Gjest Skya Skrevet 27. mars 2010 #1 Skrevet 27. mars 2010 Skal kjøpe bøker til ei jente på 12 år som er veldig glad i å lese bøker. Hun har lest det meste av Bobseybarna og tenkte kanskje å kjøpe noe lignende til henne. Noen som har tips? Blir Nancy Drew for voksent for en 12-åring?
^^Belle^^ Skrevet 27. mars 2010 #2 Skrevet 27. mars 2010 Definitivt ikke. Jeg elsket Nancy Drew da jeg var på den alderen. Andre tips kan jo være Hardyguttene og Lykkebarna. Det er i samme sjanger som Bobseybarna. Fant forresten denne fine siden som du kan lete gjennom.
Gjest *Mim* Skrevet 27. mars 2010 #3 Skrevet 27. mars 2010 Hva med finne noe nytt til henne? Hører hun på musikk fra sekstitallet også? Hvis hun liker spenning og fantasy kan disse være fine * Twilightserien av Stephenie Meyer * Skammarserien av Lene Kaaberbøl * Fotoalbumet av Laura Trenter * Alanyaserien av Iselin B. Alvestad * I morgen, da krigen kom av John Marsden
^me^ Skrevet 27. mars 2010 #4 Skrevet 27. mars 2010 Harry potter? eller blir det for tungt? leste at forfatteren hadde målrettet bøkene mot en aldersgruppe på mellom 9-15, men det varierer vel på hvem som leser dem
Lykkelitenen Skrevet 27. mars 2010 #5 Skrevet 27. mars 2010 Skammarserien er veldig bra, signerer den Tuneller er også en serie som er verdt å få med seg..
Essi89 Skrevet 27. mars 2010 #6 Skrevet 27. mars 2010 Harry potter? eller blir det for tungt? leste at forfatteren hadde målrettet bøkene mot en aldersgruppe på mellom 9-15, men det varierer vel på hvem som leser dem Jeg begynte å lese HP da jeg var 11, og det funket fint for meg! Elsket å sitte å lese.. Husker at jeg lå med lommelykt under dyna for at mamma ikke skulle se at jeg var våken
Amys Skrevet 30. mars 2010 #7 Skrevet 30. mars 2010 Jeg synes ikke Nancy Drew er for voksent iallfall. Hvis hun ikke allerede har lest de er jo også Narnia og Harry Potter bra serier (som flere andre her også har nevnt).
jolie Skrevet 30. mars 2010 #8 Skrevet 30. mars 2010 Signerer Harry Potter. Og slenger på Den Mørke Materien-serien av Philip Pullman.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå