Gjest AnonymBruker Skrevet 11. april 2010 #1 Skrevet 11. april 2010 Jeg er altfro lite flink til å si hva jeg mener. Redd for hvordan folk skal reagere hvis jeg sier hva jeg tenker!! En bekjent tilbydde meg og bo i sin hybelleilighet da jeg tok en halvårs vikarjobb der vedkommende bodde. Det satte jeg veldig pris på, for jeg slapp å lete etter møblert bolig og flytte med mange ting. Betalte litt for å bo der og bidrog litt i hjemmet. Følte etterhvert at jeg heller ville bo alene. Synes også det ble litt masete, slitsomt, irriterende, ukomfortabelt og bo så tett på en person jeg ikke kjenner veldig godt! Nå er dte fire måneder siden vikariatet var over og jeg drog hjem. I månedskiftet juni-juli skal jeg igjen flytte til stedet min bekjente bor. Min bekjente har igjen tilbudt meg og bo der. Men hvordan skal jeg forklare at jeg vil bo alene? Vedkommende vil jo bare mitt beste og vil være hjelpsom. Og trives tydeligvis i mitt selskap ettersom tilbudet kom igjen! Jeg tenker mest på at det var litt kjipt å bo der... Men bør fokusere mest på andre grunner til at jeg vil bo alene. Trenger å være helt selvstendig, vite at jeg klarer meg helt på egenhånd. Har aldri bodd alene. Å ha mitt helt eget sted, som jeg kan dekorere som jeg vil og føle er mitt, å kunne slappe helt av og være meg selv. Kan noen hjelpe med gode grunner til å bo alene, som ikke re frekke/har noe med irritasjon over denne personen å gjøre? Hvorfor velger dere som bor alene å bo alene? Dette er bare eksempel på ting jeg sliter med å si fra om. Men det jeg trenger mest hjelp til å finne ut av akkurat nå
Gjest hogwash Skrevet 11. april 2010 #2 Skrevet 11. april 2010 Men bør fokusere mest på andre grunner til at jeg vil bo alene. Trenger å være helt selvstendig, vite at jeg klarer meg helt på egenhånd. Har aldri bodd alene. Å ha mitt helt eget sted, som jeg kan dekorere som jeg vil og føle er mitt, å kunne slappe helt av og være meg selv. Jeg hadde ikke syntes det hadde vært frekt av deg i det hele tatt hvis du hadde fremlagt det sånn, tror de fleste vil respektere det
Nimorna Skrevet 11. april 2010 #3 Skrevet 11. april 2010 Du kan jo si at du ønsker å bo et sted som er mer "ditt", at du ikke ønsker å føle deg som en gjest i en annen persons hjem. Det er jo langt lettere å invitere venner med seg hjem når man bor alene enn å dra venner med seg til en person man bor sammen med. Si at du aldri har bodd alene før og at du gjerne vil prøve det men at det var veldig snilt av denne personen å tilby seg å la deg bo der igjen.
Aftensol Skrevet 11. april 2010 #4 Skrevet 11. april 2010 Er enig med de to over meg.. Men du kan jo også si at du allerede har fått tak i leilighet og at du gleder deg til å oppleve å bo alene for første gang?
Gjest AnonymBruker Skrevet 11. april 2010 #5 Skrevet 11. april 2010 Men du kan jo også si at du allerede har fått tak i leilighet Å lyve? Forstår ikke hvordan noen får seg til å foreslå det.. Bare si som det er at du aldri har bodd alene før, og ønsker å gjøre det nå. Venninnen din vet sikkert selv hvor god frihetsfølelsen ved å bo alene er:) "Føl deg som hjemme! Det er mat i skapet" osv er ting jeg får høre når jeg overnatter hos folk. Men jeg henter sjelden ting i skapene og legger føttene på bordet på besøk, som jeg gjør når jeg er i eget hjem. Du trenger ikke å forklare så veldig, at du vil ha ditt eget sted er nok. Du kan jo foreslå å besøke hverandre hvis du vil...
Stor&Sterk Skrevet 12. april 2010 #6 Skrevet 12. april 2010 Forstår godt at det er vanskelig å si at du ikke vil. Syns du skal si med største selvfølgelighet at du har lyst å bo alene og gleder deg til det. Uten bortforklaringer..dersom du begynner å forklare deg en masse vil vedkommende tro at du bare lager en masse dårlige unskyldninger... Lykke til!
Mir Skrevet 12. april 2010 #7 Skrevet 12. april 2010 Det er da vanlig å ville bo alene når man er voksen. Kan du ikke bare si det som det er ?
Gjest AnonymBruker Skrevet 12. april 2010 #8 Skrevet 12. april 2010 En gang ble jeg tilbudt noe av en som vil være hjelspom heele tiden. Og jeg synes det er ekkelt å si nei til nooen. Han kviet seg for å trekke tilbake tilbudet, jeg kviet meg for å takke nei til tilbudet. Men vi snakket ikke om det med en gang, men da vi endelig gjorde det, kom det frem hva begge tenkte på. Det kan være vanskelig å si det som det er. Relasjoner kan forandres av det, ikke til det verre nødvendigvis, men ikke alltid til det bedre heller. Men med en hyggelig tone kan man få sagt mye:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå