Gjest AnonymBruker Skrevet 9. mai 2010 #1 Skrevet 9. mai 2010 Jeg så noen i en annen tråd ble anbefalt å kontakte Strawberrynet for å få igjen penger for moms og fortollingsgebyr... Dette syntes jeg hørtes veldig bra ut; er student og bestilte derfra for å spare penger, men sammenlagt ble jammen produktene mine dyrere enn om jeg hadde kjøpt de i Norge...! Så jeg lurte på hvordan man går frem for å få igjen det... Hvordan tar man kontakt og ikke mist: Hva skriver man?! Jeg skjønner at man må skrive på engelsk, og jeg vet at moms er VAT på engelsk... Men hva er fortollningsgebyr? Og hvordan skal man ordlegge seg egentlig? Noen her som har gjort det som kan lime inn det dere skrev?
Gjest hudenmin Skrevet 9. mai 2010 #3 Skrevet 9. mai 2010 Jeg vet ikke om Strawberrynet refunderer lenger, men det er jo bare å sende en mail å høre. Her finner du teksten som jeg bruker, når jeg ber om refusjon hos Feelunique: http://hudenmin.com/2010/01/13/netthandel-feelunique/ Den kan du evt. kopiere.
Lisa-Marie Skrevet 9. mai 2010 #4 Skrevet 9. mai 2010 De refundere enda, står det på hjemmesiden: http://no.strawberrynet.com/customer-service/delivery/ se hel nederst. Jeg sende de bare en mail med et scannet bilde av kvittering fra posten og den lappen som står på pakken om tollgebyr, så et par uker senere hadde jeg pengene på kontoen.
Jade Skrevet 9. mai 2010 #5 Skrevet 9. mai 2010 Jeg sendte mail på *norsk* til og med (tok bilde av kvitteringen og lappen på pakken). Men det er et par mnd siden. Pass på å ha med ordrenummer, hvor mye du måtte betale i moms og postens gebyr. Og spør pent og høflig
Jade Skrevet 11. mai 2010 #7 Skrevet 11. mai 2010 Lune: Er det nå nylig du har handlet og ikke fått igjen? Fikk du noen begrunnelse? Og hvordan formulerte du deg?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå