cellar Skrevet 21. mars 2010 #1 Skrevet 21. mars 2010 http://www.vg.no/rampelys/artikkel.php?artid=592060 Dette bildet skal visstnok inneholde 10 gåter og hemmelige budskap om hva som kommer til å skje på Ylvingen utover våren. Til sammen utgjør disse symbolene flere viktige ting i handlingen gjennom hele siste sesong, og for å finne svarene må man studere alle detaljer i bildet, som for eksempel klær og gjenstander. Ja..er det noen som vil analysere?
MiniMjau Skrevet 21. mars 2010 #2 Skrevet 21. mars 2010 Har sett en del på bildet og det er jo noen åpenbare "clues" her.... men så mange som 10 finner jeg ikke! Premien er en innrammet versjon av dette bildet, samt at de monterer innn et bilde av deg... kanskje ikke så veldig attraktiv premie? hvem vil ha det på veggen liksom....
cellar Skrevet 21. mars 2010 Forfatter #3 Skrevet 21. mars 2010 Hvilke clues er det du ser, MiniMjau? Båten og steinen er jo nødt til å ha noe med Kim å gjøre, og det faktum at Robin ser i den retningen. Kanskje steinen representerer den øya de var i land på før Kim forsvant? Både Robin og Roland har refleksjakker på.. lurer på hva det betyr Den varden eller hva det er som Klara og Halle sitter på er også noe jeg ikke skjønner. Tønnene Britt,Brynjar & Karo sitter på har kanskje noe med whiskybrygginga til Brynjar å gjøre? Hva Roy sitter på ser jeg ikke. Så er det jo dette helikopteret som flyr over Roy og Roland, da. Og blomstene ved den nye familien vi ikke har sett noe til enda. Klarer i grunn ikke se noe spesielt med klærne de har på seg (bortsett fra Robin, selv om vi har sett han i den ganske ofte). Dette er det åpenbare jeg har sett, men skjønner lite av det. Trenger input!
Nala Skrevet 21. mars 2010 #4 Skrevet 21. mars 2010 (endret) Den steinhaugen Halle og Klara sitter ved siden av må jo betyr at Johan, faren til Halle, dør. Han er ikke med på bildet, nemlig. Tipper steinene symboliserer hans grav. Jeg tipper også at trebåten har noe med Kim å gjøre. Det er neppe tilfeldig at den ser ut til å gå mot den store steinen. Og hva er det som står på seilet? Lurer også på hva helikopteret symboliserer. Kan det være det som har noe med Kim å gjøre? Eller er det linket mot Roland og Roy? Tønnene viser nok til whiskeyproduksjonen til Brynjar, ja. Men hvorfor sitter Karoline og holder på en prestekrage? Den nye familien har jo overdimensjonerte blomster ved siden av seg. Er det noen sammenheng? Hmmm, spennende dette. Endret 21. mars 2010 av Nala
cellar Skrevet 21. mars 2010 Forfatter #5 Skrevet 21. mars 2010 (endret) Glem grublinga i forrige innlegg, nå har jeg skaffa meg høyoppløselig bilde fra NRK og studert litt nærmere - Roy vinner i lotto (ligger en lottokupong ved siden av han). - På båten står det N33, eller W33 om det har blitt revet av noe av seilet. "Ylvingen og området rundt ligger i et geografisk sonebelte som heter W33." har jeg sett noen har skrevet. - Alle kvinnene har blomstermønstret overdel på seg bortsett fra Iris og Marit. - I whiskytønnene til Brynjar ser det ut til at det renner ut whisky, eller ild i mine øyne.. - Klara har ring på fingern, blir det giftemål? - Karoline holder en blomst i hendene. Elsker elsker ikke? Og hvor er barnet hennes? - Midt i mellom blomstene til de nye står det noe vindmølle-aktig. - Roland holder et brev i hånda. Kan det være han har funnet Robin sitt? - Problemer mellom Turid og Leif - hun står litt foran han. - Iris og Marit sitter litt fra hverandre, Iris blir voksen og selvstendig. - Den varden jeg nevnte i sted kan være graven til faren til Halle. Eller så kan legge merke til hvem som står foran og bak "muren". Fiendtligheter. - Noe ligger ved beina til Iris, men hva... - Robin lener seg mot noe med høyrehånda, man ser tydelig at det er noe mellom den bøyde foten hans. Blir så nysgjerrig av dette Endret 21. mars 2010 av cellar
Gjest Iril Skrevet 21. mars 2010 #6 Skrevet 21. mars 2010 Den steinhaugen Halle og Klara sitter ved siden av må jo betyr at Johan, faren til Halle, dør. Han er ikke med på bildet, nemlig. Tipper steinene symboliserer hans grav. Døde ikke han i første episode av denne sessongen da? På traktoren sin?
Gjest AnonymBruker Skrevet 21. mars 2010 #7 Skrevet 21. mars 2010 Det står N33 på båten, dette er en vei i Irland. Kim er muligens plukket opp av en båt og reist til Irland. Helikopteret er gult, så det kan være et ambulansehelikopter. Iris ser ut til å være penere i tøyet, er kanskje blitt byfrøken.
Nala Skrevet 21. mars 2010 #8 Skrevet 21. mars 2010 Døde ikke han i første episode av denne sessongen da? På traktoren sin? Nei, han døde vel ikke? Hadde han ikke bare et illebefinnende? Eller er jeg helt på bærtur? Uansett symboliserer nok den graven hans død. Bildet oppsummerer jo hele sesongen, ikke bare de kommende episodene.
Nala Skrevet 21. mars 2010 #9 Skrevet 21. mars 2010 N33 er visst en båttype. http://www.nauticatklubb.no/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=35
Gjest Iril Skrevet 21. mars 2010 #10 Skrevet 21. mars 2010 Nei, han døde vel ikke? Hadde han ikke bare et illebefinnende? Eller er jeg helt på bærtur? Uansett symboliserer nok den graven hans død. Bildet oppsummerer jo hele sesongen, ikke bare de kommende episodene. Jeg var helt sikker på at han døde, men har vi sett noen begravelse? Kanskje han ikke er død da.
Nala Skrevet 21. mars 2010 #11 Skrevet 21. mars 2010 Det var det jeg også tenkte. At vi har jo ikke sett noen begravelse. Ingen reaksjoner. Jeg oppfattet det mer som om han sovnet bak rattet.
Gjest AnonymBruker Skrevet 22. mars 2010 #12 Skrevet 22. mars 2010 Dør Oddvar? Han er jo ikke med på bildet, også står det at Karoline kommer til å få en tøff periode.
MiniMjau Skrevet 23. mars 2010 #13 Skrevet 23. mars 2010 Tror nok den steinrøysa symboliserer et skille mellom karakterene, grupperinger på øya, fiendligheter? Begge de familiene som står bakerst på bilde er jo nye. Han kommuneinspektøren og familien skulle jo dyrke grønnsaker og ha et "tilbake til naturen" - liv og den nye lærerfamilien var jo litt alternative også..... veldig annerledes enn de tradisjonelle familiene på øya. Disse teletubby-blomstene og den fargerike vindmøllen kan symbolisere litt sånn "la - la -land" kanskje?
Gjest AnonymBruker Skrevet 23. mars 2010 #14 Skrevet 23. mars 2010 Sjekk denne bloggen, der er det en del forslag til hvilke hemmeligheter som røpes!
Gjest AnonymBruker Skrevet 28. mars 2010 #15 Skrevet 28. mars 2010 Har sett nærmere på bildet og det ser ut som en person henger under helikopteret. Men hvem det er eller hva det betyr vet jeg ikke. Ser også at svensken står og ser mot Karoline, det ble jo også bekreftet i dagens episode. Roland fant jo også brevet i dag, som jeg tror kan være fra Kim til Robin.
MiniMjau Skrevet 28. mars 2010 #16 Skrevet 28. mars 2010 Det var britisk frimerke på brevet ihvertfall! http://3.bp.blogspot.com/_Ryb8p4xWAjk/SQEBwlpdTMI/AAAAAAAAAXc/Vv56uT3_Bz0/s400/queen.jpg
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå