærmer seg....puh..stressa Tenkte det kunne være greit for å få en liten boost, også etter en måned ca gå tilbake til mitt vanlige kosthold igjen...
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. mai 2010 #6 Skrevet 25. mai 2010 Når man spiser mere enn man forbrenner så går man ikke ned..
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. mai 2010 #7 Skrevet 25. mai 2010 Har jo endret livsstilen for lenge siden, og har gått ned masse allerede...trener fire ganger i uka, og spiser stort sett bare sunt. Nå synes jeg det tar for lang tid å få av det siste...og sommeren nærmer seg....puh..stressa Tenkte det kunne være greit for å få en liten boost, også etter en måned ca gå tilbake til mitt vanlige kosthold igjen... nå er det ikke grønnsakene i seg selv som fører til økt vekttap, men det faktum at grønnsaker er kalorifattig. om du er inneforstått med at du 1. kommer til å løpe mye på badet(les...du vet.) 2. sliter med svimmelhet/kvalme og irritasjon(mangel på variert kost og karbohydrater) 3. at du går mer opp vekt enn du gikk ned i ettertid så er det bare til å kjøre på. den første sier seg selv pga meget høyt fibevrinntak, og de to siste punktene er påvist gjennom forskning. cde fleste vil vel gå med i vekt for å bli mer fornøyd med seg selv, få mer oppmerksomhet fra menn/venninner/kvinner. når man er pottesur pga karbohydratmangel og andre div mangler + grønn i fjeset av kvalme så går gjerne den tiltrekningseffekten bort:)
pittie Skrevet 25. mai 2010 #8 Skrevet 25. mai 2010 Å miste muskler er ikke verd de siste kiloene med fett.
Chanel.No5 Skrevet 25. mai 2010 #9 Skrevet 25. mai 2010 Har jo endret livsstilen for lenge siden, og har gått ned masse allerede...trener fire ganger i uka, og spiser stort sett bare sunt. Nå synes jeg det tar for lang tid å få av det siste...og sommeren nærmer seg....puh..stressa Tenkte det kunne være greit for å få en liten boost, også etter en måned ca gå tilbake til mitt vanlige kosthold igjen... Forstår jeg rett, hadde du tenkt kun leve på grønnsaker en hel måned? Tror ikke dette er noe sunt for noen, vektnedgang eller ikke.
Leifr Skrevet 26. mai 2010 #10 Skrevet 26. mai 2010 Forstår jeg rett, hadde du tenkt kun leve på grønnsaker en hel måned? Tror ikke dette er noe sunt for noen, vektnedgang eller ikke. Nei, altså: Grønnsaker er knall og bør utgjøre en stor del av kostholdet, men du skal slite veldig med å få i deg noe i nærheten av nok kalorier hvis du BARE spiser grønnsaker.
MarilynM Skrevet 26. mai 2010 #11 Skrevet 26. mai 2010 Nei, altså: Grønnsaker er knall og bør utgjøre en stor del av kostholdet, men du skal slite veldig med å få i deg noe i nærheten av nok kalorier hvis du BARE spiser grønnsaker. Jeg vil ikke si at mangelen på kalorier er det værste engang! Hva med mangel på fett og proteiner? Ts, du kommer til å bli kjempedårlig! Alle muskler kommer til svinne hen, hjernen din vil krympe (ja, det skjer hos anorektikere f.eks, bare tenk på at hjernen består av ca 60% fett!!) og du kommer til å ødelegge forbrenningen din for godt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå