Gjest AnonymBruker Skrevet 24. april 2010 #1 Skrevet 24. april 2010 det er så frustrerende, at alle venninnene mine er i forhold og aldri gidder å gå ut på byen, med single meg. Så fort de er single igjen vil de ut på byen, men det er akkurat som "mission completed" når de er i forhold og at de da "slipper" byen, som virker som et nødvendig onde for å få seg kjæreste, for det er fort "åh, jeg er så glad jeg slipper å dra ut, jeg er ferdig med det" og så videre jeg synes det er hyggelig å gå ut,og gjør det først og fremst ikke for å sjekke(for det er jeg ikke flink til), men for å kose seg og ha det gøyD
Gjest AnonymBruker Skrevet 24. april 2010 #2 Skrevet 24. april 2010 "å gå ut" skulle selvfølgelig overskriften være
Gjest Carleigh-Ann Skrevet 24. april 2010 #3 Skrevet 24. april 2010 Desverre er det mange som blir kjedelige når de er i forhold. Jeg har aldri vært sånn, og kommer aldri til å bli det! Man kan jo likevel gå ut og danse og ha det gøy selv om man er i et forhold. Nei her er det vel egentlig bare å si fra til de det gjelder, at sånt er dårlig oppførsel.
Gjest Gjest_Michelet Skrevet 24. april 2010 #4 Skrevet 24. april 2010 Desverre er det mange som blir kjedelige når de er i forhold. Jeg har aldri vært sånn, og kommer aldri til å bli det! Man kan jo likevel gå ut og danse og ha det gøy selv om man er i et forhold. Og så finnes det mange mennesker som ikke anser det å gå på byen og danse som gøy. Folk har forskjellig syn på hva som er kjedelig. Jeg finner ofte mennesker som går mye ut på byen kjedelige Men til ts : kanskje du burde prøve å finne deg litt nye venner som også liker å gå ut på byen?
Fredagslunch Skrevet 25. april 2010 #5 Skrevet 25. april 2010 Hva med å foreslå å dra ut for å danse? Eller gå på en konsert? Da kan du jo kanskje få lurt dem ut en liten tur etterpå Kanskje vennene dine synes det er kjedelig å være med som "støttespillere" til single mennesker som, så fort de får snøret i bånn hos en eller annen fyr, forlater venninnene sine til fordel for denne? Jeg synes i hvertfall det er kjipt å bare bli etterlatt på byen fordi venninna mi fant ut at ho heller ville sitte å kline i et hjørne. Det er greit å gjøre det når man er en stor gjeng som går ut sammen, men er man bare to som går ut sammen går det kanskje an å ta litt hensyn? Jaja, jeg vet jo ikke om dette er tilfelle med deg. Og jeg vet jo ikke hvorfor du har behov for å dra ut på byen heller. Er det kun for å danse, er det for å bli sjekket opp, eller for å knytte nye bekjentskaper? Kanskje du skulle prøve å bli kjent med andre mennesker på andre arenaer enn by-kveldene. Andre single mennesker med samme sosiale behov som deg selv og som du kan ha det gøy med ute på byen uten å føle at du har tvunget dem med deg ut.
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. april 2010 #6 Skrevet 25. april 2010 Hva med å foreslå å dra ut for å danse? Eller gå på en konsert? Da kan du jo kanskje få lurt dem ut en liten tur etterpå Kanskje vennene dine synes det er kjedelig å være med som "støttespillere" til single mennesker som, så fort de får snøret i bånn hos en eller annen fyr, forlater venninnene sine til fordel for denne? Jeg synes i hvertfall det er kjipt å bare bli etterlatt på byen fordi venninna mi fant ut at ho heller ville sitte å kline i et hjørne. Det er greit å gjøre det når man er en stor gjeng som går ut sammen, men er man bare to som går ut sammen går det kanskje an å ta litt hensyn? Jaja, jeg vet jo ikke om dette er tilfelle med deg. Og jeg vet jo ikke hvorfor du har behov for å dra ut på byen heller. Er det kun for å danse, er det for å bli sjekket opp, eller for å knytte nye bekjentskaper? Kanskje du skulle prøve å bli kjent med andre mennesker på andre arenaer enn by-kveldene. Andre single mennesker med samme sosiale behov som deg selv og som du kan ha det gøy med ute på byen uten å føle at du har tvunget dem med deg ut. Det er jeg helt enig i og bevisst på- at man ikke dumper den man er ute med til fordel for et eller annet bekjentskap den kvelden, det har skjedd meg, jeg vet hvor kjipt det er og det gjør jeg ikke Jeg drar ikke ut for sjekkingens skyld, det er jo det som alltid forundrer meg når folk kommer i forhold, at det er det de er ute på byen for, å finne seg noen. Jeg har ikke den agendaen, synes byen sånn sett er en dårlig arena for å bli kjent med fol, jeg vil gjerne ha det gøy med de jeg allerede kjenner. Og tvinge noen med ut er det siste jeg ønsker, vil jo at de skal ha lyst til det Men det er altså litt sårende når det er et så stort flertall som dropper dette når de er i forhold og på en måte gir meg litt følelsen at det er litt "synd" på meg som har lyst til det (selv om det er 2 måneder siden de ivret for det selv )Og så er jeg en slik person som har noen få gode venner, jeg finner meg ikke nye venner så lett, for jeg er ganske sjenert og tilbaketrukket, så det å finne seg gå-ut-venner er ikke noe for meg
Gjest AnonymBruker Skrevet 27. april 2010 #7 Skrevet 27. april 2010 Finn deg en mann og slutt og syt. Det jeg finner travelt er de single venninne som skal så absolutt dra meg ut å danse. Men for pokker! Jeg likte det i tennårene, men ikke nå lenger. Og det har ingenting med typen min å gjøre. Jeg er looner og liker sofakroken waaay bedre enn fulle irriterende menn. Med en partner ser jeg mer verd i å se på film på lørdagen og gå en fjelltur tidlig søndag. Gå på byen gjør jeg annenhver måned eller så.
FoxyFish Skrevet 27. april 2010 #8 Skrevet 27. april 2010 Jeg har nesten sluttet med å dra på byen etter at jeg ble sammen med kjæresten min, men det er ikke fordi jeg er blitt kjedelig. Det er rett og slett slik i min verden at byturer er mye mer moro dersom man er singel. Jeg synes "hjemmefester", konserter, parkliv, grilling, stand-up osv. er mye mye mer givende.
Gjest AnonymBruker Skrevet 28. april 2010 #9 Skrevet 28. april 2010 Ts her. Nå er det med dansing ikke noe jeg har nevnt, det var i ett av svarene jeg fikk Jeg har heller ikke sagt at de er kjedelige. Jeg er ikke spesielt glad i dansesteder, liker heller puber, men ville allikevel vært med et sånt sted hvis en venninne likte det, så kunne hun vært med på pub neste gang, er det ikke det vennskap består av, at man gir og tar og tilpasser seg litt etter hverandres ønsker, slik at det kan bli mest rettferdig? Jeg snakker heller ikke om hver helg, kun en gang imellom. Jeg har alltid stilt opp for de i singelperiodene deres, når de vil på byen ofte og finne på ting, men dette er det som de har helt glemt. Jeg har i perioder når jeg har hatt kjæreste og noen av de har vært single, allikevel vært med på ting og ikke bare satt vennskapet på vent, til man blir singel igjen. Det er det jeg er skuffet over sånn sett
Fredagslunch Skrevet 29. april 2010 #10 Skrevet 29. april 2010 Det er jeg helt enig i og bevisst på- at man ikke dumper den man er ute med til fordel for et eller annet bekjentskap den kvelden, det har skjedd meg, jeg vet hvor kjipt det er og det gjør jeg ikke Jeg drar ikke ut for sjekkingens skyld, det er jo det som alltid forundrer meg når folk kommer i forhold, at det er det de er ute på byen for, å finne seg noen. Jeg har ikke den agendaen, synes byen sånn sett er en dårlig arena for å bli kjent med fol, jeg vil gjerne ha det gøy med de jeg allerede kjenner. Og tvinge noen med ut er det siste jeg ønsker, vil jo at de skal ha lyst til det Men det er altså litt sårende når det er et så stort flertall som dropper dette når de er i forhold og på en måte gir meg litt følelsen at det er litt "synd" på meg som har lyst til det (selv om det er 2 måneder siden de ivret for det selv )Og så er jeg en slik person som har noen få gode venner, jeg finner meg ikke nye venner så lett, for jeg er ganske sjenert og tilbaketrukket, så det å finne seg gå-ut-venner er ikke noe for meg Du sier at det å finne seg nye venner ikke er noe for deg. Hallo. Du kan ikke ha den innstillingen og samtidig klage over at vennene dine ikke liker å gjøre det samme som deg. I livet får man svært sjelden ting gratis. Det vil si, det er noen mennesker som ser ut til å få ALT gratis, men de er vel heller sjeldne. Det er vanlig å måtte kjempe litt for å få det som man vil, eller oppnå det man har behov for å oppnå, enten det er nye venner, en jobb som passer bedre for deg, eller den utdannelsen du aller helst vil inn på. Når det er sagt, så skjønner jeg veldig godt at det ikke er så lett å finne seg nye venner når man er sjenert og tilbaketrukket. Men kanskje du hadde blitt mindre sjenert dersom du i hvertfall gjorde noen forsøk på å bli kjent med andre mennesker? En lærer så lenge en lever, og når man forsøker på nytt etter et mislykket forsøk så lærer man av sine feil. Og etter noen vellykede forsøk (for BELIEVE ME, du VIL greie å få deg flere / nye venner hvis du bare går inn for det), har du plutselig fått mer selvtillit og er ikke så sjenert lenger. Og du trenger ikke være superkul for at andre skal synes at det er hyggelig å henge med deg. Det holder lenge at man smiler "uoppfordret". IKKE vent på "godkjennelse", IKKE vent på at den andre skal smile først. Vær den første som smiler! Da viser du selvtillit (for faktisk er det et tegn på selvtillit å tørre å smile til folk), og så viser du at du er vennlig innstilt. Et tegn på usikre mennesker er at de liksom venter med å smile - som om de tror at andre mennesker vil synes de er latterlige som tør å smile til dem.
Gjest AnonymBruker Skrevet 29. april 2010 #11 Skrevet 29. april 2010 Det er kjedelig ja! Selv er jeg samboer pa 3 aaret, og har kjempelyst ut aa danse, ut med jenter! Men jeg kjenner ingen her jeg bor! :/
babord Skrevet 29. april 2010 #12 Skrevet 29. april 2010 Kanskje vennene dine synes det er kjedelig å være med som "støttespillere" til single mennesker som, så fort de får snøret i bånn hos en eller annen fyr, forlater venninnene sine til fordel for denne? Jeg synes i hvertfall det er kjipt å bare bli etterlatt på byen fordi venninna mi fant ut at ho heller ville sitte å kline i et hjørne. Det er greit å gjøre det når man er en stor gjeng som går ut sammen, men er man bare to som går ut sammen går det kanskje an å ta litt hensyn? Jaja, jeg vet jo ikke om dette er tilfelle med deg. Det er det som er saken for meg i alle fall... Jeg liker å gå ut innimellom selv om jeg har samboer, men jeg vil heller gå ut sammen med opptatte venninner enn single, for de er så opptatt av sjekking og hva alle de pene guttene som er ute tenker om de, samt at de forsvinner når de finner noen... Jeg klarer ikke å opparbeide interesse for alt det der: 'Se han da, se den buksa, åh, han så på meg', osv....
Charlie28 Skrevet 6. mai 2010 #13 Skrevet 6. mai 2010 Er selv i forhold, og går gjerne ut på byen med jente venner. Liker allerbest å ha med typen da, fordi han er så kjekk å danse med.. MEN, uansett.. Det JEG ville si var at dersom målet med å gå på byen er å finne seg en type, så er ikke dette den letteste plassen. Mange er der for å få seg "et ligg". Blir vanskelig å få kontakt også. Dersom du har lyst på type (og ikke bare vil ut å ha det gøy) så er det lettest: - gjennom felles bekjente. - jobb og skole. - hobby. - treningssenter eller annen aktivitet med mennesker. - nettsider (er ikke noe flaut. fordi det ER vanskelig å finne noen).
Ethereal Skrevet 6. mai 2010 #14 Skrevet 6. mai 2010 Få deg nye, single venner som du kan gå ut med. Det er det letteste
Kråkesaks Skrevet 6. mai 2010 #15 Skrevet 6. mai 2010 Jeg har nesten sluttet med å dra på byen etter at jeg ble sammen med kjæresten min, men det er ikke fordi jeg er blitt kjedelig. Det er rett og slett slik i min verden at byturer er mye mer moro dersom man er singel. Jeg synes "hjemmefester", konserter, parkliv, grilling, stand-up osv. er mye mye mer givende. Samme her. Før likte jeg å dra på byen. Det gjør jeg ikke nå. Livet går i faser og livet forandrer seg.
Gjest Bianca26 Skrevet 6. mai 2010 #16 Skrevet 6. mai 2010 Finn deg en mann og slutt og syt. Det jeg finner travelt er de single venninne som skal så absolutt dra meg ut å danse. Men for pokker! Jeg likte det i tennårene, men ikke nå lenger. Og det har ingenting med typen min å gjøre. Jeg er looner og liker sofakroken waaay bedre enn fulle irriterende menn. Med en partner ser jeg mer verd i å se på film på lørdagen og gå en fjelltur tidlig søndag. Gå på byen gjør jeg annenhver måned eller så. Arrogante folk i forhold som mener de er bedre enn single fordi man er i et forhold provoserer meg kraftig, og dette sier jeg selv om jeg er i forhold selv...
Steinar40 Skrevet 6. mai 2010 #17 Skrevet 6. mai 2010 Samme her. Før likte jeg å dra på byen. Det gjør jeg ikke nå. Livet går i faser og livet forandrer seg. Du begynner rett og slett å bli gammel. Sånn er livet vettu
Kråkesaks Skrevet 6. mai 2010 #18 Skrevet 6. mai 2010 Du begynner rett og slett å bli gammel. Sånn er livet vettu Det plager meg ikke i det hele tatt å være "gammel".
Steinar40 Skrevet 6. mai 2010 #19 Skrevet 6. mai 2010 Det plager meg ikke i det hele tatt å være "gammel". Det er vel egentlig at du har blitt moden og voksen da. Det er ikke dumt Verre for de som aldri blir modne.
Kråkesaks Skrevet 6. mai 2010 #20 Skrevet 6. mai 2010 Det er vel egentlig at du har blitt moden og voksen da. Det er ikke dumt Verre for de som aldri blir modne. :)Som jeg sa så forandrer livet seg med alderen, og jeg er glad jeg ikke oppfører meg som om jeg var langt yngre enn jeg er.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå