majan Skrevet 8. september 2003 #1 Skrevet 8. september 2003 Heisann er det noen som har noen oppskrifter på enten grønnsakssuppe eller lapsskaus. Er så ålreit høstmat
Gjest Anonymous Skrevet 8. september 2003 #2 Skrevet 8. september 2003 Jeg skal lage suppe i dag, og i den har jeg i: Poteter Kålrot Gulrøtter Litt purre Sellerirot Hodekål Suppebuljong Litt krydder Jeg pleier også å ta i litt farse også, lager de som små boller. Går jo selvfølgelig an å ta i suppekjøtt av noe slag..
Gjest gjest1 Skrevet 8. september 2003 #3 Skrevet 8. september 2003 http://www.kvinneguiden.no/Forum/viewtopic...t=44957&start=0 I denne linken har jeg lagt ut oppskrift på betasuppe, som enkelt gjøres om til lapskaus ved å bruke mindre vann når du koker knoken. Knoken kan selvfølgelig utelates, og du kan bruke grønnsaksbuljong i stedet. Gjerne i lag med en tørket chili og en båt eller to med hvitløk som koker med hele tiden.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå