Gjest smoothie22 Skrevet 3. april 2010 #1 Skrevet 3. april 2010 hei! jeg har den siste tiden hatt mye problemer, med stiv rygg som har spredd seg til nakke og skuldre, og i tillegg fikk jeg flere symptomer.. disse eR: mye hodepine, tørre øyne (veldig følsomme), tørr munn, unormal tretthet, hvis jeg tar oppvasken - og dampen fra det varme vannet stiger opp- får jeg veldig tung pust. jeg har trodd at alt dette hang sammen med den stive ryggen, men syns og det er veldig mystisk om det henger sammen. nå blir jeg ikke bedre av og gå ut av leiligheten, det er like ille uansett hvor jeg er, men kan det være at dette kommer av soppen? og hva bør jeg gjøre nå? soppen er mest på soverommet,og leiligheten er veldig fuktig generelt. sliter med og klare jobben min med disse symptomeme, så jeg trenger hjelp fort som fy. takker for svar =)
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. april 2010 #2 Skrevet 3. april 2010 Det kan godt være at det er soppen du blir syk av. Er det muggsopp så er det alvorlig. Er det svartsopp så det visst ikke farlig. Uansett. Jeg ville ikke ha bodd et sted med så mye fuktighet og sopp. Håper du leier for da kan du bare flytte.
Gjest Glør Skrevet 3. april 2010 #4 Skrevet 3. april 2010 Det er vel ganske sannsynlig at det kommer av soppen. Jeg har leid steder med fukt/sopp-problemer, og ingen av oss har vært friske så lenge vi bodde der. Dersom du eier stedet bør du kontakte ett firma som kan fikse dette, feks skadedyrfirma eller andre som driver med sanering. Leier du så si ifra til utleier, men hvis han ikke tar tak i det med en gang hadde jeg ganske enkelt flyttet. Puster man inn soppsporer over tid kan man bli kronisk syk og få permanente skader av det.
Gjest smoothie22 Skrevet 3. april 2010 #5 Skrevet 3. april 2010 jeg har bodd her i 4 mnd, kjæresten merker ingenting symptomer hos seg selv.. han har bodd her 2 mnd lenger enn meg. vi leier..
Gjest AnonymBruker Skrevet 3. april 2010 #6 Skrevet 3. april 2010 Hei! Det er ikke alle som reagerer på soppen. Jeg ble veldig syk av sopp. Dette er 4 år siden, men jeg strever fortsatt med bivirkninger. Jeg har mellomannet 50% balanse på ene øret, og strever med sterkt lys og konsentrasjon/tretthetsfølelse. Om du kjenner på kroppen at du er uvel, så hadde jeg flyttet. Min samboer reagerte aldri på soppen, men jeg ble innlagt på sykehus med alvorlig ørebetennelse. Jeg utviklet også allergier.. Leiligheten er ikke verdt en dårlig helse. Flytt!
Gjest smoothie22 Skrevet 3. april 2010 #7 Skrevet 3. april 2010 er så rådvill.. vi har ingen plass og bo til vi finner noe annet, og jeg er i ferd med og trekke meg fra jobben pga at jeg ikke klarer den pga dette her jeg vet jo ikke om det er soppen, men den er på kjøkkenet, soverommet og på badet.. om den er flere plasser , så er det ikke steder vi kan se.. men, er det rart at jeg ikke blir bedre når jeg er ute av leiligheten? kan det være noe annet? åhr jeg får ikke fred .. prøver og starte livet mitt i denne byen med min kjære, men jeg kommer ingen vei.. hva skal jeg gjøre=(
Gjest smoothie22 Skrevet 3. april 2010 #8 Skrevet 3. april 2010 kan legge til at jeg ikke har hatt hodepine på mange dager nå, mens på jobb har jeg fått det hver dag. veldig rart siden jeg er hjemme hver dag hele dagen nå når vi har fri.. ligger noe og murrer baki der. dette kan være 3 ting: - ryggplagene som har satt seg oppover - soppen - overforbruk av medisiner (har påvist migrene og piller for dette) har tatt for mange piller i det siste pga mye hodepine, og bivirkningene hver gang jeg tar en slik pille er veldig lik det jeg føler nå. skal ikke ta en eneste pille nå i ferien for og se om det hjelper, men har som sagt ikke hatt hodepine siden onsdag.. da etter et mega super attack med migrene som gjorde meg sengeliggende i 3 dager. en fjerde ting er stress.. har flytta, jobba 2 steder på 4 mnd..helt alene i ny by (utenom at jeg har kjæresten da selvfølgelig) gruer meg til jobb på tirsdag.. vikariatet går ut april, tviler på jeg klarer det..moren min sier symptomene ligner utbrenthet.. men hvorfor skulle jeg være utbrent? åhr..
Gjest Stavangermamma78 Skrevet 3. april 2010 #9 Skrevet 3. april 2010 Er vel egentlig bare å si KOM DERE UT! Jeg ville værtfall vært ganske desperat etter det :S Og få tak i utleier så fort du kan, og krev en analyse av soppen. Ta kontakt med f.eks Mycoteam de har jeg hørt er flinke *krysser fingrene for at alt går så bra som mulig, både med helse og bolig* Uff har dere skikkelig uflaks er det ekte hussopp... Sopp krever uansett stort sett at man fjerner et friskt område rundt der den lever, men den ekte hussoppen kan dere ende opp med å ha rivearbeidere i flere uker. Takk Gud for at dere ikke eier Ekte hussopp er forresten nevnt i Bibelen og blir sammenliknet med spedalskhet
stjernekyss Skrevet 3. april 2010 #10 Skrevet 3. april 2010 Hvis du har symptomer på jobb og ikke hjemme er det ikke soppen.
Gjest Stavangermamma78 Skrevet 4. april 2010 #11 Skrevet 4. april 2010 Hvis du har symptomer på jobb og ikke hjemme er det ikke soppen. Jo det kan det være om det har vart en liten stund
stjernekyss Skrevet 4. april 2010 #12 Skrevet 4. april 2010 (endret) Jo det kan det være om det har vart en liten stund Ikke når symtpomene ikke er tilstede når hun er hjemme. Symtpomene er verst hjemme. Edit: Symtpomene Endret 4. april 2010 av stjernekyss
Gjest Stavangermamma78 Skrevet 4. april 2010 #13 Skrevet 4. april 2010 Ikke i starten, nei Men etter hvert vil man også kjenne symptomene utenfor hjemmet. Man kan bli kronisk syk av sopp, og det begrenser seg ikke bare til hjemmet eller der soppen er.
Pjukset Skrevet 4. april 2010 #14 Skrevet 4. april 2010 Jeg ble alvorlig syk som følge av muggsopp der jeg bodde. Jeg løp ned legekontorer uten å bli tatt alvorlig, og da jeg endelig fant en lege som lyttet og tok meg seriøst, hadde det gått for lang tid, og tilstanden hadde blitt verre og kronisk (leiligheten var selvsagt fraflyttet) I prosessen hadde jeg også eksperter fra Mycoteam som utarbeidet rapport, denne regninga måtte huseier stå for. Muggsopp kan være svært farlig, og jeg råder deg til å flytte ut av boligen til det er utbedret, eller flytter ut derfra permanent. Hadde jeg visst følgene, ville jeg flyttet ut på dagen og ikke tenkt på de kortvarige ekstrakostnadene. De langvarige konsekvensene kan bli langt verre enn man aner, både økonomisk og fysisk (og ikke minst psykisk)
Gjest AnonymBruker Skrevet 4. april 2010 #15 Skrevet 4. april 2010 Hvis du har symptomer på jobb og ikke hjemme er det ikke soppen. Det vet du jo ikke, om ikke du er lege da.
Gjest Supermimz Skrevet 4. april 2010 #16 Skrevet 4. april 2010 (endret) TS, Hadde jeg vært deg så hadde jeg meldt flytting og begynt å lete etter et nytt sted å bo. Hva sier eieren da? Har dere forresten god lufting på badet? Åpne luker? Endret 4. april 2010 av Supermimz
stjernekyss Skrevet 5. april 2010 #17 Skrevet 5. april 2010 Ikke i starten, nei Men etter hvert vil man også kjenne symptomene utenfor hjemmet. Man kan bli kronisk syk av sopp, og det begrenser seg ikke bare til hjemmet eller der soppen er. Les det jeg skriver, ikke det du tror jeg skriver.
Gjest smoothie22 Skrevet 5. april 2010 #18 Skrevet 5. april 2010 men hva skal jeg si til legen? et legebytte kan jeg gjøre, men det vil ikke ha effekt fra dag 1, så hva skal jeg si til ham jeg har hatt i kun 1 mnd? har vært der mye med ryggplagene mine, så vet ikke om han vil tro meg... pga ryggplagene må jeg forlate jobben jeg har, som uansett er over om 1 mnd, men for og bli frisk som en fisk til en ny jobb, bør jeg vel hvile et sted som ikke er fullt av sopp? for og teste liksom.. har jo bare bodd her i 4 mnd, håper ikke det er nok tid for en permanent tilstand..vi jobber med og komme oss ut så fort vi kan!
Gjest AnonymBruker Skrevet 9. april 2010 #19 Skrevet 9. april 2010 Å holde deg inne i ett muggbefengt hjem nå er det verste du kan gjøre. Fortell legen at du har mye mugg hjemme, og at du føler deg syk.
tineline Skrevet 9. april 2010 #20 Skrevet 9. april 2010 Det første du skal gjøre, er å få huseier til å sørge for renovasjon umiddelbart. Det kan til og med være at vedkommende er pliktig i å sørge for annet husvære til dere i mellomtiden. Uansett om du blir syk eller ikke, må huset vedlikeholdes slik at dere ikke blir syke i framtiden. Og vær litt insisterende overfor legen, fastleger tar en ofte ikke på alvor før man har vært der noen ganger med de samme plagene.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå