ism85 Skrevet 16. mars 2010 #1 Skrevet 16. mars 2010 Har intrykk av at kvinner ikke kan avtale sex, eks om jeg er i et forhold der vi har sex nesten daglig men avtaler sex en dag er sansynligheten høy for at det ikke blir noe. Føler jenter da oppfatter en hver tilnerming/hyggelig gest som et forsøk på å cahse inn på avtalen og at stemningen da blir feil for dem og da kan de bare ikke. Selv har jeg ingen problemer med å avtale sex, men jeg skyr det jo som pesten nå da all erfaring viser at det har motsatt effekt. Har jeg rett om jeg antar at de fleste men kan lage og holde en slik avtale mens det blir veldig vannskelig for kvinner?
Gjest Gjest_jente_* Skrevet 16. mars 2010 #2 Skrevet 16. mars 2010 Har intrykk av at kvinner ikke kan avtale sex, eks om jeg er i et forhold der vi har sex nesten daglig men avtaler sex en dag er sansynligheten høy for at det ikke blir noe. Føler jenter da oppfatter en hver tilnerming/hyggelig gest som et forsøk på å cahse inn på avtalen og at stemningen da blir feil for dem og da kan de bare ikke. Selv har jeg ingen problemer med å avtale sex, men jeg skyr det jo som pesten nå da all erfaring viser at det har motsatt effekt. Har jeg rett om jeg antar at de fleste men kan lage og holde en slik avtale mens det blir veldig vannskelig for kvinner? ENIG! Hilsen jente
SMann Skrevet 16. mars 2010 #3 Skrevet 16. mars 2010 Av og til forlanger jeg sex på et senere tidspunkt...kall det gjerne avtale...og da må hun bare... Det å fortelle at hun må stå vasket og klar...fremoverbøyd...når jeg kommer hjem...betyr at hun er mer enn klar...og har sett frem til det lenge (noen timer)... Du må ha litt kustus...bryte avtaler...gir... ...og gjøres ikke igjen...
felgen Skrevet 16. mars 2010 #4 Skrevet 16. mars 2010 Det høres ut som du har et poeng. Mange jenter vil nok føle at dine gester rettet mot henne er noe du gjennomfører bare fordi dere har gjort en avtale. Selv har jeg ikke noe problem med å avtale sex, syn egentlig er veldig greit. Da vet jeg hvilke dager det er greit å glede seg til kvelden, og hvilke dager jeg bare kan la være. Fett nok det, så slipper man å bli skuffet.
Suzy Skrevet 16. mars 2010 #5 Skrevet 16. mars 2010 :klø: Tror ikke jeg skjønte problemstillingen i det hele tatt jeg... Jeg syns det er kjempesexy å avtale sex. Om han lover meg sex når han kommer, eller etter middag - ja når som helst så ser jeg jo frem til det og girer meg opp og blir full av forventninger. Om han ikke holder avtalen så blir jeg jo skuffet.
Gjest Gjest Skrevet 16. mars 2010 #6 Skrevet 16. mars 2010 Vi avtaler også sex hjemme, som felgen sier, greit å vite hvilke kvelder man kan glede seg til og hvike dager man ikke trenger å stresse. Spontan sex er da en bonus. Eneste dumme med å avtale sex er at jeg kan bli litt snurt dersom det blir avtalebrudd Prøver å skjerpe meg men ikke alltid lett.
SMann Skrevet 16. mars 2010 #7 Skrevet 16. mars 2010 Jeg skjønte ikke helt dette. Jeg trodde sex var noe man gjorde når man hadde tid og lyst. Å legge inn sex som en del sin egen tidsplanlegger hørtes ordentelig kjedelig ut. Avtale om sex gjør jeg av og til som en del av et rollespill (og da er det jeg som bestemmer)...slik at man kan gå rundt litt ekstra forventningsfull av og til....
Modic Skrevet 16. mars 2010 #8 Skrevet 16. mars 2010 Jeg skjønte ikke helt dette. Jeg trodde sex var noe man gjorde når man hadde tid og lyst. Å legge inn sex som en del sin egen tidsplanlegger hørtes ordentelig kjedelig ut. Avtale om sex gjør jeg av og til som en del av et rollespill (og da er det jeg som bestemmer)...slik at man kan gå rundt litt ekstra forventningsfull av og til.... Enig. Som en type del av et rollespill, eller når begge egentlig har lyst men ikke anledning, så er det jo én ting. Men forøvrig er nå jeg skapt slik at jeg ikke bestemmer på forhånd når jeg skal bli kåt... En avtale hjelper liksom ikke, dersom jeg ikke har lyst på sex!
FantasDick Skrevet 16. mars 2010 #9 Skrevet 16. mars 2010 Jeg er dårlig på å avtale sex. Noen ganger kan det funke, men da gjerne som en del av et rollespill som SMann sier. Det som ofte skjer hos meg, er at jeg "mister" lysten når det er avtalt, og så får jeg dårlig samvittighet om jeg ikke vil likevel. Prøver hardt å få lyst, tar alle "hint" fra mannen som pushing/mas, får enda mer dårlig samvittighet og blir til slutt irritert om jeg ikke får lyst. Vond sirkel på en måte. Spontan sex er best! Enten det er hjemme i senga etter vi har lagt oss, på kjøkkenbenken under matlaging, på et halvoffentlig sted som på en fest eller i bilen mens vi er på tur.
Gjest TikiWonTiki Skrevet 16. mars 2010 #10 Skrevet 16. mars 2010 Har ikke problem med å avtale sex, så lenge jeg får avtalt det en stund i forveien så kan jeg lage mine egne forspill. Mannen min derimot, vil ikke ha sex når jeg spør om han kunne tenkt seg sex kl det og da osv, han liker å ta det som det kommer. han blir mer tent av overraskelser, men da er jo minuset at han kan ende med å spise litt for mye. Derfor mener jeg avtalt tid hadde passet utmerket en gang i blant Men det blir jo litt avtalt hvis man starter med forspill gjennom sms, som gjør at han/hun kan bli klar når du kommer hjem
Gjest caramiacaramella Skrevet 16. mars 2010 #11 Skrevet 16. mars 2010 Jeg og kjæresten pleier aldri å avtale sex. Synes det er utrolig uromantisk! Liksom "Kan du klokka åtte?" "Nei, ni passer bedre" "Ok, klokka åtte på tirsdag blir det pulings." Nei, det er ikke noe for meg.
Stinelin Skrevet 16. mars 2010 #12 Skrevet 16. mars 2010 Av og til forlanger jeg sex på et senere tidspunkt...kall det gjerne avtale...og da må hun bare... Det å fortelle at hun må stå vasket og klar...fremoverbøyd...når jeg kommer hjem...betyr at hun er mer enn klar...og har sett frem til det lenge (noen timer)... Du må ha litt kustus...bryte avtaler...gir... ...og gjøres ikke igjen...
Gjest MikeWaters Skrevet 16. mars 2010 #13 Skrevet 16. mars 2010 Ja, og det bør man kunne klare når man har barn i hus, ellers blir det fort lite action
Gjest MikeWaters Skrevet 16. mars 2010 #14 Skrevet 16. mars 2010 Av og til forlanger jeg sex på et senere tidspunkt...kall det gjerne avtale...og da må hun bare... Det å fortelle at hun må stå vasket og klar...fremoverbøyd...når jeg kommer hjem...betyr at hun er mer enn klar...og har sett frem til det lenge (noen timer)... Du må ha litt kustus...bryte avtaler...gir... ...og gjøres ikke igjen... Jøje meg
Gjest Gjest_Mann_* Skrevet 16. mars 2010 #15 Skrevet 16. mars 2010 Jeg er mann og liker ikke avtalt sex. Det skal være impulsivt og levende. Sex blir lite spennende når man må planlegge på forhånd. Det blir som å planlegge hva man kommer til å se på kino, også forvente at det skal bli spennende.. nei ikke noe for meg takk
Gjest mil Skrevet 16. mars 2010 #16 Skrevet 16. mars 2010 Avtaler gjerne sex, men da må mannen passe på å holde avtalen, ellers blir jeg skikkelig skuffa og grinete.
Gjest Sandbekken Skrevet 16. mars 2010 #17 Skrevet 16. mars 2010 Jeg avtaler ofte sex med typen. Ofte når hån er ute kan jeg finne på å sende noen saftige bilder og tekst, orteller hva jeg vil vi skal gjøre når han kommer hjem.. funker som bare det andre veien også!
Gjest Gjest Skrevet 16. mars 2010 #18 Skrevet 16. mars 2010 Jeg avtaler ofte sex med typen. Ofte når hån er ute kan jeg finne på å sende noen saftige bilder og tekst, orteller hva jeg vil vi skal gjøre når han kommer hjem.. funker som bare det andre veien også! Samme her! Vi bor et stykke fra hverandre, så vi avtaler sex hele tiden. Ikke sånn "skal vi pule kl 21?" men mer at vi begge har stappa timeplaner så vi avtaler overnattingsbesøk den og den dagen. Synes det er spennende, sender masse meldinger/bilder e.l. til hverandre og girer hverandre opp. Vi kan også planlegge litt hva vi skal gjøre, siden vi er en del fra hverandre så er denne planleggingen og å glede seg til og fantasere om neste gang en ganske viktig og spennende del av sexlivet vårt. Har bare "avlyst" sex når jeg har vært syk, men vi er jo kjærester så jeg er jo trygg på at han ikke bare er med meg og er snill med meg kun for sexen sin del..! Med pulevenner har det også alltid vært avtaler om sex, det er vel nesten hjørnesteinen i et pulevennforhold. Misliker spontanitet da, som singel er jeg ikke alltid nydusjet og nybarbert så det er ikke bare å ringe på døra til enhver tid på døgnet!
billcat Skrevet 16. mars 2010 #19 Skrevet 16. mars 2010 Avtalt sex funker fint det. Søndag morgen er fast snabbis-i-rumpa tid.
Gjest Elijah Skrevet 16. mars 2010 #20 Skrevet 16. mars 2010 Av og til forlanger jeg sex på et senere tidspunkt...kall det gjerne avtale...og da må hun bare... Det å fortelle at hun må stå vasket og klar...fremoverbøyd...når jeg kommer hjem...betyr at hun er mer enn klar...og har sett frem til det lenge (noen timer)... Du må ha litt kustus...bryte avtaler...gir... ...og gjøres ikke igjen... Hehe. Denne likte jeg
Fremhevede innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå