Karmela Skrevet 26. februar 2010 #1 Skrevet 26. februar 2010 Jeg har nylig seponert (sluttet på) p-pillen pga. anbefalt pause fra denne typen p-pille. Jeg har nå fått blødning rundt den tiden jeg pleide å få "mensen" når jeg hadde pillefrie dager (sukkerpille-dager)og lurer egentlig på om dette er "ekte" menstruasjon eller bare blødning. Kan man ha blødninger etter pilleslutt og ikke ha eggløsn.? Ble litt innviklet dette, men håper dere forstår og gjerne kan svare nogenlunde på dette.
Asteria Skrevet 26. februar 2010 #2 Skrevet 26. februar 2010 Jeg tror nok den blødningen du har nå er menstrasjon. Så lenge det er friskt blod.. Om du har hatt EL i mellom pilleslutt og mentrasjon? det tror jeg er tvilsomt, men jeg vet ikke helt sikkert.
siebaeo Skrevet 26. februar 2010 #3 Skrevet 26. februar 2010 Men er ikke dette den siste "falske mensen"..? En såkalt bortfallsblødning. Slik tolket jeg det i alle fall da det gjaldt meg. Så gikk det 14 dager og eggløsningssymptomene kom ca 14 dager etter der igjen tror jeg at jeg hadde min første "ordentlige mens". Jeg har prøvd å finne ut hva forskjellen mellom bortfallsblødning og vanlig mensen er.. :klø: I tillegg til at det ikke har kommet et egg som blir det gule legemet som forsvinner med en vanlig menstruasjon. Jeg har så lengt ikke blitt noe klokere.. Hva som gjør at man blør vet jeg altså ikke. Men jeg tror at for at man skal få en "reell mens" må man ha hatt eggløsning.
Phobaeticus Skrevet 26. februar 2010 #4 Skrevet 26. februar 2010 (endret) Det som i allefall er sikkert er at en kan ikke ha EL uten mens (jo hvis en blir gravid ..) , men en kan godt ha mens uten EL! Endret 26. februar 2010 av Phobaeticus
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå