Facepainter Skrevet 10. april 2010 #1 Skrevet 10. april 2010 Ad datingsider; Ser dere kvinner mange menn som sier at en fremtidig kjæreste må være ambisiøs og ha god økonomi? Har inntrykk av at dette er en kvinneting, at de må ha et trofé å vise frem til venner og familie eller at de må ha en mann med god økonomi slik at de kan ta utdanning om de ønsker, eller bare gå hjemme. Bare lurer.
miss daisy Skrevet 10. april 2010 #2 Skrevet 10. april 2010 Vel, det er ofte men som har skrevet i profilteksten sin at hun må ha ordnet økonomi. Ellers så er mange av disse menn veldig aktive innen fritidssyssler, og ønsker seg ditto jente. Dette er ofte dyre fritidssyssler, så der kommer økonomien inn igjen + vil også mene at det er oftest høyere utdannede kvinner som driver med disse fritissysslene, derav de er da ambisiøse kvinner.
ism85 Skrevet 10. april 2010 #3 Skrevet 10. april 2010 Det er viktig vil helt klart ha ei med ambisjoner
ism85 Skrevet 10. april 2010 #4 Skrevet 10. april 2010 Høy utdanning trenger ikke å ha noe med ambisjoner å gjøre så det er ikke nøye. Utdanning = uviktig, Ambisjoner = viktig.
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. april 2010 #5 Skrevet 10. april 2010 Min mann har litt lavere inntekt enn hva jeg har, men han har orden på økonomien. Han er fornuftig mht pengebruk, og det er jeg også. Han tjener 290000, og jeg tjener 310000, så ingen av oss har spesielt høye lønninger. Vi jobber begge 100%. Å ha god økonomi var ikke et krav da jeg var "på sjekkemarkedet", men jeg styrte unna menn som manglet ambisjoner i den forstand at de ikke gadd jobbe. Det samme gjaldt menn som tar opp dyre, unødvendige forbrukslån som de sliter med å betale tilbake.
ism85 Skrevet 10. april 2010 #6 Skrevet 10. april 2010 Fint ordtak om økonomi It's not what you make it's what you keep! X tjente under halvparten av det jeg gjorde men hun hadde kontroll og var nøktern så hun hadde penger til alt hun trengte og var aldri noen problemer med penger Så hva hun tjener kommer ganske langt ned på lista men må innrømme at jeg sjekker skattelistene uansett
Facepainter Skrevet 10. april 2010 Forfatter #7 Skrevet 10. april 2010 Å ha god økonomi var ikke et krav da jeg var "på sjekkemarkedet", men jeg styrte unna menn som manglet ambisjoner i den forstand at de ikke gadd jobbe. Det samme gjaldt menn som tar opp dyre, unødvendige forbrukslån som de sliter med å betale tilbake. Jeg ser den, men når jeg hører ambisjoner tenker jeg folk som har mål om å få en annen jobb, en forfremmelse, ta mer utdanning, mål om å stifte familie, kjøpe hus og kjøpe seg stasjonsvogn. Selv om jeg har god økonomi, ønsker å jobbe og ønsker å finne en partner for livet, så vil jeg ikke si at jeg har ambisjoner. Kanskje det bare er jeg som har misforstått, og at det ikke er så negativt å ønske seg noen med ambisjoner.
Strenge Frk.Gerd Skrevet 10. april 2010 #8 Skrevet 10. april 2010 Hmm, jeg er rik arving.. venter på min første golddigger.
Anglofil Skrevet 10. april 2010 #9 Skrevet 10. april 2010 Har ikke sett mye til det da jeg nettdatet, og ikke søkte jeg etter noen som var abisiøs og hadde mye penger heller, så jeg kunne ikke brydd meg mindre. Mvh Yvonne
Gjest strykebrett Skrevet 10. april 2010 #10 Skrevet 10. april 2010 Ordnet økonomi betyr jo ikke det samme som rik da vel. Men jeg vil i alle fall ikke ha noen luksusfellekandidat, og det tror jeg de fleste andre ikke vil heller. Når jeg sier ordnet økonomi mener jeg at personen betaler regninger i tide, har et passende forbruk i forhold til inntekt og så videre. Finns mange med god inntekt som har rot i økonomien, og motsatt.
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. april 2010 #11 Skrevet 10. april 2010 Ambisiøs kan jo bety mye. Ikke nødvendigvis karriere/pengejag. Å være uambisiøs er iallefall ikke særlig attraktivt. Da ser man for seg en som ikke kan/vil/orker noe, altså en kjedelig og slapp person uten interesser. En ambisiøs person kan for meg likegodt være en som er ambisiøs på andre områder enn karriere. Derfor er det å være relativt ambisiøs attraktivt, iallefall mer enn det motsatte. Ordnet økonomi betyr vel bare at man ikke har masse kredittkortgjeld og andre problemer.
-stina Skrevet 10. april 2010 #12 Skrevet 10. april 2010 Det som er viktig for meg er at han har orden på livet sitt generelt. Dette gjelder selvsagt også økonomien, men han behøver ikke være rik av den grunn. Gidder jo ikke være sammen med en rotekopp som alltid er blakk, det er jeg altfor voksen til.
Riverton Skrevet 10. april 2010 #13 Skrevet 10. april 2010 Det som gjør meg forbanna er at kvinner kan stille krav til mannen, men når en mann stiller krav til hva slags kvinne han vil ha og kanskje også krever noe tilbake for pengebruken da blir dette fremstilt som undertrykking og kvinneforakt. Vi får ikke likestilling i dette samfunnet før det blir akseptert at menn velger kvinner som oppfyller mennskrav
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. april 2010 #14 Skrevet 10. april 2010 Det som gjør meg forbanna er at kvinner kan stille krav til mannen, men når en mann stiller krav til hva slags kvinne han vil ha og kanskje også krever noe tilbake for pengebruken da blir dette fremstilt som undertrykking og kvinneforakt. Vi får ikke likestilling i dette samfunnet før det blir akseptert at menn velger kvinner som oppfyller mennskrav Menn gjør da det på nett. Menn er fryktelige på at om ett eller annet ikke passet inn i deres bilde av deg, så slutter de bare å skive til en. Om så var at en har skrevet 5-10 meldinger. Så de gjør sin utvelgelse der.
Riverton Skrevet 10. april 2010 #15 Skrevet 10. april 2010 Menn gjør da det på nett. Menn er fryktelige på at om ett eller annet ikke passet inn i deres bilde av deg, så slutter de bare å skive til en. Om så var at en har skrevet 5-10 meldinger. Så de gjør sin utvelgelse der. Selvfølgelig foretar menn valg. Det skulle da også bare mangle. På internett er man annonym og ofte vil det ikke være mulighet for tilbakemeldinger. Det gjør at menn er litt friere på internett. Mitt poeng er at når menn forteller om hva slags kvinner de vil ha og hva de ønsker å få ut av et forhold skaper det mye protester og påstander om kvinneforakt. Menn som ønsker å få positiv respons på en profil må skjule sannheten, fordi det ikke blir ansett som legitimt for menn å gi utrykk for krav/ønsker til kvinner og til et forhold. I den grad de kommer med noen kriterier så er det på forhold som feministene mener er akseptable. Det å være mann i Norge med normal seksualitet er som å være homofil i Iran. Skulle jeg sette opp en liste over krav/ønsker etter eget hodet, slik kvinner gjør, hadde profilen neppe blitt godtatt. Noen positiv respons hadde det ikke blitt. Jeg ville blitt hudflettet og skjellt ut.
Gjest AnonymBruker Skrevet 10. april 2010 #16 Skrevet 10. april 2010 Skulle jeg sette opp en liste over krav/ønsker etter eget hodet, slik kvinner gjør, hadde profilen neppe blitt godtatt. Noen positiv respons hadde det ikke blitt. Jeg ville blitt hudflettet og skjellt ut. Bare av ren nysgjerrighet: Hva ville du ha skrevet på den listen da?
Inx Skrevet 10. april 2010 #17 Skrevet 10. april 2010 Det å være mann i Norge med normal seksualitet er som å være homofil i Iran. Skulle jeg sette opp en liste over krav/ønsker etter eget hodet, slik kvinner gjør, hadde profilen neppe blitt godtatt. Noen positiv respons hadde det ikke blitt. Jeg ville blitt hudflettet og skjellt ut. Det virker som om du er litt ute på viddene egentlig... Men jeg har ikke egen erfaring med nettdating heller.
Gjest Guffen Skrevet 11. april 2010 #18 Skrevet 11. april 2010 Det som gjør meg forbanna er at kvinner kan stille krav til mannen, men når en mann stiller krav til hva slags kvinne han vil ha og kanskje også krever noe tilbake for pengebruken da blir dette fremstilt som undertrykking og kvinneforakt. Vi får ikke likestilling i dette samfunnet før det blir akseptert at menn velger kvinner som oppfyller mennskrav Du sier at dersom menn stiller krav, så oppfattes de som rasshøl. Fra andre menn som syter på nett lyder det at kvinner liker rasshøl. Ser du sammenhengen? Ja, kvinner liker menn som stiller krav. Og mennene de liker er ikke nødvendigvis rasshøl. Første gang jeg prøvde meg på nettdating fremsto jeg med en profil som "snill, grei og arbeidsom mann". Og jeg fikk akkurat den mottagelsen de fleste menn får: tygget på og spyttet ut. Men jeg tenkte, faen heller, dette godtar jeg ikke. Deretter satt jeg meg ned og leste hundrevis av profiler inntil jeg fant en som satt midt i mellomgulvet på meg. Den aktuelle dama var ikke min type, men profilen var ekstremt velskrevet. Så jeg satt meg ned et par kvelder og formulerte en ny profil med hennes innfallsvinkel som inspirasjon. Av de syv første som tittet innom, ga fire lyd fra seg. (Da slettet jeg teksten. Plutselig skjønte jeg nemlig hvor kjipt damer har det når de høflig skal avvise menn som vil inn i livet deres.) Så hvordan var profilteksten? Den var av typen: "Er du en sprudlende jente som drømmer om å spontant ta en langhelg i Roma? Vel, da er det sikkert mange menn som setter mer pris på det enn jeg. Om du derimot ønsker å få noe ut av livet ditt, starte et felles prosjekt, kanskje bygge en familie, bla bla bla". Poenget var å skjære gjennom alt svadaen. Bak disse platte profilene sitter det mange damer med elendig formuleringsevne, men med vilje, evner og drømmer. Og de venter på en "ambisiøs" mann som kan stille krav til dem. For ordet ambisiøs i profiltekster betyr ikke at du må jobbe 70-timers uker og tjene enormt med penger. Ambisiøs betyr at du har et ønske om å utgjøre en forskjell, ha en plan for hvordan gjøre det og ha evnen til å gjennomføre det. Aller viktigst er det imidlertid at dama kan ta del i det du gjør. De færreste damer er fornøyd med at du jobber rumpa av deg eller at du trener knallhardt for å vinne en eller annen konkurranse ("du må holde deg i form, men ikke være treningsnarkoman"). Din ambisjon skal være til glede og inspirasjon for dama, ikke en ego-greie. Menn drømmer gjerne om å "gjøre noe stort" slik at de kan få seg en dame, eller rettere sagt en groupie. Kvinner drømmer heller om likeverdighet og at begge deltar et felles prosjekt. Uansett, som mann bør man minst matche dama i gjennomføringsevne. Det er ikke mange damer som drømmer om en mann de må være leder for. I praksis derimot, er det ofte damer som er den førende i forholdet. Moralen er vel at man ikke skal tro kvinner er så grunne som de fremstiller seg som.
Steinar40 Skrevet 11. april 2010 #19 Skrevet 11. april 2010 (endret) Første gang jeg prøvde meg på nettdating fremsto jeg med en profil som "snill, grei og arbeidsom mann". Og jeg fikk akkurat den mottagelsen de fleste menn får: tygget på og spyttet ut. Men jeg tenkte, faen heller, dette godtar jeg ikke. Deretter satt jeg meg ned og leste hundrevis av profiler inntil jeg fant en som satt midt i mellomgulvet på meg. Den aktuelle dama var ikke min type, men profilen var ekstremt velskrevet. Så jeg satt meg ned et par kvelder og formulerte en ny profil med hennes innfallsvinkel som inspirasjon. Av de syv første som tittet innom, ga fire lyd fra seg. (Da slettet jeg teksten. Plutselig skjønte jeg nemlig hvor kjipt damer har det når de høflig skal avvise menn som vil inn i livet deres.) Så hvordan var profilteksten? Den var av typen: "Er du en sprudlende jente som drømmer om å spontant ta en langhelg i Roma? Vel, da er det sikkert mange menn som setter mer pris på det enn jeg. Om du derimot ønsker å få noe ut av livet ditt, starte et felles prosjekt, kanskje bygge en familie, bla bla bla". Interessant. Så grunnen til at du slettet teksten i profilen din var altså at du innså at det allikevel bare var tomt pissprat fra din side? Menn drømmer gjerne om å "gjøre noe stort" slik at de kan få seg en dame, eller rettere sagt en groupie. Kvinner drømmer heller om likeverdighet og at begge deltar et felles prosjekt. Uansett, som mann bør man minst matche dama i gjennomføringsevne. Det er ikke mange damer som drømmer om en mann de må være leder for. I praksis derimot, er det ofte damer som er den førende i forholdet. "Behind every great man there's a great woman." Men det er noe i det. Endret 11. april 2010 av Steinar40
Gjest Guffen Skrevet 11. april 2010 #20 Skrevet 11. april 2010 Interessant. Så grunnen til at du slettet teksten i profilen din var altså at du innså at det allikevel bare var tomt pissprat fra din side? Jeg slettet teksten fordi jeg fant ut at det var langt bedre å selv lete opp potensielt interessante damer i stedet for å bruke tiden på å høflig avvise damer jeg ikke var interessert i. Damer kan bli overraskende fæle når de avvises. Jeg husker en som begynte å slenge dritt. Hun takket først for seg da jeg påsto at jeg stemte Fremskrittspartiet og at jeg digget å dra på Harrytur. Ingenting frastøter "tolerante" damer mer enn det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå