Smørblomsten Skrevet 21. april 2010 #1 Skrevet 21. april 2010 På bamsene står det at man bare skal vaske med en klut, men de er såpass skitne at jeg har tenkt å hive dem i vaskemaskinen på ett eller annet program. Da kommer dere inn!!! Hvilket program og vil det gå bra?
Modic Skrevet 21. april 2010 #2 Skrevet 21. april 2010 Finvask 30 grader, med forsiktig sentrifugering, har jeg brukt med hell. De som ikke tåler det, blir kastet.
Gjest Gjest Skrevet 21. april 2010 #3 Skrevet 21. april 2010 Tror bamsene stort sett tåler litt mer enn det man tror. Dattera mi greide å miste yndlingsbamsen sin (som hun ikke kan gå noe sted uten..) nedi do..da måtte den finne seg i en omgang kokvask, og det gikk overraskende nok veldig bra!! Men sånn ellers vasker jeg den på ullprogram eller finvask.
Susan Sto Helit Skrevet 21. april 2010 #4 Skrevet 21. april 2010 Normalt sett ullvask/håndvaskprogram. Kanskje til og med inni et putevar, om jeg var redd for slitasje... Mens bamser det står 40grader på lett kan få seg en kokvask i ny og ne...
lille katt Skrevet 21. april 2010 #5 Skrevet 21. april 2010 Jeg har til og med vasket en sånn myk babybok med knitrepapir inni i vaskemaskinen, og den knitret like fint etterpå. Vasket på 40 grader, antakelig et sånt kortprogram.
redchilli Skrevet 21. april 2010 #6 Skrevet 21. april 2010 jeg hadde vasket den for hånd for sikkerhetsskyld
jolie Skrevet 21. april 2010 #7 Skrevet 21. april 2010 Bamser uten "ris" hiver jeg i maskina. Den faste følgesvennen med "ris" i magen må pent finne seg i håndvask.
Gjest AnonymBruker Skrevet 21. april 2010 #8 Skrevet 21. april 2010 Bruk sånt vaskenett for sikkerhets skyld!
~umulia~ Skrevet 21. april 2010 #9 Skrevet 21. april 2010 Jeg pleier å slenge dem inn på 60 grader og så tromle dem etterpå. Går kjempe bra, selv på der det står på at de ikke tåler og vaskes. Kosedyr blir ganske ekle etter en tid om de ikke blir vasket.
Smørblomsten Skrevet 22. april 2010 Forfatter #10 Skrevet 22. april 2010 Takk for mange gode råd! Nå er de to første bamsene vaska på 30 gr og med skånsom sentrifugering, gikk fint, nå ligger de på badegulvet og tørker på varmekablene. Turte ikke putte dem i tørketrommelen. Men nå ser jeg at noen av dere tromler dem også, gjør dere det på et forsiktig program da, eller sånt vanlig 2timers tørkeprogram???
lille katt Skrevet 22. april 2010 #11 Skrevet 22. april 2010 Bamser uten "ris" hiver jeg i maskina. Den faste følgesvennen med "ris" i magen må pent finne seg i håndvask. Huff, bamse med kokt ris i magen . Jeg hadde neppe tørketromlet et kosedyr, det ser jeg heller ikke behovet for. Vasker man den om kvelden er den tørr til neste dag.
jolie Skrevet 22. april 2010 #12 Skrevet 22. april 2010 Jeg legger forresten kosedyrene til tørk på radiatoren. Har en uggen opplevelse med en katt som bare lå på tørkestativet. Den lå og lå og lå. Til slutt lukta den ikke spesielt godt. Så varme må altså til. Varmekabler er fint. Jeg legger dem på oljeovnen og, jeg, da Fyfy, men jeg står ved siden av og ser på hele tida. Fem minutter gir en fin boost til tørking i friluft, har jeg funnet ut.
Modic Skrevet 23. april 2010 #13 Skrevet 23. april 2010 Jeg legger forresten kosedyrene til tørk på radiatoren. Har en uggen opplevelse med en katt som bare lå på tørkestativet. Den lå og lå og lå. Til slutt lukta den ikke spesielt godt. Så varme må altså til. Varmekabler er fint. Jeg legger dem på oljeovnen og, jeg, da Fyfy, men jeg står ved siden av og ser på hele tida. Fem minutter gir en fin boost til tørking i friluft, har jeg funnet ut. Litt på siden, men.... Dette innlegget måtte jeg lese flere ganger. Det tok nemlig litt tid før jeg skjønte at det sannsynligvis var en tøykatt du snakket om!!
mariab Skrevet 23. april 2010 #14 Skrevet 23. april 2010 Litt på siden, men.... Dette innlegget måtte jeg lese flere ganger. Det tok nemlig litt tid før jeg skjønte at det sannsynligvis var en tøykatt du snakket om!! Haha jeg og! Så får meg den katta som bare lå i ro til den begynte å lukte D:
leirbål Skrevet 23. april 2010 #15 Skrevet 23. april 2010 Litt på siden, men.... Dette innlegget måtte jeg lese flere ganger. Det tok nemlig litt tid før jeg skjønte at det sannsynligvis var en tøykatt du snakket om!! Jeg stusset også over den stakkars katten.
jolie Skrevet 24. april 2010 #16 Skrevet 24. april 2010 Stakkar pusen... Hehe, en tøykatt, ja. Miniens yndling for å være helt nøyaktig. Jeg FIKK den luktfri igjen - etter tre vasker og tørkinger.
Gjest AnonymBruker Skrevet 25. april 2010 #17 Skrevet 25. april 2010 Jeg har hatt noen lekedyr med vatt inni som har blitt pissa på av katten, og da har jeg måttet vaske dem to-tre ganger på 90 grader. De ble rene og luktfrie tilslutt, og tålte fint behandlingen. De bruker evigheter på å tørke da, så de bør nok legges varmt for å ikke få sur lukt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå