Gjest AnonymBruker Skrevet 5. april 2010 #1 Skrevet 5. april 2010 Vi sendte inn søknad om ivf i starten av mars (uke 10). Vi har fått brev om at de har mottatt søknaden, det fikk vi en uke eller 2 etter. Nå er det 4 ukersiden vi søkte og vi har enda ikke blitt innkalt til forsamtale. Da vi ringte og hørte før vi sendte søknad skulle det være 4-6 ukers ventetid for å bli innkalt til dette. Da var det også 16 ukers ventetid til selve behandlingen, men nå så jeg på hjemmesidene til Riksen at den var øket til 20 uker! Huff, syns det er så frustrerende å gå og vente og vente. Livet går så sakte og føles meningsløst! Hvor lang tid tok det før dere ble kalt inn til forsamtale?? Og derfra til selve ivf-behandlingen?
ebitt Skrevet 5. april 2010 #2 Skrevet 5. april 2010 Jeg var til første samtale 27 januar. Kom ut derfra med resept på pergo(har tatt 1 "kur" å er nå i pausemnd). Håper det blir full klaff med disse, men hvis jeg ikke er blitt gravid etter 3 runder pergo med tilhørende pausemnd skulle jeg ringe de for ivf. Vet ikke helt hva jeg kan forvente meg da, men håper (hvis vi ikke lykkes med hjelp av pergoen) at det ikke tar alverden med tid Ring dem å hør når du kan forvente time så kanskje kan du få en time pr tlf Ønsker deg lykke til på veien
Phobaeticus Skrevet 6. april 2010 #3 Skrevet 6. april 2010 Hei. Jeg er utredet vel Ullevål. LAP i august, ny samtale i januar. Oppstart med pergo og søknad om ivf. Innkalt til samtale med ivf seksjonen i februar og i mars fikk jeg "grønt" lys for å starte ivf. Starter nedregulering etter neste mens.
pusilus Skrevet 6. april 2010 #4 Skrevet 6. april 2010 Søknaden til fertilitetsseksjon ble sendt fra fastlegen vår i slutten av april i fjor, i midten av juni mottok vi brev med tidspunkt på utredningstimen. Vi hadde første utredningstime på fertilitetsklinikken i midten av september , jeg hadde LAP i begynnelsen av januar og nå skal jeg endelig i gang med nedreguleringen i neste uke Vi hører ikke til i Oslo. Jeg skjønner frustrasjonene dine Håper dere snart får fastsatt en dato, det hjelper litt det også.
Prada Skrevet 6. april 2010 #5 Skrevet 6. april 2010 Da kommer nok brevet om forsamtale snart. Etter undersøkelsen ved forsamtale er det litt lettere å planlegge tiden framover. Vi fikk tilbud om AIH på forsamtalen, og var gravide syklusen etter, med førstemann.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå