Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2010 #1 Skrevet 9. mars 2010 Hei hei :-) Jeg er 5 + 2 på vei nå, og min kjære har bursdag om to uker. Jeg tenkte at i gave skal vi gå på ultralyd og se spiren vår, men er litt usikker på hvor man får gjort dette, og hvor det er best. Jeg vet om Volvat og Majorstuaklinikken, men jeg vet ingenting om noen av de. Erfaringer, noen? Og er det flere klinikker? Hva kan vi forvente å se når bolla er 7 uker gammel?
Gjest faerytale Skrevet 9. mars 2010 #2 Skrevet 9. mars 2010 (endret) Jeg vet ikke noe om hvor du kan få tatt ultralyd, men jeg vet sånn ca. hva du kan se når du er ca. 7 uker på vei Og det er ikke særlig mye Jeg hadde nok heller bestilt UL til uke 11-12 og laget et gavekort til ham hvor det stod at han skal på en UL den og den dagen Endret 9. mars 2010 av faerytale
Vibi Skrevet 9. mars 2010 #3 Skrevet 9. mars 2010 Du bør ihvertfall vente til du er litt over 8 uker, for da har hjertet begynt å slå. Veldig betryggende å se. Ved 7 uker ser du mer eller mindre ingenting. Jeg har ikke vært på Volvat i Bergen, men et annet sted, og jeg har bare positive erfaringer. Men de har nok ikke 3d ultralyd, om det er det du ønsker.
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2010 #4 Skrevet 9. mars 2010 tusen takk for svar faerytale: Åhh... Jeg og vil ha :D Ja, da blir det nok gavekort! vibi: Ja, kanskje jeg heller skal gjøre det, vil jo helst se at hjertet slår og at det er i orden
Gjest Gjest_oktober_* Skrevet 9. mars 2010 #5 Skrevet 9. mars 2010 Jeg tok innvendig ultralyd hos alfahelse i uke 9. det kostet 600 kr, som er halvparten av alle andre steder jeg sjekket. Har ørt mye positivt om alfahelse, men min personlige opplevelse er at vi måtte vente lenge og fikk ikke noen spesiell informasjon eller bilde, men fikk hvertfall sett et bankende hjerte og det var bare det vi ville. Dette var ikke 3d ultralyd da. Etter hva jeg har hørt er ikke det noe særlig vits før etter uke 24. Volvat tar forresten ikke ultralyd før uke 11 og har lang ventetid.
Gjest Fugl Fønix Skrevet 9. mars 2010 #6 Skrevet 9. mars 2010 Jeg kan anbefale Sentrumslegene ved siden av jernbanestasjonen. Jeg gikk dit for tidlig UL, hadde en kjempehyggelig lege, dr. Mortensen, som også gav meg kvalmemedisin (vanlige legen min ville ikke skrive ut resept på det til meg, så det var livredning). For meg var det beste at han ga meg en utrolig god følelse. Hadde en veldig god tone med ham Det var innvendig UL og på stor skjerm. Han mailet meg alle bildene, og all infoen og.
Gjest Gjest_oktober_* Skrevet 9. mars 2010 #7 Skrevet 9. mars 2010 Jeg kan anbefale Sentrumslegene ved siden av jernbanestasjonen. Jeg gikk dit for tidlig UL, hadde en kjempehyggelig lege, dr. Mortensen, som også gav meg kvalmemedisin (vanlige legen min ville ikke skrive ut resept på det til meg, så det var livredning). For meg var det beste at han ga meg en utrolig god følelse. Hadde en veldig god tone med ham Det var innvendig UL og på stor skjerm. Han mailet meg alle bildene, og all infoen og. Sentrumslegene er desverre stengt for tiden..
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2010 #8 Skrevet 9. mars 2010 hei! takker igjen for svar. Jeg snakket med volvat før i dag, og der kunne jeg komme til i begynnelsen av april (blir da uke 9, ca), men var så sinnsykt dyrt! :O de skulle ha nesten 1300 kr jo! Ja, jeg har hørt mye fint om sentrumslegene, men som hun sier her, de er stengt for tiden :/
Gjest faerytale Skrevet 9. mars 2010 #9 Skrevet 9. mars 2010 Hva med privat UL som ikke er 3D da? Jeg ville nok hatt 3D i 3. trimster altså... har egentlig bare hatt vanlig UL før det vi - utenom den ene gangen, men det var mer fordi legen ville teste det ut Så mye mer i vanlig format!
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2010 #10 Skrevet 9. mars 2010 3d er ikke et "must" for min del.. Vil helst bare se et lite hjerte som slår og at min søte, lille, soon-to-be baby faktisk er der..
Gjest Gjest_oktober_* Skrevet 9. mars 2010 #11 Skrevet 9. mars 2010 hei! takker igjen for svar. Jeg snakket med volvat før i dag, og der kunne jeg komme til i begynnelsen av april (blir da uke 9, ca), men var så sinnsykt dyrt! :O de skulle ha nesten 1300 kr jo! Ja, jeg har hørt mye fint om sentrumslegene, men som hun sier her, de er stengt for tiden :/ Hva? Til meg sa de at de ikke tok ultralyd før uke 11! dårlig gjort altså! men da sparte jeg jo 700kr da Hvis du bare vil se at hjertet slår og det faktisk er noen der ville jeg ringt alfahelse. Jeg ringte på en fredag og fikk time på mandagen.
Gjest Gjest Skrevet 9. mars 2010 #12 Skrevet 9. mars 2010 Hva? Til meg sa de at de ikke tok ultralyd før uke 11! dårlig gjort altså! men da sparte jeg jo 700kr da Hvis du bare vil se at hjertet slår og det faktisk er noen der ville jeg ringt alfahelse. Jeg ringte på en fredag og fikk time på mandagen. Ja, det var dårlig gjort! hva annet kan man se så tidlig enn hjertet som slår og en pitteliten reke? Jeg er HELT ny på dette, så jeg skjønner ikke så mye Da ringer jeg alfahelse i morgen! hvor holder de til egentlig?
Gjest Gjest_oktober_* Skrevet 9. mars 2010 #13 Skrevet 9. mars 2010 De holder til på bryggen. Rundt hjørnet fra små ting. http://www.alfahelse.no/ Du får egentlig bare se en liten klump og et hjerte som slår. Også måler hun fosteret for å se hvilken uke du er i. Mange får terminen flyttet litt bakover fra menstermin ettersom eggløsning ikke alltid er 2 uker uti syklusen. Lyke til
Gjest Gjest Skrevet 10. mars 2010 #14 Skrevet 10. mars 2010 De holder til på bryggen. Rundt hjørnet fra små ting. http://www.alfahelse.no/ Du får egentlig bare se en liten klump og et hjerte som slår. Også måler hun fosteret for å se hvilken uke du er i. Mange får terminen flyttet litt bakover fra menstermin ettersom eggløsning ikke alltid er 2 uker uti syklusen. Lyke til takk for hjelpen :-) da blir det forhåpentligvis ul snart da så får jeg krysse fingrene og be om at småen har planer om å være hos meg
Vibi Skrevet 10. mars 2010 #15 Skrevet 10. mars 2010 Ja, det var dårlig gjort! hva annet kan man se så tidlig enn hjertet som slår og en pitteliten reke? Jeg er HELT ny på dette, så jeg skjønner ikke så mye Da ringer jeg alfahelse i morgen! hvor holder de til egentlig? Hvis du "har tid" til å vente til uke 11-12, så får du antakelig se at den har begynt å røre på seg (husker ikke helt når de begynner med det, men jeg var til ul i både uke 8 og 12, og siste ganger svømte han rundt ). Da vil legen også kunne si noe om organene etc. Så man har nok mer utbytte av en slik ultralyd, men skjønner at du er utålmodig, og ikke har lyst til å vente så lenge! 1300 er jo blodpris! Så dyrt er det ikke på Volvat her, her koster det 900..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå