Dolly-Betty Skrevet 9. mai 2010 #1 Skrevet 9. mai 2010 Jeg sverger til klorin og en god bust på børsten! Hører gjerne hva andre mener. Har en diskusjon med min kjære her om dette... Han er ikke helt enig
Djungelvrål Skrevet 9. mai 2010 #2 Skrevet 9. mai 2010 samme hva man vasker med bare man får bort skitt og belegg. Synes jif skurekrem er bra også bruker jeg litt klor til sist men ikke alltid.
Pinkee Skrevet 9. mai 2010 #3 Skrevet 9. mai 2010 Bruker noe slikt Jif WC, klorin skal det mye til før jeg bruker til noe, prøver jo å være litt miljøvennlig. Men, det viktigste for å holde doen rein, er vel å vaske ofte med børste, da sparer man vaskemiddel, og miljø.
Gjest *miffy* Skrevet 9. mai 2010 #4 Skrevet 9. mai 2010 Jeg bruker Jif skurekrem til daglig, og klor når jeg har "storvask".
Venetar Skrevet 9. mai 2010 #7 Skrevet 9. mai 2010 "– På bad/WC er det viktig å veksle mellom basiske og sure reingjeringsmidlar. Kalksåpe må du ta med sure reingjeringsmidlar. Det kan danne seg kalksåpe i sluken, også på veggen. Det kan ikkje fjernast med basiske reingjøringsmidlar, seier Sjøvold. Du kan gjere reint ein gong med basiske rengjeringsmidlar, neste gong med sure. På denne måten vert vekst av bakteriar hindra meir effektivt og ein unngår vond lukt i bygget" - http://www.forskning.no/artikler/2010/april/247671 I følge kommentarene er Klorin, Salmi, Grønnsåpe og Jif Kjøkken basisk. Mens Domestos, Ajax Spray og Jif Baderom er sure.
Dolly-Betty Skrevet 9. mai 2010 Forfatter #8 Skrevet 9. mai 2010 (endret) Tror ikke verden går under om man vasker med litt klorin i doen en gang i uka! :gjeiper: Da må man gjøre mye annet også for å forbedre miljøet. Det brukes jo klor i badebassengene rundt også, og det er jo bakteriehemmende. Fjerne Jif Skurekrem bakterier? Endret 9. mai 2010 av Dolly-Betty
Gjest Bianca26 Skrevet 9. mai 2010 #9 Skrevet 9. mai 2010 Jeg sverger til klorin og en god bust på børsten! Hører gjerne hva andre mener. Har en diskusjon med min kjære her om dette... Han er ikke helt enig skurekrem eller klorin. Hva er det din kjære mener om det?
Dolly-Betty Skrevet 9. mai 2010 Forfatter #10 Skrevet 9. mai 2010 "– På bad/WC er det viktig å veksle mellom basiske og sure reingjeringsmidlar. Kalksåpe må du ta med sure reingjeringsmidlar. Det kan danne seg kalksåpe i sluken, også på veggen. Det kan ikkje fjernast med basiske reingjøringsmidlar, seier Sjøvold. Du kan gjere reint ein gong med basiske rengjeringsmidlar, neste gong med sure. På denne måten vert vekst av bakteriar hindra meir effektivt og ein unngår vond lukt i bygget" - http://www.forskning.no/artikler/2010/april/247671 I følge kommentarene er Klorin, Salmi, Grønnsåpe og Jif Kjøkken basisk. Mens Domestos, Ajax Spray og Jif Baderom er sure. Veldig informativt!!!
Dolly-Betty Skrevet 9. mai 2010 Forfatter #11 Skrevet 9. mai 2010 skurekrem eller klorin. Hva er det din kjære mener om det? Han vil helst ha et 80-talls middel som het Adax. Hehe :gjeiper: Nå sprayer han med Jif baderom i doen. Vi blir ikke enige om dette. Men så er jeg litt "Bree" om det med bakterier og sånt...
Sugerøret Skrevet 9. mai 2010 #12 Skrevet 9. mai 2010 bytter på,klor og domsestos.. grøss tenker på alle bakterier i doen ved bruk av kun jif vindus spray (ja hyserisk teit av meg ...)
Gjest Eurodice Skrevet 9. mai 2010 #13 Skrevet 9. mai 2010 Han vil helst ha et 80-talls middel som het Adax. Hehe :gjeiper: Nå sprayer han med Jif baderom i doen. Vi blir ikke enige om dette. Men så er jeg litt "Bree" om det med bakterier og sånt... Ajax, tenker jeg.
Gjest Belle Gunnes Skrevet 10. mai 2010 #14 Skrevet 10. mai 2010 Skrubber med Domestos på kvelden og lar såpa være der til dagen etter. Innimellom så blir det Ajax istedet.
Dolly-Betty Skrevet 11. mai 2010 Forfatter #15 Skrevet 11. mai 2010 Ajax, tenker jeg. Jeg spurte også om det var Ajax, men han nektet plent! Adax skal ha vært et vaskemiddel som visstnok fantes på 70-80-tallet, men det kan jo ikke jeg huske da. Hehe
Dolly-Betty Skrevet 11. mai 2010 Forfatter #16 Skrevet 11. mai 2010 bytter på,klor og domsestos.. grøss tenker på alle bakterier i doen ved bruk av kun jif vindus spray (ja hyserisk teit av meg ...) Han bruker visst Jif dusjspray (til å vaske dusj/bad) med, men jeg kommer til å bruke klor eller domestos event. en blanding. Kan ikke blande meg for mye i det når vi ikke bor sammen. Sier hva jeg mener, og når vi skal ha besøk av familie og venner, så sier jeg at jeg er dovaskansvarlig. Kan ikke ha en "mannevaska" do til sånne anledninger
søstertusenfryd Skrevet 11. mai 2010 #17 Skrevet 11. mai 2010 Skrubber med Domestos på kvelden og lar såpa være der til dagen etter. Innimellom så blir det Ajax istedet. Bruker Domestos på denne måten jeg også,om jeg ikke får gjort det på kvelden.Gjør jeg dette eventuelt på dagtid,veldig effektivt når det får virke en stund. Her hos oss har vi en gutt på 5,som ikke er så nøye når han tisser. Derfor har jeg en sprayflaske med en blanding av Zalo og samiakk,dette bruker jeg fler ganger om dagen,så tar jeg nedi toalettet samtidig.Så det ser veldig rent og pent ut der,så en liten omgang med Domestos eller klorin innimellom.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå