Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #1 Skrevet 27. april 2010 Tittelen sier vel sitt. Jeg sliter litt med å forstå hvordan en som driver med f.eks. regnskap kan synes dette er givende?
Gjest Prøvekandidat Skrevet 27. april 2010 #2 Skrevet 27. april 2010 Sliter litt med det når det gjelder regnskap jeg også, men det er jo folk som jobber med det og har utdannet seg innen regnskap og de finner sikkert jobben givende.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #3 Skrevet 27. april 2010 Det er akkurat som alle yrker. Det går opp og ned. Kan være både kjedelige og stressende peridoer. Regnskap kan forresten være ganske spennende. Man følger jo med på utviklingen i et selskap. Får brynt seg i vanskelige perioder for å få redusert tap eller økt overskuddet. Noen ganger kan det stå om arbeidsplasser og det er veldig givende hvis man kan redde folk fra å miste jobben.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #4 Skrevet 27. april 2010 Hver sin smak vet du! Jeg synes det er kjekt når avstemning av kontoene stemmer ;-) Liker forusigbarheten, liker at jeg kan jobben til fingerspissene, og kan stadig fylle på med ny kunnskap/oppgaver, liker å ha orden i sakene/kontrollen og det får jeg i min stilling. Liker også lønna, jeg hadde ikke hatt råd til å ha et omsorgs yrke. Men det er klart at det er ikke givende som i en omsorgsarbeiders arbeidsdag.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #5 Skrevet 27. april 2010 Hver sin smak vet du! Jeg synes det er kjekt når avstemning av kontoene stemmer ;-) Liker forusigbarheten, liker at jeg kan jobben til fingerspissene, og kan stadig fylle på med ny kunnskap/oppgaver, liker å ha orden i sakene/kontrollen og det får jeg i min stilling. Liker også lønna, jeg hadde ikke hatt råd til å ha et omsorgs yrke. Men det er klart at det er ikke givende som i en omsorgsarbeiders arbeidsdag. Synd du lønna er bra??!! Syns den er helt elendig jeg. I forhold til utdanning, ansvaret og stresset vi har. Ikke noe overtidsbetalt eller mulighet for ferie på vinteren. DET er nemlig veldig negativt ved dette yrket.
Gjest strykebrett Skrevet 27. april 2010 #6 Skrevet 27. april 2010 Synd du lønna er bra??!! Syns den er helt elendig jeg. I forhold til utdanning, ansvaret og stresset vi har. Ikke noe overtidsbetalt eller mulighet for ferie på vinteren. DET er nemlig veldig negativt ved dette yrket. Det kommer vel an på hvor du jobber hen og hvor du befinner deg i organisasjonen det da. De som jeg kjenner som er regnskapsmedarbeidere tjener bra i alle fall. De har et svare slit når årsregnskapene skal inn, men ellers har de en del fleksibilitet i jobben.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #7 Skrevet 27. april 2010 Synd du lønna er bra??!! Syns den er helt elendig jeg. I forhold til utdanning, ansvaret og stresset vi har. Ikke noe overtidsbetalt eller mulighet for ferie på vinteren. DET er nemlig veldig negativt ved dette yrket. Ikke alle som har det sånn vettu.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #8 Skrevet 27. april 2010 Ikke alle som har det sånn vettu. Nei, sikkert ikke. Bra er jo det. Jeg ligger på rett i underkant av 330. De jeg har snakket med hos andre regnskapskontorer ligger ikke så veldig mye høyere enn det. Jeg tror det er veldig forskjeller i dette yrket. Det kommer nok an på om man er ansatt i et byrå eller direkte hos kunden.
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #9 Skrevet 27. april 2010 Hva mener du med kontorjobb? Omfatter det alle som ofte sitter ved et bord å arbeider, eller bare typ sekretærjobber og regnskap?
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #10 Skrevet 27. april 2010 Synd du lønna er bra??!! Syns den er helt elendig jeg. I forhold til utdanning, ansvaret og stresset vi har. Ikke noe overtidsbetalt eller mulighet for ferie på vinteren. DET er nemlig veldig negativt ved dette yrket. Ja, jeg har 420 000, får overtidsbetalt, har flexitid og frihet under ansvar til å ta fridager/ferie når det passer meg ( innen visse grenser da! ) Fast ansatt i oljenæringen.
Gjest AnonymBruker Skrevet 29. april 2010 #11 Skrevet 29. april 2010 Ja, jeg har 420 000, får overtidsbetalt, har flexitid og frihet under ansvar til å ta fridager/ferie når det passer meg ( innen visse grenser da! ) Fast ansatt i oljenæringen. Ja, da kan jeg godt forstå at du syns lønn og friheten er bra. Dette er langt unna hva jeg hadde som autorisert.
Solsikke84 Skrevet 29. april 2010 #12 Skrevet 29. april 2010 Jeg jobber med kundeservicebasert kontorjobb, men ikke noe callsenter. Har alt fra 10 til 60 samtaler som renner inn per dag og det varierer (travelst rundt høytider) og håndterer alt fra små privatpersoner til store firmaer, forsøke å finne gode løsninger for dem, hjelpe med papirer og fakturarer +++ å fremme varene vi selger/tjenestene vi tilbyr. Jeg liker at jeg har min faste plass i det åpne kontorlandskapet, jeg digger folka rundt meg og stemningen kan bli veldig tøysete i blant. Tilfeldige bedriftskamper i firkantetvolleyball med IT-avdelingen på parkeringen, lønningspilsa, sommerfestene, har en kjempekoselig sjef og føler at jobben er passe forutsigbar til at jeg vet hva jeg går til hver morgen... og passe uforutsigbar til at den er spennende. Det jeg LIKER er at jeg vet når jeg jobber. Jeg vet at ingen kan be meg om å ta eksrtavakter på natt eller helger, jeg kan planlegge helgene mine i to år fremover i tiden selv om ferien min ikke er avklart. Jeg liker at jobben er trygg. Lønna er helt OK og stiger til mer jeg kan/jobber her. Jeg liker å vite at DER skal jeg parkere og ikke måtte reise rundt på kundebesøk eller konferanser, slipper å bruke 6-12 helger i året på reise (Jeg er familiemenneske, ikke karrieremenneske). Samtidig må jeg bryne hodet, jeg har god nytte av de fire språkene jeg kan, for arbeidet er mye internasjonalt. Det går i høyt tempo og jeg kommer ofte hjem og er sliten i hodet. Men jeg digger det. Ikke alle kontorjobber som bare er papirflytting.
Gjest AnonymBruker Skrevet 29. april 2010 #13 Skrevet 29. april 2010 Jeg tenker mer på selve jobben - ikke alle omstendigheter rundt som sistnevnte prater om. TS
Kara W Skrevet 30. april 2010 #14 Skrevet 30. april 2010 Er regnskapsfører og synes jobben kan være veldig givende. Det jeg liker best er å føle at jeg har total kontroll over hverdagen min og følelsen av at jeg jeg kan det jeg gjør og leverer et godt stykke arbeid. Når en overordnet spør etter data, så kan jeg levere det på kort tid og vite at tallene er riktig. Det er sånt jeg synes er givende. Trives spesielt godt dersom jobben innvolverer litt kundeservice og jeg føler at jeg får hjulpet andre mennesker på veien. Det er alltids noen problemer å bryne seg på, og det er utrolig deilig når tallet på bunnen av arket endelig stemmer. Men jeg har forståelse for at andre ikke synes dette er hverken spennende eller givende. Akkurat som at jeg ikke kunne klart å jobbe i et omsorgsyrke. Godt vi er forskjellige!
Gjest AnonymBruker Skrevet 30. april 2010 #15 Skrevet 30. april 2010 Tittelen sier vel sitt. Jeg sliter litt med å forstå hvordan en som driver med f.eks. regnskap kan synes dette er givende? Er vel selv på grensa til "kontorarbeid". Synes jobben er veldig givende 90 % av tida, men litt kjedelig arbeid finnes jo. Her som i alle andre yrker.
Gjest AnonymBruker Skrevet 1. mai 2010 #16 Skrevet 1. mai 2010 Tittelen sier vel sitt. Jeg sliter litt med å forstå hvordan en som driver med f.eks. regnskap kan synes dette er givende? Jeg jobber som regnskapsfører (autorisert) og trives med det! Som ekstern regnskapsfører er kundeservice veldig viktig, det er tilfredstillende å gjøre kunden fornøyd. Samtdig er jobben vår også at kunden overholder lover og regler, vi er med å sikre skatteinngangen. Jeg har 3 års høyskoleutdanning, det var en veldig teoretisk utdanning. Det var veldig deilig å komme ut i jobb å se alt i praksis. Som regnskapsfører er arbeidsoppgavene veldig konkrete, du har korte tidsfrister å forhold deg til, men samtidig veldig deilig å bli ferdig med en oppgave. Jeg liker å jobbe med IT som arbeidsverktøy og liker å avstemme og få alt til å stemme. Det er morsomt å sette opp rapporter, årsregnskap, likningspapirer, få gjennomført kapitalendringer, gjøre skattebergninger osv. Jeg lærer også stadig noe, også fordi regleverket vi forholder oss til stadig er i endring. Jeg vet mange ser på oss regnskapsførere som noen rare dyr. Men jammen meg er vi ikke nyttige iom at vi utbetaler lønn til dere andre arbeidstakerene
Gjest gjestdeluxe Skrevet 1. mai 2010 #17 Skrevet 1. mai 2010 Hva mener du med kontorjobb? Omfatter det alle som ofte sitter ved et bord å arbeider, eller bare typ sekretærjobber og regnskap? Jeg stiller samme spørsmål: gjelder det absolutt alle som i hovedsak sitter foran en PC hver dag?
Gjest AnonymBruker Skrevet 1. mai 2010 #18 Skrevet 1. mai 2010 Jeg jobber som revisor, og jobber derfor mye inne på kontoret. Men i årsoppgjøret (jan-mars hovedsaklig) er vi mye ute hos kundene å jobber. Det er godt med slike avvekslinger, og gjør samtidig at jeg setter litt mere pris på den roen og tilhørigheten som jobbing på kontoret gir.
missLynch Skrevet 2. mai 2010 #19 Skrevet 2. mai 2010 Jaaa! Det er en fin-fin jobb!! Har en typisk "sitte-foran-pc`n"-jobb, og stortrives. Man har mange spennende oppgaver og utfordringer- liker man tall og analyse og data, er det midt i blinken. Pluss at man har flexitid, fri på kveld/helg, man kan høre på P3, drikke kaffe, ta en pause og prate litt med kontornaboen.
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. mai 2010 #20 Skrevet 3. mai 2010 Tenker vel på absolutt alle som sitter på et kontor og gjør diverse ja. Mange av dere trekker inn alt mulig annet enn SELVE JOBBEN, det er ikke summen av alt jeg lurer på. Men om JOBBEN er givende. Punche tall. Ringe folk. Skrive rapporter. Osv.. Å vite at man ikke gjør noe annet enn å bidra til kapitalismen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå