Essi89 Skrevet 5. mai 2010 #1 Skrevet 5. mai 2010 Heisann! Først og fremst vil jeg påpeke at jeg verken er prøver eller ufrivillig barnløs. Jeg tenkte bare at det var i dette forumet at kompetansen blant KGerne var størts, så hvis dere synes det ble helt feil får dere heller bare flytte det. Jeg har gått på p-piller i litt over 2 år. Før pillene hadde jeg alltid regelmessig mens, med masse murringer like før jeg begynte å spotte (beklager for at jeg er så beskrivende). Jeg tok den siste p-pillen min den 7. april, altså for snart en måned siden. Jeg fikk pillemens ca. 2 dager etterpå som varte i ca. 5 dager. Jeg har altså ikke hatt blødninger siden den 14. april, ca.. Nå er det jo da den 05. mai, og de siste to ukene har jeg hatt masse "små-murringer", spesielt om morgenen. Murringene kommer fra samme områdene som mens-murringene, de er bare myyyyye mindre (vanligvis har jeg måttet ligget i fosterstilling mang en gang pga. menssmerter). Jeg har hatt litt rosa-aktig utflod periodevis, men ellers ser alt vanlig ut. Murringene kommer og går, men jeg kjenner dem flere ganger pr. dag. Dessuten så har brystene mine blitt ømme... P-pillene jeg gikk på tok fra meg ca. all sexlyst, og jeg har ikke hatt følsomme brystvorter de siste to årene. Jeg merker en skikkelig forskjell! Er det slik kroppen min EGENTLIG kjennes uten hormonell behandling? Jeg begynner å lure på om å proppe kroppen full av hormoner egentlig er lurt, i og med at jeg får disse "reaksjonene" nå som jeg har sluttet. Hva er vanlig? Høres det kjent ut for noen av dere? Ble ikke så mange rett-fram spørsmål her, men håper noen har erfaringer å dele:-)
Phobaeticus Skrevet 6. mai 2010 #2 Skrevet 6. mai 2010 Hei. Det kan være PMS du kjenner. Det er vanlig å ha ømme bryster i perioden fra eggløsning og til mensen kommer. Murringer i ryggen/siden er også et vanlig tegn på at mensen er like om hjørnet. Hvis første blødningsdag i forje mens var 10.april så er du på dag 27 i dag og det er vel et "tegn" på at mensen kan være på vei - siden en syklus ofte er på ca 28 dager. MEN det er vel også veldig vanlig at mensen lar vente på seg i forbindelse med pilleslutt og at det kan ta noen måneder før den stabiliserer seg. http://www.nettdoktor.no/helseraad/fakta/menstruasjonssyklus.php
Gjest WendyClear Skrevet 6. mai 2010 #3 Skrevet 6. mai 2010 Jeg sluttet på pilla i desember og fikk pillemens dagen etter. Har hatt en ganske regelmessig mens, men syklusen min er 33 dager nå, var på 28-30 dager før pilla. Har fått tilbake de sterke menssmertene jeg hadde før pilla, så hos meg er det ikke veldig ulikt slik jeg forventet det å være. Slutta fordi pillene tulla med psyken min.. noe som gikk fort over
Essi89 Skrevet 6. mai 2010 Forfatter #4 Skrevet 6. mai 2010 Jeg sluttet på pilla i desember og fikk pillemens dagen etter. Har hatt en ganske regelmessig mens, men syklusen min er 33 dager nå, var på 28-30 dager før pilla. Har fått tilbake de sterke menssmertene jeg hadde før pilla, så hos meg er det ikke veldig ulikt slik jeg forventet det å være. Slutta fordi pillene tulla med psyken min.. noe som gikk fort over Ja, jeg synes at pillene kødder med hele meg, jeg! Haha... Leter fortsatt etter et bedre alternativ.. Skulle gjerne tatt noe helt uten hormoner, men kondomer blir slitsomt i lengden... Jasså, så da er det SLIK det skal kjennes ut å være kvinne da;-) Får vel bare å vente å se når tanta kommer og vurdere videre tiltak da...
Gjest AnonymBruker Skrevet 6. mai 2010 #5 Skrevet 6. mai 2010 Det kan godt være at kroppen ikke er seg selv enda. Hormonkluss etter p-pille bruk er ikke unormalt og kan vare opptil ett år.
Gjest WendyClear Skrevet 7. mai 2010 #6 Skrevet 7. mai 2010 Ja, jeg synes at pillene kødder med hele meg, jeg! Haha... Leter fortsatt etter et bedre alternativ.. Skulle gjerne tatt noe helt uten hormoner, men kondomer blir slitsomt i lengden... Jasså, så da er det SLIK det skal kjennes ut å være kvinne da;-) Får vel bare å vente å se når tanta kommer og vurdere videre tiltak da... Jeg har kjøpt meg en ladycomp Funker bra det, men mange røde dager etter p-pille slutt også er den veldig dyr da. Men jeg tenker at det er en grei pris når jeg kommer til å ha den i 10 år (hørt at flere har holdt så lenge). Nå er vi veldig uforsiktige for tiden da, siden vi ikke ser noe problem med at det skulle komme et knøtt
Gjest Bianca26 Skrevet 7. mai 2010 #7 Skrevet 7. mai 2010 Heisann! Først og fremst vil jeg påpeke at jeg verken er prøver eller ufrivillig barnløs. Jeg tenkte bare at det var i dette forumet at kompetansen blant KGerne var størts, så hvis dere synes det ble helt feil får dere heller bare flytte det. Jeg har gått på p-piller i litt over 2 år. Før pillene hadde jeg alltid regelmessig mens, med masse murringer like før jeg begynte å spotte (beklager for at jeg er så beskrivende). Jeg tok den siste p-pillen min den 7. april, altså for snart en måned siden. Jeg fikk pillemens ca. 2 dager etterpå som varte i ca. 5 dager. Jeg har altså ikke hatt blødninger siden den 14. april, ca.. Nå er det jo da den 05. mai, og de siste to ukene har jeg hatt masse "små-murringer", spesielt om morgenen. Murringene kommer fra samme områdene som mens-murringene, de er bare myyyyye mindre (vanligvis har jeg måttet ligget i fosterstilling mang en gang pga. menssmerter). Jeg har hatt litt rosa-aktig utflod periodevis, men ellers ser alt vanlig ut. Murringene kommer og går, men jeg kjenner dem flere ganger pr. dag. Dessuten så har brystene mine blitt ømme... P-pillene jeg gikk på tok fra meg ca. all sexlyst, og jeg har ikke hatt følsomme brystvorter de siste to årene. Jeg merker en skikkelig forskjell! Er det slik kroppen min EGENTLIG kjennes uten hormonell behandling? Jeg begynner å lure på om å proppe kroppen full av hormoner egentlig er lurt, i og med at jeg får disse "reaksjonene" nå som jeg har sluttet. Hva er vanlig? Høres det kjent ut for noen av dere? Ble ikke så mange rett-fram spørsmål her, men håper noen har erfaringer å dele:-) Du er ikke gravid da?
Essi89 Skrevet 7. mai 2010 Forfatter #8 Skrevet 7. mai 2010 Du er ikke gravid da? Nei, jeg er definitivt ikke gravid. Vi har vært veeeldig forsiktige:-)
Gjest Bianca26 Skrevet 7. mai 2010 #9 Skrevet 7. mai 2010 Nei, jeg er definitivt ikke gravid. Vi har vært veeeldig forsiktige:-) Ok hørtes bare slik ut på symptomene. Men accidents happens..
Essi89 Skrevet 7. mai 2010 Forfatter #10 Skrevet 7. mai 2010 Jeg har kjøpt meg en ladycomp Funker bra det, men mange røde dager etter p-pille slutt også er den veldig dyr da. Men jeg tenker at det er en grei pris når jeg kommer til å ha den i 10 år (hørt at flere har holdt så lenge). Nå er vi veldig uforsiktige for tiden da, siden vi ikke ser noe problem med at det skulle komme et knøtt LadyComp... Har lest litt på nettet, er det virkelig "bare et vanlig termometer"? Hva om du plutselig får en syklus som er annerledes enn andre?
Gjest Bianca26 Skrevet 8. mai 2010 #11 Skrevet 8. mai 2010 LadyComp... Har lest litt på nettet, er det virkelig "bare et vanlig termometer"? Hva om du plutselig får en syklus som er annerledes enn andre? Hva er det for no?
Gjest WendyClear Skrevet 8. mai 2010 #12 Skrevet 8. mai 2010 En liten maskin som måler temperaturen og regner ut for deg etter fruktbare og ikke fruktbare dager. En kan fint også bruke et vanlig termometer med to desimaler, og føre opp selv ved hjelp av noen nettsider. Ladycomp er greit for den som ikke er så flink å holde orden på sånt selv:P
Gjest WendyClear Skrevet 8. mai 2010 #13 Skrevet 8. mai 2010 En burde ha en veldig regelmessig syklus for at den skal fungere bra. Er syklusen veldig anderledes vil den gi flere røde eller gule dager, så er ikke som om du blir gravid så lenge du tar den på alvor Jeg er hvertfall veldig fornøyd, men den koster en god del da
Gjest Sofies Skrevet 8. mai 2010 #14 Skrevet 8. mai 2010 (endret) Heisann! Først og fremst vil jeg påpeke at jeg verken er prøver eller ufrivillig barnløs. Jeg tenkte bare at det var i dette forumet at kompetansen blant KGerne var størts, så hvis dere synes det ble helt feil får dere heller bare flytte det. Jeg har gått på p-piller i litt over 2 år. Før pillene hadde jeg alltid regelmessig mens, med masse murringer like før jeg begynte å spotte (beklager for at jeg er så beskrivende). Jeg tok den siste p-pillen min den 7. april, altså for snart en måned siden. Jeg fikk pillemens ca. 2 dager etterpå som varte i ca. 5 dager. Jeg har altså ikke hatt blødninger siden den 14. april, ca.. Nå er det jo da den 05. mai, og de siste to ukene har jeg hatt masse "små-murringer", spesielt om morgenen. Murringene kommer fra samme områdene som mens-murringene, de er bare myyyyye mindre (vanligvis har jeg måttet ligget i fosterstilling mang en gang pga. menssmerter). Jeg har hatt litt rosa-aktig utflod periodevis, men ellers ser alt vanlig ut. Murringene kommer og går, men jeg kjenner dem flere ganger pr. dag. Dessuten så har brystene mine blitt ømme... P-pillene jeg gikk på tok fra meg ca. all sexlyst, og jeg har ikke hatt følsomme brystvorter de siste to årene. Jeg merker en skikkelig forskjell! Er det slik kroppen min EGENTLIG kjennes uten hormonell behandling? Jeg begynner å lure på om å proppe kroppen full av hormoner egentlig er lurt, i og med at jeg får disse "reaksjonene" nå som jeg har sluttet. Hva er vanlig? Høres det kjent ut for noen av dere? Ble ikke så mange rett-fram spørsmål her, men håper noen har erfaringer å dele:-) Hei! Jeg sluttet selv på ppiller i september i fjor. Da hadde jeg gått på de i halvannet år, så fant jeg ut at jeg ville slutte å kødde med kroppen min Den første pillefrie måneden hadde jeg veeeldig mye murringer i eggstokkene og ømme bryster i over en måned! Det var ganske slitsomt, men etter jeg fikk vanlig mensen igjen 35 dager etter jeg sluttet med pillen roet det seg, og nå har jeg kun ømme bryster fra eggløsning til mensen. Når det kommer til prevansjon bruker jeg og kjæresten sikre perioder, og det har vi gjort siden september. Jeg har jo en ganske lang syklus (35 dager) så det er masse muligheter for sex uten kondom- det er jo best! ;p Men ulempen med denne metoden er jo at om mensen er noen dager forsinket blir man jo nesten gal av å vente. Har brukt en del penger på graviditetstester ja Og jeg må legge til at jeg synes det fint å bli kjent med kroppen sin igjen. Før jeg begynte med pillen tenkte jeg egentlig ikke noe over syklusen i det hele tatt og brydde meg ikke om å kjenne etter symptomer på EL og PMS. Jeg føler meg liksom mer kvinnelig nå hihi! Endret 8. mai 2010 av Sofies
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå