Gjest Gjest Skrevet 12. april 2010 #1 Skrevet 12. april 2010 Vi har det stort sett veldig fint, men som alle andre er det ting som ikke er like lett å takle. Han liker ikke å planlegge, jeg liker å planlegge. Han er ikke så sosial som meg. Så når vi er borte så vil han før hjem enn meg. Han er ikke så glad i ferier o.l, mens jeg er det. Dette er de største forskjellenen. Som regel går det bra, men i perioder så irriterer det meg grenseløst Er i en slik periode nå. Hva er deres størte ulikheter i forholdet, og hvordan takler dere de?
Gjest A Skrevet 13. april 2010 #2 Skrevet 13. april 2010 Hva er deres størte ulikheter i forholdet, og hvordan takler dere de? Hun like å rote. Jeg liker det ryddig. Hun liker snål mat med salatblader. Jeg liker god mat Hun liker søte ting og trim Jeg liker salte ting og ligge på sofan. Hun liker best når det bare er oss hjemme. Jeg liker best når det er mange folk. Hun liker å snakke i telefon. Jeg liker ikke å snakke i telefon. Hun vil gå på tur. Jeg vil ikke gå på tur. Hun liker ikke høyttalere i stua. Jeg liker høyttalere. Hun skjønner ikke hvorfor bilen er viktig. Jeg skjønner hvorfor bilen er viktig. Hun liker å bruke penger. Jeg liker å ikke bruke penger. Hvordan vi løser det? Hun blir myk og snill eller jeg prøver å få hun til å le. Neida, men vi løser det med: Man må prøve å skjønne hvorfor en ting er viktig for den andre personen. Spesiellt hvis noen blir sulten av å gå på tur til en hytte der dem bare får mat med salatblader. Eller at noen blir gæren i huet av seks høyttalere i stua. Da bør man ta en helg på hotell.
Gjest tuddelu Skrevet 13. april 2010 #3 Skrevet 13. april 2010 Han liker ingenting, jeg liker alt. Den største forskjellen er at han vil helst sitte hjemme- se på tv, spise godteri, vil aldri gå ut eller i selskap. Å gå ut for han er å dra til sin bestemor i kake-selskap. Jeg liker å gå ut å spise og danse, dra i selskap til/med mange venner. Han blir mistenksom og sur når jeg gjør det.
Gjest tuddelu Skrevet 13. april 2010 #4 Skrevet 13. april 2010 Hun like å rote. Jeg liker det ryddig. Hun liker snål mat med salatblader. Jeg liker god mat Hun liker søte ting og trim Jeg liker salte ting og ligge på sofan. Hun liker best når det bare er oss hjemme. Jeg liker best når det er mange folk. Hun liker å snakke i telefon. Jeg liker ikke å snakke i telefon. Hun vil gå på tur. Jeg vil ikke gå på tur. Hun liker ikke høyttalere i stua. Jeg liker høyttalere. Hun skjønner ikke hvorfor bilen er viktig. Jeg skjønner hvorfor bilen er viktig. Hun liker å bruke penger. Jeg liker å ikke bruke penger. Hvordan vi løser det? Hun blir myk og snill eller jeg prøver å få hun til å le. Neida, men vi løser det med: Man må prøve å skjønne hvorfor en ting er viktig for den andre personen. Spesiellt hvis noen blir sulten av å gå på tur til en hytte der dem bare får mat med salatblader. Eller at noen blir gæren i huet av seks høyttalere i stua. Da bør man ta en helg på hotell.
Gjest yojo Skrevet 13. april 2010 #5 Skrevet 13. april 2010 Artig tråd Jeg liker å skravle i tlf Han vil snakke mist mulig i tlf Jeg elsker å shoppe Han gjør det kun når han MÅ Jeg liker å stelle inne, interiør osv Han er ikke nøye på hvordan det ser ut Jeg blir fort lei av å stelle i hagen Han elsker å stelle i hagen Jeg liker smågodt Han er mest glad i sjokolade Jeg synes ikke det er nødvendig med en "ettermiddagslur" Han synes det er utrolig deilig Dette er det jeg kom på nå, som faktisk fikk meg til å innse at vi også liker veldig mye av de samme tingene
Kosteskaft Skrevet 13. april 2010 #6 Skrevet 13. april 2010 Morro! Jeg liker å gå tur i solskinn. Han liker å jogge en mil. Jeg spiser lavkarbo, legger på meg av å se en kake. Han spiser høykarbo og spiser kake/croissant hverdag, uten å legge på seg. Jeg liker bøker (romaner, krim, historie), smykkelaging. Han liker fotografering og dokumentarbøker. Jeg liker at interiøret er "pent" og rent. Han bryr seg ikke om hvordan interiøret er, og har en lavere standar enn meg angående rengjøring. Jeg liker å bruke litt penger, men ikke alt. Bruke det på riktige ting. Han liker ikke å bruke penger, men synes det er Ok å bruke 10 000 på foto-ting.
gompen Skrevet 13. april 2010 #7 Skrevet 13. april 2010 Han liker å shoppe klær Jeg liker å shoppe nyttige ting Han har ti tommeltotter Jeg elsker å skru og mekke Han er rotete Jeg er ryddig Han er følsom Jeg er praktisk Han er omgjengelig og sosial Jeg er en einstøing Han er forfengelig Jeg blåser i utseende mitt Han er diplomatisk Jeg er altfor ærlig
Gjest A Skrevet 13. april 2010 #8 Skrevet 13. april 2010 Ehrm...Var det morsomt? Det var ingen andre som sa hvordan dem løser det da. Intressant hvis dem skrev det oxo
Vera Vinge Skrevet 13. april 2010 #9 Skrevet 13. april 2010 Den største forskjellen er nok at han elsker å planlegge (og det gjerne lang tid i forveien), mens jeg ikke er spesielt glad i det. Men det er når jeg sammenligner oss to da - hadde jeg sammenlignet meg med et skikkelig rotehode, hadde jeg sikkert framstått som en planleggingsfreak (for det er nemlig ikke slik at alt i livet mitt skjer på impuls, langt derifra). Når jeg ser hva dere andre skriver, blir jeg påminnet om at jeg og han andre har mange sammenfallende interesser og egenskaper. Vi er nemlig omtrent like sosiale, like aktive (dvs. han trener noe mer enn meg), like opptatt av interiør, begge er praktisk anlagt, begge liker å snakke om følelser, begge liker å være sparsomme med penger osv. Men betyr så klart ikke at vi er enige om alt da. Heldigvis.
¤flicka¤ Skrevet 13. april 2010 #10 Skrevet 13. april 2010 Den største forskjellen er nok at han elsker å planlegge (og det gjerne lang tid i forveien), mens jeg ikke er spesielt glad i det. Men det er når jeg sammenligner oss to da - hadde jeg sammenlignet meg med et skikkelig rotehode, hadde jeg sikkert framstått som en planleggingsfreak (for det er nemlig ikke slik at alt i livet mitt skjer på impuls, langt derifra). Når jeg ser hva dere andre skriver, blir jeg påminnet om at jeg og han andre har mange sammenfallende interesser og egenskaper. Vi er nemlig omtrent like sosiale, like aktive (dvs. han trener noe mer enn meg), like opptatt av interiør, begge er praktisk anlagt, begge liker å snakke om følelser, begge liker å være sparsomme med penger osv. Men betyr så klart ikke at vi er enige om alt da. Heldigvis. Hehe, dette er som å lese om meg og mannen min, bortsett fra at det er jeg som planlegger litt mer enn han (men han er heller ikke noe rotehue, langt i fra)
LitaPia Skrevet 13. april 2010 #11 Skrevet 13. april 2010 Dette var en litt morsom tråd Vår største forskjell er at jeg er Frk.Alltid Beredt og han er Herr Takk for sist. Eksempel kommer nedenfor: JEG liker å planlegge ned til minste detalj når vi skal ut å reise, har gjerne en liste der alt jeg skal pakke står nedskrevet og krysser av etterhvert HAN pakker 5 minutter før vi skal dra og glemmer alt mulig. Hvordan vi løser det? Jeg pakker mange timer før vi skal dra og krysser av som en fjott på lista i tillegg lager jeg meg ei mental liste over alt han trenger. Han venter til siste liten og flyr rundt i leiligheta og spør meg hva han har glemt
LitaPia Skrevet 13. april 2010 #12 Skrevet 13. april 2010 Frk Alltid beredt og Herr Takk for sist går egentlig igjen i alle våre gjøremål. Men Frk Alltid beredt har som regel planen klar slik at ingenting går i vasken mens Herr Takk for sist flyr rundt som en hodeløs høne og spør Frk Alltid beredt om hvor han har gjort av ting og hva han har glemt og hvor vi skulle
Gjest Airi Chikako Skrevet 13. april 2010 #13 Skrevet 13. april 2010 Jeg er fryktelig flink til å bruke penger, han har stålkontroll på økonomien. Han synes det er helt greit å tørke støv en gang i halvåret, jeg vil ha rundvask minst en gang i uka (flaks at vi ikke bor sammen... ennå). Jeg ser på søppeltv på kveldene, han gamer. Jeg er et morgenmenneske, våkner alltid klokka sju. Han sover til jeg tvinger ham til å stå opp, gjerne ikke før i to-tiden. Det er det jeg kommer på, ellers er vi ganske enige.
redchilli Skrevet 13. april 2010 #14 Skrevet 13. april 2010 Han liker heavy metal jeg liker pop, techno Han liker å ligge på sofaen Jeg liker å trene jeg liker å reise han liker seg best hjemme han liker å ta ting på sparket - denne blir jeg gal av! jeg liker å planlegge
cyanid Skrevet 13. april 2010 #15 Skrevet 13. april 2010 (endret) Jeg liker å ha ting på styr, mens han følger "alt ordner seg alltid uansett"filosofien Jeg liker å hjem fra utesteder og legge meg i min egen seng, mens han vil rave rundt og dra meg med på nye eventyr oj, nå ser det jo ut som om jeg rakker ned på han og setter meg selv høyere her... Han deler alt, og slenger alle røykene i en pakke ut på bordet så de er til alle, jeg er mer sparsommelig og knegen på røyken så jeg ikke går tom + at han spiser kjøtt og jeg gjør ikke. Utrolig nok har dette aldri vært no problem bortsett fra når kjøttet hans har sittet igjen i ting jeg skal bruke (steikepanne etc som ikke han har vaska så bra) og jeg blir sittende på dass i ei uke hahaha Endret 13. april 2010 av cyanid
Gjest Mahareth Skrevet 13. april 2010 #16 Skrevet 13. april 2010 Jeg skriver liste over alt som skal pakkes før vi skal noe sted og bruker en time på pakkingen, selv om vi ikke skal være lenge vekke. Han pakker i 5 min før vi skal gå, og det er han som glemmer minst. Jeg liker å lese. Han liker å se serier. Jeg liker å gå tur. Han gjør ikke. Jeg liker ikke å rydde i arkivboksen vår. Det gjør han. Det er lite av dette som byr på noen problemer. Jeg går tur uten han (eller maser han med) og så lar jeg han se hva han vil på tv etterpå. Vi har mye til felles.
Morea Skrevet 13. april 2010 #17 Skrevet 13. april 2010 Det er endel ulikheter i heimen altså, men det funker for det... Jeg er super utålmodig og vil at alt skal skje med en gang og mest mulig "effektivt" (i min verden, og i irriterende grad). Han er kjemperolig og klarer å gjøre lite på veldig lang tid og er fornøyd med det. Jeg liker sushi/asiatisk. Han vil ha italiensk og fransk Jeg bruker kort tid på badet, på tross av sminke, hårkur etc etc. Han kan være på badet/dusjen i en time, men jeg aner ikke hva han gjør. Jeg rydder unna all visuell uro i leiligheten og er superkresen på hvilke få ting jeg da velger å ha fremme. Han samler på ting, både rot og annet, og det er slik han liker det Jeg er veldig jålete når det gjelder klær, og har alltid skjørt/kjoler og høye hæler. Han liker avslappet stil med jeans og genser. Jeg er ambisiøs Han tenker familie Jeg er byjente og han liker landet Jeg er a-menneske han er b-menneske....Bra at vi begge har samme oppfatning om at vi liker hverandre.
Vera Vinge Skrevet 13. april 2010 #18 Skrevet 13. april 2010 (endret) Jeg tillater meg å svare en gang til. Jeg innser at jeg er treig (bl.a. fordi jeg alltid gjør mange ting samtidig, i tillegg til at jeg kan bli stående og dagdrømme), mens han er rask (han fokuserer på én og én ting). Jeg er utålmodig og gjør ting i større grad etter innfallsmetoden, han er tålmodig og gjør grundig forarbeide. Og så trives jeg best utenfor byen (og er oppvokst der), mens han er en bygutt. Men vi er uansett begge glade i friluftsliv, og er enige om at vi vil flytte ut av byen etter hvert. Det interessante er at noen av disse egenskapene vekkes spesielt når jeg er sammen med mannen. På jobb f.eks. er jeg rask, effektiv, opptatt av planlegging og kjent for å ha orden i sysakene. Så det ene er at man (jeg) kan dra fram ulike egenskaper på jobb og privat, det andre er nok at jeg (bevisst eller ubevisst) kan tillate med å slappe mer av med f.eks. planlegging når mannen setter i gang og fikser og ordner. Om han hadde vært ustrukturert, hadde nok jeg blitt mer opptatt av planlegging også hjemme. (Men tendensene min til å helle mot impulsivitet, og hans til å ville planlegge, ligger nok i bunnen uansett.) Endret 13. april 2010 av Vera Vinge
Gjest AnonymBruker Skrevet 13. april 2010 #19 Skrevet 13. april 2010 Jeg er rotete Han er superyddig Jeg liker det litt mer avslappet Han er superopptatt av mote, design og interiør Jeg liker å ha behagelige klær jeg kan bevege meg fritt i (selv om jeg plutselig kan gå en hel måned i skjørt og høye heler) Han liker det ganske stivt(det tok flere måneder før jeg fikk se han i noe mer avslappet enn en dress) Jeg har lav utdannelse og jobber i et lavtlønnsyrke Han har god utdannelse og tjener nesten fire ganger så mye som meg Jeg har god fantasi og er kreativ Han er matematisk og praktisk (og har den logiske sansen jeg helt mangler) Jeg er alt for stolt, og lar meg ofte styre av stolthet, stahet og andre følelser Han er rolig og beregnende Jeg er nødt til å ha tid hvor jeg er helt alene for meg selv Han kan godt være sammen med hundre andre mennesker 24/7 Jeg liker friluftsliv og naturen Han foretreker sofaen Jeg vil alltid reise til nye steder, jo lengre vekk jo bedre Han syntes Tallin er en like flott by, selv etter seks besøk
Anglofil Skrevet 13. april 2010 #20 Skrevet 13. april 2010 Jeg elsker å shoppe. Han handler kun når han absolutt må. Jeg koser meg når jeg går rundt og titter i matbutikken. Han hater å bruke lenger tid i matbutikken enn han må. Jeg heier på Vålerenga. Jeg heier på Lillestrøm (og er i følge min bestefar skillsmissegrunn ). Jeg vil ha trehus. Han vil helst ha murhus/bo i blokk. Jeg liker å ha god tid til å organisere og pakke. Han tar det på sparket ift organisering og pakking. Mvh Yvonne
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå