Gjest AnonymBruker Skrevet 29. april 2010 #1 Skrevet 29. april 2010 Vi har en flott gjeng på 17 personer som skal være hjelp i vårt bryllup nå til sommeren.. Jeg lurer på hva som er brukelig å gi til hjelpa som takk for innsatsen? Aller helst er jeg ute etter tips til en litt utradisjonell men fin oppmerksomhet fra oss.. det må heller ikke koste så alt for mye! Er det noen kreative personer der ute som har tips til oss?? :-)
Snart Frue Skrevet 1. mai 2010 #2 Skrevet 1. mai 2010 Vi har en flott gjeng på 17 personer som skal være hjelp i vårt bryllup nå til sommeren.. Jeg lurer på hva som er brukelig å gi til hjelpa som takk for innsatsen? Aller helst er jeg ute etter tips til en litt utradisjonell men fin oppmerksomhet fra oss.. det må heller ikke koste så alt for mye! Er det noen kreative personer der ute som har tips til oss?? :-) Hmmm... ikke så orginalt kanskje..men hva med å invitere alle på middag/grilling/fest i etterkant?
Gjest Smaragd Skrevet 1. mai 2010 #3 Skrevet 1. mai 2010 Jeg har aldri vert hjelp i bryllup, men i to konfirmasjoner. Ene gangen fikk jeg en flaske rødvin og en flaske hvitvin i gavepakning som takk, og den andre gangen fikk jeg gavekort på full fotbehandling hos fotpleier Syns begge to var kjekke gaver, spesiellt siden jeg ikke forventet noe da dette var hjelp til venner. Fotpleien er jo en artig gave siden man da har brukt beina mye denne dagen Kanskje du også ville fått gode rabatter siden du skal kjøpe til 17 stykker...? Fines jo gavekort på veldig mye rundt omkring. Får jo kjøpt sånne universalgavekort nå, der man kan bruke det som et bankkort
Tussilago_2 Skrevet 1. mai 2010 #4 Skrevet 1. mai 2010 Jeg var hjelp i bryllup da jeg var rundt 16, der fikk vi vaser som blomstene hadde stått i og blomster i gave Synes egentlig det var litt smart da man kan bruke litt "finere" vaser og så gi dem videre
Gjest AnonymBruker Skrevet 1. mai 2010 #5 Skrevet 1. mai 2010 Våre får konjakk i gave. Skal sies at det er menn på 50-60 som skal servere (gamle skolekamerater av far - de er en gjeng på 6 stykker som kun møtes når de hjelper til å servere i "hverandres" selskaper. De startet med dette da et par av dem giftet seg på slutten av studietiden, og nå er de godt i gang med bryllupene i neste generasjon... ).
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. mai 2010 #6 Skrevet 3. mai 2010 Har kommet inn en del svar her. Siden jeg har jobbet mye som servitør selv så føler jeg for å si noe... En ting er om det er venner eller gode bekjente som jobber i bryllupet for dere. Men er det ikke det så er det flere ting som dere bør tenke på. Hvor godt betalt får de? Får de godt betalt er enhver oppmerksomhet ok, men behøves ikke i det hele tatt. Jeg hadde foretrukket ordentlig betalt for jobben jeg gjorde enn å få en gave. Å få en vase som hadde vært brukt i bryllupet hadde jeg sett på som veldig stusselig. Bedre å gi noe som alle kan like/få nytte av, som et gavekort som ble nevnt her, helst universalgavekort! Husk på at de som hjelper dere faktisk bruker lørdagskvelden sin for å gjøre deres dag fin, og for meg er i alle fall lørdagskvelden litt hellig... Og hvor mye koster en litt ordentlig oppmerksomhet eller å lønne folk med en anstendig lønn sett i forhold til andre ting i bryllupet???
MiniBill Skrevet 3. mai 2010 #7 Skrevet 3. mai 2010 Jeg har hjulpet til i to bryllup. I det første var jeg 18 år og serverte (og vasket opp), fikk 600kr vis jeg ikke husker feil. I det andre var jeg 24 år og la opp og varmet opp mat (buffet)og vasket opp etter middag og kakene, fikk 500kr og en falske god vin. I ett 50 års lag jeg hjalp til i fikk jeg noen skikkelig gode og søte tøfler og en flaske vin. Har blitt fornøyd alle gangene.
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. mai 2010 #8 Skrevet 3. mai 2010 Å få en vase som hadde vært brukt i bryllupet hadde jeg sett på som veldig stusselig. bedre å få en oppmerksomhet enn ingenting..
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. mai 2010 #9 Skrevet 3. mai 2010 Det kommer jo an på hvor nære man er de som gifter seg. Da to av mine næreste venner gifta seg i studietiden laget jeg all maten og serverte i selskapet deres. Tror ikke de hadde hatt råd til å ha så mange til middag ellers. Syns det var kjempefint å kunne hjelpe dem. Men, i og med at jeg er kokk av yrke, setter jeg ikke pris på at venner av mamma og andre litt mer perifere bekjente forventer at jeg stiller opp gratis, så i slike tilfeller forventer jeg meg ordentlig betalt. Konklusjon: det kommer an på hvor nære man er.
Sunshine Skrevet 4. mai 2010 #10 Skrevet 4. mai 2010 Den eneste gangen jeg har fått noe for å hjelpe til var da jeg var toastmaster. Jeg har servert i ett bryllup, og vært gaveoppakker i 2. Når jeg pakker opp gaver forventer jeg ikke å få noe som helst, men da jeg var servitør skulle jeg ønske vi fikk en liten oppmerksomhet som takk for hjelpa spesielt fordi vi stilte opp i siste liten (de andre ble syke). En flaske vin hadde vært hyggelig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå