Gjest Gjest Skrevet 14. mars 2010 #1 Skrevet 14. mars 2010 Jeg må ofte dra til frisøren for å klippe meg, ettersom håret mitt vokser veldig fort. I de fleste tilfeller blir prisen ganske høy. Hvertfall for en student som meg Hver gang jeg klipper meg vasker også frisøren håret mitt. Jeg vet ikke helt hvor mye vasken pleier å utgjøre av den totale prisen, men den koster jo en del. Så jeg har tenkt litt om jeg skal be frisøren droppe vasken neste gang, og heller vaske håret selv samme dag som jeg skal klippe meg. Tror dere det er greit for frisøren, eller er det veldig viktig for han/henne? Pleier dere å droppe vasken?
Gjest Gjest_Mia_* Skrevet 14. mars 2010 #2 Skrevet 14. mars 2010 Jeg dropper vasken fordi jeg synes det er veldig ubehagelig å ligge i den vasken hos frisøren. Så jeg vasker håret samme dag jeg har time, og ber dem kun fukte det før dem klipper. Ikke hatt noe problem med det jeg. Men for all del, jeg skal kun klippe kanten nede, (halvlangt hår) ikke klippe opp, ny frisyre osv.
Gjest Katee Skrevet 14. mars 2010 #3 Skrevet 14. mars 2010 Dropper vasken jeg også. Får så innmari vondt i nakken av de stolene/vaskene deres, men når jeg farger håret så må de vaske ut fargen da Auuu! Tror ikke frisøren reagerer på det at du kutter ut vasken nei
LukaFrost Skrevet 14. mars 2010 #5 Skrevet 14. mars 2010 Jeg stiller som regel med nyvasket hår hos frisøren og slipper da å vaske det der.
Gjest *Mim* Skrevet 14. mars 2010 #6 Skrevet 14. mars 2010 Jeg synes det er utrolig behagelig å få vasket håret og storkoser meg. Men det har hendt at jeg har kommet så å si rett fra dusjen, da ber jeg dem droppe hårvasken - har aldri fått noen reaksjoner på det.
Gjest Gjest Skrevet 14. mars 2010 #8 Skrevet 14. mars 2010 Nei, når det kostar like mykje for å vaske håret en gang i salongen, som å kjøpe seg ein heilt ny salong-shampo, så hoppar eg glatt over den altså!! Frisøren sprayar då berre håret slik at det vert vått nok til å klippe det (har tjukt krølla hår). Trur nok ingen frisørar reagerer på det, og skulle dei gjere det er det jo ingenting å bry seg om
Gjest Gjest Skrevet 14. mars 2010 #9 Skrevet 14. mars 2010 Takk for at alle svarer! Da droppes vasken neste gang, og forhåpentligvis sparer jg en hundrelapp eller 2.
Gjest Gjest_lille meg_* Skrevet 14. mars 2010 #10 Skrevet 14. mars 2010 Ei veninne av meg er frisør, og hun sier hun synes det er ekkelt å klippe hår som det er mye stylingrester i, da er hun ikke sikker på om hun får til klippen. Men hos henne er vask inkludert i prisen, så hun tar altså ikke noe ekstra for det. Spør frisøren din om vask er inkl. eller om det koster ekstra. Selv elsker jeg å få vaska håret mitt hos frisøren, men vi er jo så forskjellig
Gjest Katee Skrevet 14. mars 2010 #11 Skrevet 14. mars 2010 Ei veninne av meg er frisør, og hun sier hun synes det er ekkelt å klippe hår som det er mye stylingrester i, da er hun ikke sikker på om hun får til klippen. Men hos henne er vask inkludert i prisen, så hun tar altså ikke noe ekstra for det. Spør frisøren din om vask er inkl. eller om det koster ekstra. Selv elsker jeg å få vaska håret mitt hos frisøren, men vi er jo så forskjellig Jeg vasker bare håret samme dag og lar være å ha noe i det
Gjest Silvermist Skrevet 14. mars 2010 #12 Skrevet 14. mars 2010 Jeg koser meg med vasken hos frisøren, deilig med hodebunnsmassasjen Men når jeg har hatt knapt budsjett/dårlig tid har jeg droppet den, og frisøren har sprayet litt vann i før klippen. Ingen problem
DDuck Skrevet 14. mars 2010 #13 Skrevet 14. mars 2010 På min salong er vask med i prisen Men jeg spør alltid når jeg har fått kunden inn om de vil ha en vask.. sier de nei så er det helt greit, selv om det er å foretrekke at håret er helt rent og fritt for styling og fett. Skal jeg style håret etterpå derimot tar jeg betalt ekstra for det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå