Gjest AnonymBruker Skrevet 13. april 2010 #1 Skrevet 13. april 2010 Er jente i tvil om når man bør gjøre det slutt med kjæresten som også er samboer. Det føles virkelig som om han bestemmer hva jeg skal gjøre hele tiden over apsulutt alt, vi har ikke tilitt eller noen som helst grunn til og forskjette og være i sammen med han og når vi krangler så truer han meg med og ta livet sitt hvis jeg reiser, pluss at han mener jeg er utro noe som jeg ikke er. Kan noen gi meg noen råd om hva jeg burde gjøre for jeg er i tvil om hva som er best, om jeg skal bare reise eller bli og prøve å gi han en siste sjangse?
Gjest AnonymBruker Skrevet 13. april 2010 #2 Skrevet 13. april 2010 Jeg hadde trukket meg ut, om jeg var i et slikt forhold. Kan ikke si hva du skal gjøre. Vet at avgjørelsen kan være vanskelig. Trusler om allverdens ulykker og selvmord om man drar, er som regel bare det. Trusler. Det skal ikke være slik i et godt forhold.
Havbris Skrevet 13. april 2010 #3 Skrevet 13. april 2010 Dette høres ikke bra ut, det ser ut til at du lever sammen med en mann som tror han løser problemer gjennom kontroll og trusler. Han har allerede invitert forakten inn i forholdet deres, og det må du vurdere om du ønsker å leve videre med. Hvis han også er sjalu, så har han sannsynligvis noen utfordringer hos seg selv som han kanskje bør gjøre noe mer, slik at han blir mer moden for å være i et forhold med en kvinne. Jeg kjenner selvfølgelig ikke hele historien, det du forteller her er selvsagt bare din fremstilling av situasjonen, slik du opplever den. Et forhold som opprettholdes av trusler hviler på falske premisser, og har ingenting med kjærlighet å gjøre. Med mindre samboeren er villig til å jobbe med sine egne vanskelige sider, så ser jeg ingen god fremtid for dere.
Gjest AnonymBruker Skrevet 13. april 2010 #4 Skrevet 13. april 2010 Dette høres ikke bra ut, det ser ut til at du lever sammen med en mann som tror han løser problemer gjennom kontroll og trusler. Han har allerede invitert forakten inn i forholdet deres, og det må du vurdere om du ønsker å leve videre med. Hvis han også er sjalu, så har han sannsynligvis noen utfordringer hos seg selv som han kanskje bør gjøre noe mer, slik at han blir mer moden for å være i et forhold med en kvinne. Jeg kjenner selvfølgelig ikke hele historien, det du forteller her er selvsagt bare din fremstilling av situasjonen, slik du opplever den. Et forhold som opprettholdes av trusler hviler på falske premisser, og har ingenting med kjærlighet å gjøre. Med mindre samboeren er villig til å jobbe med sine egne vanskelige sider, så ser jeg ingen god fremtid for dere. det som jeg mener er problemet da er at han vill jeg skal forandre meg, men det er hans meninger som plager meg men han forander seg ikke for og prøve og endre det dårlige forholdet
gompen Skrevet 13. april 2010 #5 Skrevet 13. april 2010 Her er det ingen tvil om når du burde gjøre det slutt og flytte ut. Svaret er NÅ. Hvis han har dobbeltstandar på alt, feks. at det ikke er greit for deg ha guttevenner, mens det er du som har problemer med sjalusi om han har jentevenner, da er det ikke håp til forandring. Han vil bestemme over deg, kontrollere deg, men du skal ikke ha noe å si. Glem løfter om bot og bedring, det kommer ikke til å skje. Glem også selvmordstruslene hans, det kommer ikke til å skje. Sånne folk har det bare i kjeften. Jeg regner med at han har fått sjanser før, og ingenting har forandret seg. Som sagt, sånne folk har det bare i kjeften. Ikke tvil, GÅ.
Babe901 Skrevet 13. april 2010 #6 Skrevet 13. april 2010 Jeg deler de andre sine meninger her. Gå NÅ, ikke vent. Jeg vet at det er vanskelig, har hatt det sånn før. Ta deg selv i nakken litt, og kom deg vekk. Og JA, trusler er som regel bare trusler for å få deg til å bli, i sånne situasjoner.
tettra Skrevet 13. april 2010 #7 Skrevet 13. april 2010 Jeg har vært i et slikt forhold. Det eneste jeg angrer på, er at jeg ikke gjorde det slutt tidligere. Det kommer til å bli værre! Gå mens du kan.
Gjest AnonymBruker Skrevet 13. april 2010 #8 Skrevet 13. april 2010 For en dritt som truer deg på den måten. Han spiller et bevisst spill fordi han vet at du er følelsesmessig avhengig av han. Så lenge du ikke bare drar, sier "nok er nok". Så vil han spille på din dårlige samvittighet med å si slike ting som at han skal ta livet av seg. Han bryr seg ikke om deg, noe du tror. Han ødelegger deg. Ser du ikke dette? Gjør noe fint for deg selv. Du er ikke nødt å la andre bestemme hvordan livet ditt skal være.
Jade Skrevet 14. april 2010 #9 Skrevet 14. april 2010 Gjør det slutt! Og tar han livet sitt, så er det ikke din feil. Han kan ikke tvinge deg til å være sammen med han. Hvis du tror det er stor sjangs for at han tar livet sitt. F.eks. at han ringer deg og sier at "NÅ gjør han det", så ringer du politiet så de kan "redde han".
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå