Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #1 Skrevet 24. mai 2010 Siden jeg ikke bor i nærheten av en Mac butikk, har jeg handlet refiller på All Cosmetics Sales og eBay (kun hos selgere med gode tilbakemeldinger). Det jeg etterhvert har oppdaget er at enkelte øyeskygger er merket med 1.3 g / 0.04 oz og andre med 1.5 g / 0.05 oz. På Mac sine sider står det 1.5 g / 0.05 oz - http://www.maccosmetics.com/product/spp.tmpl?CATEGORY_ID=CAT154&PRODUCT_ID=363 Men på denne nettsiden - http://community.livejournal.com/uk_makeup/6330.html - står det at de ekte veier 1.3 g / 0.04 oz. Blir forvirret. Spesielt siden jeg har hørt at All Cosmetics Sales selger ekte Mac, men der har de f.eks. ulike merkinger her: http://www.allcosmeticswholesale.com/eyeshadow-refils.html Hva står på din Mac øyeskygge som er kjøpt hos forhandler?
SusanneGullet Skrevet 24. mai 2010 #2 Skrevet 24. mai 2010 Jeg tror ikke All Cosmetics Sales selger facke mac, men jeg vet at ebay har veldig mange selgere som selger fake mac. Hadde jeg vært deg hadde jeg kjøpt det over mac sin hjemmeside eller kjøpt mac i Oslo eller Bergen. Men du kan ta en titt på denne videoen: Håper det hjalp
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #3 Skrevet 24. mai 2010 Håper det hjalp Takk for at du tok deg tid til å svare. Jeg vet at det beste er å kjøpe via Mac forhandler, samt de åpenbare forfalskningene. Det jeg lurer på er vekten på ekte Mac øyeskygger. Håper det er noen som kan hjelpe meg med det.
SusanneGullet Skrevet 24. mai 2010 #4 Skrevet 24. mai 2010 Vel, vekten, på maccosmeticks.com så får du kjøpt øyenskygger med slik pakning, eller hva jeg skal kalle det. Ellers så får du kjøpt øyenskygger uten den svarte pakningen til en litt billigere pris, som du kan putte i pro palettene, tror kanskje det er grunnen til forskjellig vekt.
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #5 Skrevet 24. mai 2010 Vel, vekten, på maccosmeticks.com så får du kjøpt øyenskygger med slik pakning, eller hva jeg skal kalle det. Ellers så får du kjøpt øyenskygger uten den svarte pakningen til en litt billigere pris, som du kan putte i pro palettene, tror kanskje det er grunnen til forskjellig vekt. Skjønner hva du mener, men vekten på både de vanlige øyeskyggene og refillene skal ifølge Mac Cosmetics være 1.5 g / 0.05 oz . Men så er det altså noen (jfr. over) som påstår at de ekte skal være 1.3 g / 0.04 oz. både 1.5 g og 1.3 g selges hos f.eks. http://www.allcosmeticswholesale.com/eyeshadow-refils.html (inne på linken ser man avbildet begge deler). Og der har jeg hørt at Mac skal være ekte. Det jeg lurer på er om det kan ha vært ett bytte av vektenhet? Altså at en Mac øyeskygge tidligere var 1.3 g, eller om de er falske? Evt. om der finnes andre forklaringer?
Gjest AnonymBruker Skrevet 24. mai 2010 #6 Skrevet 24. mai 2010 Jeg vet ikke selv, men hva med å ringe MAC-butikken i enten Bergen eller Oslo og høre med dem? Da får du firsthand-information, og slipper å lese mange spekulasjoner
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #7 Skrevet 24. mai 2010 Jeg vet ikke selv, men hva med å ringe MAC-butikken i enten Bergen eller Oslo og høre med dem? Da får du firsthand-information, og slipper å lese mange spekulasjoner Er ikke fristende å ringe dit, for å høre hva som er falskt og hva som er ekte. Men ellers er det en gode ide.
SusanneGullet Skrevet 24. mai 2010 #8 Skrevet 24. mai 2010 Nei, da har jeg ikke peiling ass Kanskje det er fake da?! Men tror ikke de selger fake på All cosmatics sale. Tror de er veldig kjent til og selge ekte varer. Har alderig handlet der selv, så jeg vet ikke. Men ringe MAC eller spørre noen på youtube, de pleier og ha peiling. Lykke til
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #9 Skrevet 24. mai 2010 .... Lykke til Takk. Jeg har planer om å finne det ut på ene eller andre måten, og spør bl.a. her - håper altså at her finnes noen som kan se under sin Mac øyeskygge (enten refill eller vanlig kjøpt hos forhandler), for der står vekten.
Ella_Grey Skrevet 24. mai 2010 #10 Skrevet 24. mai 2010 På den linken står det at 1.3g bare forekommer på ekte, men at 1.5g både står på ekte og kopiprodukter. Så det skal ikke være lett. Jeg mener å huske at det står 1.5 (også?) på ekte skygger. Ogg så vil jeg tro at du burde kunne se en forskjell hvis du sammenligner refillene, og metallet de er lagd av, om noen er lettere eller lignende :klø:
Ella_Grey Skrevet 24. mai 2010 #11 Skrevet 24. mai 2010 (endret) dobbel Endret 24. mai 2010 av Ella_Grey
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #12 Skrevet 24. mai 2010 På den linken står det at 1.3g bare forekommer på ekte, men at 1.5g både står på ekte og kopiprodukter. Så det skal ikke være lett. Jeg mener å huske at det står 1.5 (også?) på ekte skygger. Ogg så vil jeg tro at du burde kunne se en forskjell hvis du sammenligner refillene, og metallet de er lagd av, om noen er lettere eller lignende :klø: Takk, Ella_Grey. Nei, det skal ikke være enkelt. Forhåpentligvis er det slik at ekte også kommer i 1.3 g, men forvirrende er det.
psawyer Skrevet 24. mai 2010 #13 Skrevet 24. mai 2010 På mine står det 1,3 g, de er kjøpt i MAC-butikk nå i vår.
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #14 Skrevet 24. mai 2010 På mine står det 1,3 g, de er kjøpt i MAC-butikk nå i vår. Tusen takk psawyer. Da regner jeg det som oppklart. Dvs. går ut fra at både det står på hjemmesiden til Mac (1.5 g/0.05 oz) og det som selges i butikken her (1.3 g/0.04 oz) er rett.
villpanda Skrevet 24. mai 2010 #15 Skrevet 24. mai 2010 Jeg sjekket mine tre, og på to av de sto det 1,5 g osv, og på den siste, 1,3. Så det er sikkert forskjellig Den ene som er 1,5 g er kjøpt i England da
BeautyFuzz Skrevet 24. mai 2010 #16 Skrevet 24. mai 2010 På de eg har kjøpt i butikk i norge står det begge deler faktisk. Men meste parten står det 1.5g, men noen få av dem står det faktisk 1.3g .. Grunnen til det aner eg faktisk ikke:) Men 1.3g er ikke fake..
Gjest Vampen Skrevet 24. mai 2010 #17 Skrevet 24. mai 2010 Tusen takk psawyer. Da regner jeg det som oppklart. Dvs. går ut fra at både det står på hjemmesiden til Mac (1.5 g/0.05 oz) og det som selges i butikken her (1.3 g/0.04 oz) er rett. Det tror jeg også, for de jeg kjøpte i MAC butikken i vår står det 1.5 g på, så da er tydeligvis begge deler tilgjengelig der.
Gjest hudenmin Skrevet 24. mai 2010 #18 Skrevet 24. mai 2010 (endret) Jeg sjekket mine tre, og på to av de sto det 1,5 g osv, og på den siste, 1,3. Så det er sikkert forskjellig Den ene som er 1,5 g er kjøpt i England da På de eg har kjøpt i butikk i norge står det begge deler faktisk. Men meste parten står det 1.5g, men noen få av dem står det faktisk 1.3g .. Grunnen til det aner eg faktisk ikke:) Men 1.3g er ikke fake.. Det tror jeg også, for de jeg kjøpte i MAC butikken i vår står det 1.5 g på, så da er tydeligvis begge deler tilgjengelig der. Tusen takk. Er lettet nå. Endret 24. mai 2010 av hudenmin
Nyxe Skrevet 26. mai 2010 #19 Skrevet 26. mai 2010 Ser på mine små refills at de er alle 0.5 Om det hjelper til noen nytte. De er alle kjøpt i Bergen Mac butikken.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. mai 2010 #20 Skrevet 27. mai 2010 For å følge opp enda mer: På MACs japanske nettside står det at øyenskyggene kommer både i 1,5 og 1,3.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå