Gjest utlending Skrevet 3. mars 2010 #1 Skrevet 3. mars 2010 Jeg er ei dame av utenlandsk opprinnelse.Jeg kommer fra Sør-Europa, så sånn sett skiller jeg meg ikke så veldig ut (er jo like lys i huden som de fleste her i Norge, men jeg har brune øyne og brunt hår,og dermed ikke typisk nordisk utseende), men allikevel så føler jeg at jeg er som en liten stygg andunge når jeg går rundt i gatene her i Norge. Altså, det jeg mener er at de fleste norske jentene på min alder er mye penere enn meg. I hjemlandet mitt er jo mannfolk helt ville etter nordiske jenter og de synes at de er de peneste som finnes.Det har jeg opplevd når norske (og nordiske generelt) jenter ferierer i hjemlandet mitt. Jeg har komplekser altså. Jeg føler at det ikke er så lett for meg å finne meg en kjæreste her, med så mye konkurranse (altså, med så mange ekstremt pene jenter rundt meg). Huff, jeg vet ikke... Ønsker meg tilbakemeldinger fra både mannlige og kvinnelige lesere.
Gjest womenwomen Skrevet 3. mars 2010 #4 Skrevet 3. mars 2010 Jeg er ei dame av utenlandsk opprinnelse.Jeg kommer fra Sør-Europa, så sånn sett skiller jeg meg ikke så veldig ut (er jo like lys i huden som de fleste her i Norge, men jeg har brune øyne og brunt hår,og dermed ikke typisk nordisk utseende), men allikevel så føler jeg at jeg er som en liten stygg andunge når jeg går rundt i gatene her i Norge. Altså, det jeg mener er at de fleste norske jentene på min alder er mye penere enn meg. I hjemlandet mitt er jo mannfolk helt ville etter nordiske jenter og de synes at de er de peneste som finnes.Det har jeg opplevd når norske (og nordiske generelt) jenter ferierer i hjemlandet mitt. Jeg har komplekser altså. Jeg føler at det ikke er så lett for meg å finne meg en kjæreste her, med så mye konkurranse (altså, med så mange ekstremt pene jenter rundt meg). Huff, jeg vet ikke... Ønsker meg tilbakemeldinger fra både mannlige og kvinnelige lesere. Tror ikke du trenger å bekymre deg over dette . Forde mange menn i Norge syns mørke jenter er exotiske og extra spennende ! Slik mørke menn finner nordiske blonde jenter spennende !Det norske menn kanskje er redd ....er dine eventuelle BRØDRE , FAR , skal bli lyn forbanna om en norsk mann prøver seg på deg . Norske menn har nok hørt mange skrekk historier , så de ikke tar sjangsen på konfrontasjon .Pga kulturkonflikt . Tror det er derfor de holder seg unna - ikke pga ditt utseende . Som de sikkert liker .
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2010 #5 Skrevet 3. mars 2010 Jeg syns egentlig du høres ut som en pen jente. jeg er typisk nordisk å misuner ofte de som har krøller og et litt mer eksotisk utsende...
Gjest utlending Skrevet 3. mars 2010 #6 Skrevet 3. mars 2010 Tror ikke du trenger å bekymre deg over dette . Forde mange menn i Norge syns mørke jenter er exotiske og extra spennende ! Slik mørke menn finner nordiske blonde jenter spennende !Det norske menn kanskje er redd ....er dine eventuelle BRØDRE , FAR , skal bli lyn forbanna om en norsk mann prøver seg på deg . Norske menn har nok hørt mange skrekk historier , så de ikke tar sjangsen på konfrontasjon .Pga kulturkonflikt . Tror det er derfor de holder seg unna - ikke pga ditt utseende . Som de sikkert liker . TS her igjen Hei,og takk for tilbakemeldingen. Ja jeg førstår godt hva du mener. Men jeg kommer fra et kristent EU-land, så sånn sett har ikke norske menn noe å bekymre seg over egentlig.Det du nevner skjer ofte i andre kulturer.
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2010 #7 Skrevet 3. mars 2010 (endret) Det er faktisk en grunn til at hver eneste musiker som holder konsert her til lands lirer av seg den forslitte frasen "norwegian girls are so beautiful!". Jeg er temmelig bereist og kan skrive under på at norske jenter er veldig vakre, spesielt de som er tenåringer nå. Her i Oslo ser jeg jenter og kvinner som er penere enn meg overalt, men når jeg bodde i Tyskland så hadde jeg omtrent null konkurranse Endret 4. mars 2010 av Yvonne
Gjest Gjest_blossom_* Skrevet 3. mars 2010 #8 Skrevet 3. mars 2010 (endret) Det er faktisk en grunn til at hver eneste musiker som holder konsert her til lands lirer av seg den forslitte frasen "norwegian girls are so beautiful!". Jeg er temmelig bereist og kan skrive under på at norske jenter er veldig vakre, spesielt de som er tenåringer nå. Her i Oslo ser jeg jenter og kvinner som er penere enn meg overalt, men når jeg bodde i Tyskland så hadde jeg omtrent null konkurranse Wow, du høres desperat ut. For en maneater. Så alt er en kamp om hvem som får guttene? Jeg kunne ikke brydd meg mindre om gutter flest synes jeg er attraktiv eller ikke. Så besatt av dem kommer jeg aldri til å bli. Så lenge noen av de peneste (få menn som er pene og interessante nok til å få min oppmerksomhet) finner meg vakker, så er det bra nok. Endret 4. mars 2010 av Yvonne
Gjest Gjest_pasta_* Skrevet 3. mars 2010 #9 Skrevet 3. mars 2010 Det er faktisk en grunn til at hver eneste musiker som holder konsert her til lands lirer av seg den forslitte frasen "norwegian girls are so beautiful!". Vært på mange konserter i utlandet? pst: de samme rockerne sier gjerne det samme på de fleste konsertscenene de er: også i andre deler av verden.
Sequax Skrevet 3. mars 2010 #10 Skrevet 3. mars 2010 TS, ingen grunn til bekymring. Tro det eller ei; det finnes norske jenter med mørkt hår og brune øyne, også....
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2010 #11 Skrevet 3. mars 2010 Wow, du høres desperat ut. For en maneater. Så alt er en kamp om hvem som får guttene? Jeg kunne ikke brydd meg mindre om gutter flest synes jeg er attraktiv eller ikke. Så besatt av dem kommer jeg aldri til å bli. Så lenge noen av de peneste (få menn som er pene og interessante nok til å få min oppmerksomhet) finner meg vakker, så er det bra nok. Jævlig så folk vrir på ting da. Poenget var at jenter i Norge faktisk er ganske så pene. Jeg har ingen problemer med det, det er det jo åpenbart andre her i tråden som har. Forresten morsomt at du "angriper" meg for at alt er en kamp om/handler om menn, for så å undergrave ditt standpunkt med å understreke at du har sjangs på de peneste Nobody fucking cares. Og ja, jeg har vært på konserter i utlandet. Jeg har bodd i utlandet. Det var uansett bare en måte å si ting på, jeg baserer ikke mitt syn på norske 17åringer som pene på at en rockestjerne har sagt det.. hva med å ikke ta alt så bokstavelig?
Tallika Skrevet 3. mars 2010 #12 Skrevet 3. mars 2010 Mange norske gutter like eksotiske jenter. er selv blond men ikke naturlig. har en pappa som er russisk og var mørkere som yngre. har farga håret. syns det samme som deg om utseende mitt men har bygga opp sterk selvtillit og er nå veldig fornøyd og syns jeg er en søt jente selvom jeg har mørkt hår, osv.
Tallika Skrevet 3. mars 2010 #13 Skrevet 3. mars 2010 Generelt så er nok øst-europeiske kvinner (øst-slaviske og sør-slaviske land) mye penere enn vest-europeiske kvinner. Ja. mange norske gutter liker oss utenlandske jenter. husk det ts!!
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2010 #14 Skrevet 3. mars 2010 lol as snakk om å syte.Må du være med en norsk mann,finn en utledning så vannskelig er det..Er det ikke mannfolk fra ditt land her.
Morea Skrevet 3. mars 2010 #15 Skrevet 3. mars 2010 Fasinerende at disse trådene alltid ender opp med å handle om norske kvinner er styggere eller penere enn et eller annet annet lands kvinner. Vanligvis styggere. Og ikke vasker de hjemme og står klare med tøflene og en strøket avis i døra med nykrøllet hår heller. Jaggu! Variasjonen (subjektivt sett) på pene og "stygge" finner man jo overalt. Jeg er norsk tilbake til vikingetiden og har mørkt hår og mørkegrønne øyne. Og i utlandet nekter de lokale for at jeg er norsk. Tror ikke ts har noe å bekymre seg for, uten å vite hvordan hun ser ut, sammenlignet med norske. Det er nok mange utenlandske som ser på det høye og lyse som eksotisk, men tror ikke det reduserer sjansene for at en mann skal finne ts attraktiv. Jeg har bodd flere år på forskjellige steder i utlandet, inklusive Sør-Europa, og jeg må si jeg ser både ekstremt pene og mindre heldige damer der, på samme måte som i Norge. Og ja, jeg følte meg annerledes enn foreksempel de greske jentene (langt fra alle) som gikk til salong og fikk fønet håret i CNN-stil tre ganger i uken. (Det kostet en 50-lapp og de bodde hjemme, men jeg hadde ikke lyst på CNN-hår)
Gjest Francesca Skrevet 3. mars 2010 #16 Skrevet 3. mars 2010 Jeg er ei dame av utenlandsk opprinnelse.Jeg kommer fra Sør-Europa, så sånn sett skiller jeg meg ikke så veldig ut (er jo like lys i huden som de fleste her i Norge, men jeg har brune øyne og brunt hår,og dermed ikke typisk nordisk utseende), men allikevel så føler jeg at jeg er som en liten stygg andunge når jeg går rundt i gatene her i Norge. Altså, det jeg mener er at de fleste norske jentene på min alder er mye penere enn meg. I hjemlandet mitt er jo mannfolk helt ville etter nordiske jenter og de synes at de er de peneste som finnes.Det har jeg opplevd når norske (og nordiske generelt) jenter ferierer i hjemlandet mitt. Jeg har komplekser altså. Jeg føler at det ikke er så lett for meg å finne meg en kjæreste her, med så mye konkurranse (altså, med så mange ekstremt pene jenter rundt meg). Huff, jeg vet ikke... Ønsker meg tilbakemeldinger fra både mannlige og kvinnelige lesere. Jeg skjønner at det er vanskelig å være brunette når kjempemange norske jenter har et radikalt annet utseende enn deg (enten naturlig eller bleket - husk forøvrig at det store flertallet blondiner du ser i gatene egentlig er skittenblonde/ mørk blonde naturlig, det er sjelden med svært lyse jenter over 20) Poenget mitt er at siden alle jentene rundt deg er blonde, både i gaten, på norsk TV og i norske motemagasiner, er det veldig lett å føle seg "mindreverdig" og "stygg" fordi du ikke passer inn. Selv er jeg norsk jente som er mørk blond, men farger håret mørkere. Har hatt min blonde periode da jeg var yngre, ikke nødvendigvis fordi jeg følte meg så mye penere som blond, men mer fordi alle rundt meg var blonde. Heldigvis har jeg skjønt at jeg kler mye bedre mørkt hår. Har også bodd noen år i Frankrike, og syntes det var "urettferdig" at de andre norske jentene der nede fikk mer oppmerksomhet enn meg pga håret, for etter norsk standard var jeg strengt tatt mye penere enn dem (ikke for å skryte altså, men dere skjønner tegningen - det var status å kapre en blondine, uansett hvordan hun ellers så ut). Det er veldig lett å fokusere på at du er annerledes enn blondinene, men mitt tips er å lete litt etter modeller/skuespillere med sør-europeisk bakgrunn, for å få andre "idoler" enn hun platinablonde brunkremberta på Bik-Bok. Utrolig mange pene damer i Frankrike og Italia for eksempel. Jeg kan nevne Eva Green (fransk Bond-girl), Emmanuelle Devos (fransk skuespiller), Monica Bellucci (italiensk skuespiller), Giovanna Mezzogiorno (italiensk skuespiller), Laura Pausini (italiensk sanger)... Og husk, mange norske gutter synes det er superspennende med sør-europeiske jenter - på samme måte som vi jenter ELSKER italienske gutter!
Gjest Gjest Skrevet 3. mars 2010 #17 Skrevet 3. mars 2010 Jeg skjønner ikke problemet ditt, TS. Det er mange norske brunetter! Du er ikke alene. Halvparten av kvinnene på gaten er jo brunetter! Mange med mørke øyne også. Blondiner er overrepresentert på fjortisnivå, men det jevner seg ut etterpå jo
Gjest Supermimz Skrevet 3. mars 2010 #18 Skrevet 3. mars 2010 (endret) Den peneste jenta jeg noen gang har kjent har italienske gener, og mørke øyner og mørkt hår. Vet ikke hva du er bekymret om TS. Hørest ut som dårlig selvtillit. Endret 3. mars 2010 av Supermimz
Gjest Gjest Skrevet 4. mars 2010 #19 Skrevet 4. mars 2010 Faktisk så blir det så ille at om man sier at norske jenter er penest i verden, så vil norske menn være styggest i verden, fordi det er så mye feminine trekk der. Og får du en datter med en tysk mann så er det høyst sannsynlig at hun ikke blir særlig pen. Det er selvsagt generelt sagt da. Jada jada.. jeg føler denne tråden må under skråblikk og generaliseringer snart, folk her tar ting for seriøst og bokstavelig.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå