Gjest jente22 Skrevet 24. mars 2010 #1 Skrevet 24. mars 2010 Hei! Lurer på om det finnes noen menn der uten som har klart å bli kvitt prestasjonsangst i senga? Min kjære har desverre dette, og han sier han tenker på det hele tida..Vi har prata mye om det, men ingen av oss vet hva vi skal gjøre..Han sier det ikke har noe som heldst med meg å gjøre, og det tror jeg på. Dette har blitt en vond sirkel som vi ikke vet hvordan vi skal komme oss utifra. Penisen hans står noen ganger, men faller ofte ned igjen etter kort stund, når tankene kommer sigende..Noen tips??
Gjest AnonymBruker Skrevet 24. mars 2010 #2 Skrevet 24. mars 2010 Jeg har vært borti det selv, og tror egentlig trikset er å ikke snakke det ihjel. Bare kos dere og ha sex, blir den slapp så kliner dere og koser og har det bra likevel. Han kan jo f eks utføre oralsex på deg, du kan massere han, eller dere kan bare stryke og ta på hverandre - uten at det trenger å være seksuelt engang. Poenget er å ikke gjøre noe stort poeng ut av det! Tror også det hjelper når det ikke blir så mye press og forventning i luften, når kosing og kåthet glir litt over i hverandre uten at det betyr "NÅ er det penetreringstid". Ta dere tid til å bare ligge og være nakne og kåte sammen og bare kline og stryke på hverandre, spoon i sofaen og se en film imens og slapp av og ha det fint med kåtheten. Jeg viste ingen skuffelse og snakket minst mulig om det, bare smilte, klinte og koste med han. Det gikk over etter en ukes tid.
Gjest Gjest Skrevet 24. mars 2010 #3 Skrevet 24. mars 2010 Det er faktisk vanligere enn man tror, kan hende han er jomfru og dette er noe av grunnen, men IKKE spør eller få det ut av han det kan forverre saken. Gutter har altfor stort press på seg når det gjelder sex, man skal være perfekt på alle plan samtidig være erfaren og vite hva man gjør og gjøre det riktige, dette er nok til å gi enorm prestasjonsangst når man skal få til alt dette når man er jomfru eller har liten erfaring. En gang må jo være den første og ikke no galt med det. Prøv bare å ta det rolig sammen, ta komandoen og fortell hva du liker og vil han skal gjøre det. Vær snill og tolmodig.
davon5 Skrevet 24. mars 2010 #4 Skrevet 24. mars 2010 Ja, jeg har faktisk det - og jeg er mann. Mitt beste råd er faktisk dette: IKKE GJØR INTERNETT TIL EN KILDE FOR HVORDAN MAN SKAL HA GOD SEX. Jeg er rimelig sikker på at din partner nok har Googlet litt om sex ( hvem har vel ikke det... ). For å underbygge mitt råd/påstand: En kan bli lettere forvirret over de tusener av artikler som beskriver "Slik blir du en Gud i senga", "Slik gir du henne den ultimate orgasmen", "Dette tenner kvinner", "Denne mannen vil kvinner ha under dyna" osv. osv. Lista er laaaang!!! Hva gjør en "stakkars" og litt usikker mann? Jo, han leser alt dette og TROR at dette er noe han MÅ få til, ellers strekker han ikke til. Klart det gjør noe med tankene på å prestere - på å være den uovertrufne "sex machine", som tilfredstiller gang på gang, på et vell av ulike måter/stillinger og tar sin partner til nye høyder hver eneste gang. Når en kvinne i tillegg ikke "veileder" sin partner eller gir uttrykk for hvordan hun liker det, ja så ligger vi der da og undres over "Hvordan skal jeg gjøre det nå", "Mon tro om hun fikk orgasme nå", "Jeg MÅ klare å holde den knallhard og ta henne skikkelig" ( vi tenker: for jeg har LEST at de fleste kvinner liker å bli TATT, å bli dominert litt, men ikke alltid... og bare noen ganger når de er i det rette humøret. Er hun det nå...? Hmmm ). Osv. osv. Så det er faktisk ikke alltid like lett for oss mannfolk heller. Det er ikke alltid slik at vi konstant er som "YES - I am ready honey... come and get it!" Vi tenker over hva vi kan gjøre for DERE, og hvordan gjøre det på best mulig måte. Vil VIL så gjerne være den mannen som dere liker aller best, også i senga. Men da MÅ dere tørre å gi beskjed om hva dere liker, og hva dere ikke liker - på en enkel og grei måte. Det samme gjelder for oss menn: ymte frampå hva som er godt! Jeg gjorde som følger: Prøvde å kaste alt jeg hadde "lært" på Internett over rekka, tok en god dose E-vitaminer ( det hjelper når en har passert 40 :) ) og sa til meg selv: slapp helt av og gjør det som faller naturlig. I tillegg "mannet" jeg meg opp og spurte dama mi om hva som tente henne ( det er ikke en selvfølge at en spør om dette - sikkert mange som er i et forhold der det ikke er tatt opp en gang ). På den måten fikk vi en ny "driv" og en mere åpen kommunikasjon på sex. Det hjalp!!! Så hjelp han det beste du kan, og prøv å veilede han. VIS han fysisk hva du liker, TA på han på hele kroppen slik han sikkert tar på deg. KYSS MYE, sug han hvis du ikke har prøvd det før ( og han er villig til det ), gi ham ros når han gjør noe riktig - SMIL til han og si at det er så godt å ha sex med han. Jeg er sikker på at etter en liten stund så står nok penisen hans i giv akt. Ønsker dere lykke til! 1
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå