Gjest TS Skrevet 9. mars 2010 #1 Skrevet 9. mars 2010 Jeg får støt av mine nylig innkjøpte apple in-ear hodetelefoner til iPhone. Har andre opplevd dette? Jeg har sluttet å bruke de, men savner nå å høre på musikk på trikk o.l. Har noen erfaring med å bytte til en annen type in-ear? Er disse elektriske støtene spesielt på iPhone/iPod? Eller spesielt for apple in-ear? Håper noen har noen fornuftige svar
Pingting Skrevet 9. mars 2010 #2 Skrevet 9. mars 2010 (endret) Som regel så kommer slike støt av statisk elektrisitet. Apple har selv gått ut med en artikkel om dette, her er en link til en norsk side med litt mer info, og på den siden finner du link til Apple sin artikkel Endret 9. mars 2010 av Pingting
Pingting Skrevet 9. mars 2010 #3 Skrevet 9. mars 2010 Forøvrig utrolig irriterende. Husker jeg opplevde dette endel da jeg jobba som postbud, sikkert fordi jeg hadde syntetisk jakke og bevegde meg mye i ulik lufttemperatur. Løsningen da ble å skaffe seg et headset med bøyle, hehe.
Gjest TS Skrevet 9. mars 2010 #4 Skrevet 9. mars 2010 Takk for svar Jeg har allerede lest sidene du linker til og på Apple sine egne sider... Jeg har prøvd å bruke en annen jakke, ta på ting som gir meg støt før jeg bruker in-ear for å "få ut" elektrisitet av kroppen, holde på ledningene, legge iPhone i lomma i stedet for i syntetisk stoff i vesken, osv... Bah, oppgitt! Mitt neste steg nå blir å bytte de ut med noen andre in-ear, men tenkte jeg skulle forhøre meg her først om noen har gjort det før meg og med hvilket resultat. Gidder ikke bruke penger på noe som ikke blir bedre!
Pingting Skrevet 9. mars 2010 #5 Skrevet 9. mars 2010 Takk for svar Jeg har allerede lest sidene du linker til og på Apple sine egne sider... Jeg har prøvd å bruke en annen jakke, ta på ting som gir meg støt før jeg bruker in-ear for å "få ut" elektrisitet av kroppen, holde på ledningene, legge iPhone i lomma i stedet for i syntetisk stoff i vesken, osv... Bah, oppgitt! Mitt neste steg nå blir å bytte de ut med noen andre in-ear, men tenkte jeg skulle forhøre meg her først om noen har gjort det før meg og med hvilket resultat. Gidder ikke bruke penger på noe som ikke blir bedre! Åh, så surt da! Kjedelig med nye ting når man ikke får brukt dem. Jeg ga jo opp, så kan ikke hjelpe deg der, håper noen andre kan! Lykke til ihvertfall!
Babyboo Skrevet 9. mars 2010 #6 Skrevet 9. mars 2010 Jeg har akkurat samme problem, det er helt forferdelig! Føler nesten at det ryker ut av ørene mine jo! Jeg hadde in-ear fra Sennheiser først, de har helt rå lyd og jeg fikk ikke støt av disse i det hele tatt. Men så ble kontakten ødelagt ved at jeg alltid dro i ledningen når jeg tok den uta av telefonen, så da prøvde jeg meg på Apple sine. Angrer som fy, Sennheiser er myyyye bedre. Men jeg tror kanskje det har litt med kulda å gjøre også, jeg synes det er mye verre når det er veldig kaldt ute og jeg har på meg dun-jakke. Men det kan være bare innbildning altså...
Gjest TS Skrevet 12. mars 2010 #7 Skrevet 12. mars 2010 Jeg har akkurat samme problem, det er helt forferdelig! Føler nesten at det ryker ut av ørene mine jo! Jeg hadde in-ear fra Sennheiser først, de har helt rå lyd og jeg fikk ikke støt av disse i det hele tatt. Men så ble kontakten ødelagt ved at jeg alltid dro i ledningen når jeg tok den uta av telefonen, så da prøvde jeg meg på Apple sine. Angrer som fy, Sennheiser er myyyye bedre. Men jeg tror kanskje det har litt med kulda å gjøre også, jeg synes det er mye verre når det er veldig kaldt ute og jeg har på meg dun-jakke. Men det kan være bare innbildning altså... hm, men de fra Sennheiser er dyre de da eller? Jeg vurderer å bare teste ut med noen billige for å teste om jeg får støt. Jeg kommer ikke til å bruke apple sine noe mer i allefall..
Pingting Skrevet 12. mars 2010 #8 Skrevet 12. mars 2010 men disse øreproppene dere har, er det sånne flate eller sånne med gummipropper som går inn i øret? Jeg har nemlig aldri opplevd det med gummipropper såvidt jeg husker. Mulig det har noe med gummien å gjøre?
Babyboo Skrevet 12. mars 2010 #9 Skrevet 12. mars 2010 hm, men de fra Sennheiser er dyre de da eller? Jeg vurderer å bare teste ut med noen billige for å teste om jeg får støt. Jeg kommer ikke til å bruke apple sine noe mer i allefall.. De kostet like mye som jeg betalte for Apple sine, over 600,- kr. Men i mine øyne er Sennheiser sine verdt hver krone, lyden er betraktelig bedre pluss at jeg ikke fikk støt. Pingting: Det er sånn man dytter langt inni øret vi snakker om her.
Gjest norah Skrevet 10. desember 2012 #10 Skrevet 10. desember 2012 Jeg må bare dytte litt på denne; Jeg er superavhengig av å høre på musikk, da spesielt under trening. Men jeg fikk herforleden støt i øret, skikkelig gnistring(relativt nye Koss øreplugger med gummi, ikke apple) - er det sånn at man ikke kan få støt i øret med headset? Tør ikke under noen omstendighet bruke de mer Regner med det var pga statisk elektrisitet, og ikke noe feil ved hverken telefon eller øreplugger - men har aldri opplevd det før.
Lutetium 71 Skrevet 11. desember 2012 #11 Skrevet 11. desember 2012 Men jeg tror kanskje det har litt med kulda å gjøre også, jeg synes det er mye verre når det er veldig kaldt ute og jeg har på meg dun-jakke. Men det kan være bare innbildning altså... Det kan godt stemme. Kald luft er tørr luft. Tørr luft gjør at materialer som leder elektrisitet veldig dårlig leder enda dårligere, dermed bygger man opp en større ladning, enn man ville gjort i for eksempel duskregn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå