Gjest Raspberry Skrevet 2. mai 2010 #1 Skrevet 2. mai 2010 Jeg har hatt et lite sexforhold med en fyr på jobb. Dumt gjort, men jeg ble betatt og tenkte ikke konsekvenser. Så lenge det varte var det supert, dette forholdet var hemmelig og det var spennende å være på jobb. Flørtet ikke sammen på jobben, men stemningen var grei og normal mellom oss. Sendte også mye sms, og jeg følte lenge det var mer enn bare sex. Nå er dette lille eventyret over. Det ble aldri brått slutt, det bare gled ut fordi jeg følte han ikke var interessert. Han sluttet ta kontakt, jeg orket ikke "springe etter han" lengre og oppleve avvisninger og nederlag så jeg sluttet også. Føler meg på en måte dumpet selv om det ikke skjedde konkret. Hva som egentlig skjedde og hva han følte eller ikke følte får jeg aldri vite og det plager meg. Både jeg og han er i nytt forhold nå (har kjæreste). Det er ikke offisielt for min del, så vet ikke om han vet det. Det hjelper selvsagt på at jeg har en ny nå og sånn sett ikke trenger han. Lever ikke i noe håp om å kapre han lengre, har gitt han opp. Problemet er at det er utrolig ubehagelig å møte han på jobb nesten hver dag. Stemningen er mildt sagt anspent! Jeg føler meg skamfull. Det har også lekket ut til andre på jobb at vi har hatt sex, noe som ikke gjør saken bedre. Begynte å grine da jeg fikk vite det. Noen som helst lignende erfaringer? Råd til hvordan man kan komme over fyren? Har ikke sterke følelser, men noe er der og det føles som et nederlag at han ikke ville ha meg lengre (muligens fordi han hadde dame allerede da vi holdt på, har lenge følt at jeg var en slags backup). Jeg blir nervøs, overser han og prøver unngå han når det er samarbeiding på gang. Gruer meg nesten til jobb:( Spesiellt hvis vi skal ha festlige sammenkomster! Han oppførsel er vel ganske lik som før. Hadde det ikke vært for at vi var kollegaer og dermed må omgås hele tiden, hadde det vært enkelt å glemme han. Det er ingen kjærlighetssorg, jeg er forelsket i en annen. Men denne pinligheten er grusom! Dagene han ikke er på jobb er en lettelse. Jeg vil så gjerne bare fjerne de ekle og skamfulle følelsene, men klarer det ikke! Føler på en måte at stoltheten min er knukket, men vet ikke om det er bare jeg som føler det sånn. Jeg har hvertfall lært en ting, å aldri involvere meg med kollegaer!
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. mai 2010 #2 Skrevet 3. mai 2010 så lenge du går å tenker, drøfter å analysrere alt på denne måten, så holder du "affæren i live" sette en strek over det, gå videre..... få typen til å hente deg på jobb, gi han en nuss foran dine kollegaer, vis de at alt er historie og at du er over din kollega. løper du rundt å unngår han å rødmer, vil det virke som om du fortsatt er interessert i han, noe som fører til mer sladring og en god ego boost til din kollega.
Gjest Kevlarsjäl Skrevet 3. mai 2010 #3 Skrevet 3. mai 2010 Jeg opplever dette jeg også, men fra den avvisende parts side. Jeg datet en fyr på jobben, men jeg gadd ikke mer og fant meg en ny før vi hadde hatt sex. Jeg sluttet å ta kontakt og har gjort det klart at jeg har funnet en ny. Mange på jobben vet at vi "hadde noe på gang". Han (som er i din posisjon) virker veldig usikker og lei seg. Han klarer å vidt snakke til meg (hvis jeg spør han om noe) og setter seg alltid langt unna meg. Unngå å bli den personen! Du får heller bite tenna sammen og tenke at gjort er gjort. Du kan ikke endre hva som har skjedd, men du kan enkelt endre stemninga på arbeidsplassen. Hva med å begynne å si hei til kollegaen? Og etter en stund innlede en samtale i lunsjen for eksempel. Bare si "uff, det har vært litt pinlig etter det du veit, håper vi kan være venner uten at det blir så innmari dårlig stemning" Regner med det hjelper seg Skulle ønske min kollega hadde sagt det til meg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå