Gjest AnonymBruker Skrevet 10. april 2010 #1 Skrevet 10. april 2010 Etter at min lille valp(11 uker) ble bittet av en annen voksen hund,har hun blitt redd alle hunder uansett størrelse. Hun nekter å hilse på andre hunder. Prøvde å få henne til å hilse på en annen hund som jeg vet er ganske snill, den satte seg foran valpen min helt stille og ventet på at min valp skulle reagere, men lille valpen min er så redd og hoppet opp på meg og gråt(fordi hun ville jeg skulle løfte henne opp). Hver gang hun ser en hund nå når vi går tur drar hun i båndet vekk fra stedet. Og hun blir kjemperedd selv om hun hører bjeffing langt unna og setter seg intil meg. Hva skal jeg gjøre? Slik var hun ikke før denne hendelsen med bitingen.
Gjest Micka Skrevet 10. april 2010 #2 Skrevet 10. april 2010 Dakar lille valp. Du kan prøve med den andre snille hunden igjen. Da mens du holder valpen din, og går sakte bort mot den andre hunden. Slik kan valpen snuse seg frem til den andre, mens hun er trygg hos deg. Når hun slutter å skjelve kan du prøve deg frem med å slippe henne på gulvet.
Farrah Skrevet 10. april 2010 #3 Skrevet 10. april 2010 Nå er det vanskelig å si noe om dette egentlig uten å vite akkurat hvor redd valpen er,men jeg ville ihvertfall ikke ha dillet og dulla med trøsting og styr. Oppfør deg heller helt normalt,og som om det er den største selvfølge i verden å være i nærheten av en hund. Jeg tror mange hunder kan bli verre av at eier skal trøste og vise hvor ufarlig ting er. Finn et valpekurs eller en klubb hvor dere kan treffe trivelige og stødige hunder.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå