aluminium Skrevet 29. april 2010 #1 Skrevet 29. april 2010 Nå er jeg virkelig begynt å irritere meg over Tide og deres "bussruter". Det er forsåvidt greit nok at bussene kan være et par minutter for sene, det er forståelig. Når de begynner å gå for tidlig derimot, da gir jeg opp. Jeg har nå flere kvelder denne uken prøvd å nå en buss som går 19.37, men når jeg kommer til perrongen kl. 15.35.30, eller noe sånt, så står bussen klar ved lyskrysset til å kjøre mot sentrum. Jeg tenkte da at jeg skulle ta en annen buss som gikk fra Olav Kyrres 19.35. Normal kjøretid til busstasjonen er vel rundt 3-4 min, som faktisk er fullt mulig på de tider. Den bussen bestemmer seg for at den ikke skal dukke opp før 19.48, altså minst 10 minutter for sent. Hva i alle dager er vitsen med bussruter når det virker som om de aldri kan holdes, på noen måte. Hadde det i det minste vært en viss konsistens hadde det nå forsåvidt vært mulig å leve med, men så inkonsistente som de nå er, det er fader meg håpløst.
Gjest AnonymBruker Skrevet 29. april 2010 #2 Skrevet 29. april 2010 Sukk, ja. Det er vel det som er hovedgreia for at folk ikke tar buss? Jeg kjenner til fenomenet selv. Du vet _aldri_ på forhånd når bussen kommer. Da må man jo så klart være tidlig ute, helst 5 minutter før bussen skal være på busstoppet, sånn for at man er heelt sikker på at man ikke mister den. Og så er den kanskje 5 minutter forsinket. Sukk, 10 minutter vekk bare på venting. Er bare folk som har allverden med tid som kan benytte seg av bussen omtrent. Ganske provoserende, egentlig. Jeg, som singel og barnløs student, tåler da å ta buss. Men stakkers foreldre med barn. Herfra tar det ca 10 minutter å gå til bussen, kanskje vente i 10 minutter på bussen, bussen bruker 15-25 minutter til sentrum, alt etter om det er rush eller ikke. Så må beregne en liten time til å reise med buss. Med bil derimot tar det bare 10-15 minutter å komme seg til byn. GAWD. Håper de setter opp sånne elektriske skilt på busstopp som er koblet sammen med GPS og bussene (eller noe sånt). Da jeg satt på en buss i går så hadde den faktisk sånn elektrisk skilt inni bussen som viste hva neste busstopp var. Er helt idiotisk at man må være lokalkjent for å kunne ta bussen her i Bergen. På busstoppene står det oppsatt bussruter som stopper på det busstoppet, men det står aldri hva selve busstoppet heter. Hvis man er helt ny i byen, eller er på besøk i byen, hvordan skal man da klare å vite hvilket busstopp man skal beregne fra? (dere som har vært borti det vet hva jeg mener...)
Lykkelitenen Skrevet 29. april 2010 #3 Skrevet 29. april 2010 Signere.... kombinere nytt betalingssymstem og sjofører med manglende opplæring, da har man noen flotte bussturer i vente
Shopoholiker Skrevet 29. april 2010 #4 Skrevet 29. april 2010 Kunne ikke følt meg mer enig. Lurer på hvor mye tid av livet mitt jeg har mistet til tide bussene... Skjønner ikke at det skal være et så stort problem heller. En ting er jo at de er forsinket av og til, men når de kjører før de egentlig skal stå der, klikker det for meg. For andre ganger sitter jeg på busser som er veldig nøye på å stå til den og den tiden. I tillegg kutter de ut noen av bussene i tide og utide, så man vet jo faktisk aldri om bussen man venter på skal komme en gang. Og nå, når de holder på å skifte til skyss-kortet, er det bare håpløst. Alle busssjåførene sier noe annet enn den forrige. Er ikke til å bli klok på. Håper de får det godt opp i ræven en vakker dag!
Zzyzx Skrevet 30. april 2010 #5 Skrevet 30. april 2010 (endret) Er helt idiotisk at man må være lokalkjent for å kunne ta bussen her i Bergen. På busstoppene står det oppsatt bussruter som stopper på det busstoppet, men det står aldri hva selve busstoppet heter. Hvis man er helt ny i byen, eller er på besøk i byen, hvordan skal man da klare å vite hvilket busstopp man skal beregne fra? (dere som har vært borti det vet hva jeg mener...) Jeg sleit skikkelig med det da jeg flyttet til Bergen for flere år siden. Selv om man spurte bussjåføren så var det slettes ikke sikkert han gav beskjed heller. Så om man aldri har vært i et område før er det umulig å vite når man skal av bussen. Det er heldigvis noe helt annet i Oslo, der jeg bor nå, og der garanterer også Ruter at de ikke kjører før oppsatt tid. De har sånn fint display som forteller sjåføren hvor langt foran eller etter oppsatt tid han ligger. Mye kan sies om Ruter, men det er faktisk ikke spesielt vanskelig å være kollektivpassasjer i Oslo. Og ellers, i TS' tilfelle, ville jeg notert ned hver eneste gang bussen var for tidlig eller for sen, dato og tidspunkt, hvilken bussrute og dersom et er mulig nummeret på bussen. Etter en måned eller to oversendes det hele til busselskapet og eventuelt andre steder, alt etter hvor mye man ønsker å bråke. Endret 30. april 2010 av Zzyzx
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå