Gjest AnonymBruker Skrevet 5. april 2010 #1 Skrevet 5. april 2010 Hva ER disse gruppene? Typisk sånn: Apple is giving all of its fans a Free Mac Book Air Laptop! Apple har vel aldri gitt bort noe som helst? Dette MÅ jo være tullegrupper??? Det er jo masse av dem nå
Zzyzx Skrevet 5. april 2010 #2 Skrevet 5. april 2010 Selvfølgelig er det tullegrupper. Jeg humrer godt av de som melder seg inn, for det er gjerne folk jeg så på som mer oppegående enn som så. Hvorfor det blir opprettet er jeg usikker på, men det kan jo bare være at det sitter en fjortis ett eller annet sted og ler godt av hvor lettlurte folk er. Skal ikke se bort fra det.
Pingting Skrevet 5. april 2010 #3 Skrevet 5. april 2010 Jeg vil gjette på det, ja - flere av de jeg kjenner har joinet disse gruppene og jeg har gjort litt research som ikke akkurat lover bra. - det står ikke noe om dette på Apple sine hjemmesider - da jeg googlet "apple+giving away" fant jeg ut at joda, det hender de gir bort ting, men aldri noe så dyrt som en MacBook og aldri så mange av dem. det jeg fant var mer i retningen av at de trekker én vinner i en konkurranse som får en 8GB iPod eller noe lignende. - på forsiden av den ene gruppen har de lagt ut ytdrag fra veggen - visstnok. Problemet er at personnavnene ikke er linket til noen profil, bare til forsiden på gruppa. Ikke blir disse utdragene oppdatert heller. Og jeg søkte på navnene til de fra veggen - og det finnes ingen profiler som har samme navn og bilde som disse. Fake, med andre ord. - og sist men ikke minst, hvis du googler facebook+apple+scam eller facebook+apple+macbook+scam så kommer det opp en masse artikler som advarer mot disse gruppene. Skjønner ikke at folk er så lettlurte.
Kråkesaks Skrevet 7. april 2010 #4 Skrevet 7. april 2010 Folk lar seg lure. Gratis sko, gratis klær, gratis mobiltelefon og gratis pc/mac. Ikke vet jeg hvor naiviteten kommer fra, men det har vært sånn lenge.
Daria Skrevet 9. april 2010 #6 Skrevet 9. april 2010 Høres det for godt ut til å være sant, er det som regel det...
Wildy Skrevet 9. april 2010 #7 Skrevet 9. april 2010 Høres det for godt ut til å være sant, er det som regel det... Jepp!
tineline Skrevet 9. april 2010 #8 Skrevet 9. april 2010 Hehe, jeg meldte meg glatt som fan på en slik gruppe, for jeg tenkte det ikke kunne skade. Men et par dager senere ble gmailen min hacket fra Kina. Nå rammet det utrolig mange, så det er ikke sikkert det har noen sammenheng, men jeg kommer ikke til å melde meg inn i flere slik grupper. Så jeg er en av de som burde vært mer oppegående! Men altså - hvilke konsekvenser kan det egentlig få å bli fan av noe på facebook? Det lurer nå jeg på. Jeg lever mye etter "det kan ikke skade"-filosofien, men det er kanskje ikke så lurt?
Zzyzx Skrevet 10. april 2010 #9 Skrevet 10. april 2010 (endret) Jeg lever heller etter less is more-filosofien, for selv om det ikke nødvendigvis skader så er det unødvendig bakgrunnstøy, og jeg ønsker ikke å framsille meg selv som ukritisk og dum for alle de som måtte få med seg at jeg melder meg inn i det som kommer min vei. Jeg ser jo på feeden min at selv folk jeg regner som særdeles oppegående mennesker melder seg inn i alt mulig rask og drit som ikke er annet enn støy. Og så reagerer jeg litt på at de ikke har et bevisst forhold til nettbruken sin. Skade og skade, på facebook kan du jo risikere at applikasjonen du legger til har betingelser du egentlig ikke vil være med på, sånn som å bruke din info til personlig rettet markedsføring, og andre ikke direkte farlige, men mer plagsomme ting. Og nå ser jeg nettopp at opp til flere på min venneliste har blitt medlemmer av gruppa "500 Fans and Clark Gets to put it in Liz's Butt". Hva er vitsen? Endret 10. april 2010 av Zzyzx
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå